نسخه قابل چاپ 
مشاهده کامل خبر
3 طرح برتر و یک کاپ خلاق نتیجه مسابقات شتاب دانشگاه صنعتی بیرجند      

کاری - دومین دوره مسابقات شتاب(شناسایی و توانمندسازی ایده‌های برتر) روز جمعه 18 اسفند با برتری 3 تیم منتخب و یک تیم خلاق در دانشگاه صنعتی بیرجند به کار خود پایان داد.

حسین مودی؛ مسئول برگزاری این سری مسابقات  با بیان اینکه  مسابقات شتاب درباره شناسایی و توانمند سازی ایده های برتر دانشجویان است و در ابتدا از 28 تیم ثبت نام شد افزود: بعد از مصاحبه و راهنمایی منتورها (مربیان و تسهیلگران استارتاپ) 13 طرح به مرحله نهایی رسید.وی خاطر نشان کرد: از بین ایده های معرفی شده  3 طرح  برتر انتخاب می شود  و به یک طرح کاپ خلاقیت تعلق می گیرد.وی یادآور شد: به تیم برگزیده اول جایزه 2 میلیون تومانی و تیم دوم جایزه یک و نیم میلیون تومانی و تیم سوم جایزه یک میلیون تومانی داده می شود به بخش خلاق هم جایزه 500 هزار تومان اهدا می شود.وی ادامه داد: همچنین 6  تیم منتخب هم  استفاده از خدمات سروری شرکت نیک مدرن به مبلغ یک میلیون تومان تعلق می گیرد.

اسماعیل هشیار مقدم؛ یکی از منتورهای دومین دوره مسابقات شتاب هدف از این رویداد را آشنایی دانشجویان با روحیات استارتاپی ذکر کرد و ادامه داد: برنامه ریزی ایده های دانشجویان  را با فرایند کسب و کار آشنا  کرده  و چالش های اشتغال را پیش روی آنها قرار می دهد.

وی افزود: این مسابقات و ایده پردازی به جوانان یاد می دهد که بفکر اشتغال زایی  و کارآفرینی برای خودشان باشند چنانچه در رشته تحصیلی موفق به کسب کاری نشدند از ایده خودشان برای اشتغال موفق  استفاده کنند.

به گفته هشیار مقدم  ایده پردازی همچنین باعث می شود باقی دانشجویان هم پویا و صاحب انگیزه شده و کارآفرینی و کسب و کار خلاق رونق پیدا کند. 


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/12/19 -- 18:49:25
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 466