نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 30 بهمن 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
24. جمادي‌الثاني 1441
2020 Feb 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
رمز گشایی از قبض های عوارض پسماند      

مهدی آبادی - بسیاری از کسبه بازار بیرجند برای پرداخت عوارض پسماند در دو قبض صادره از شهرداری اعتراض کردند. به بیان آنها این ظلم آشکار در حق مردم و کسبه شهر می باشد. یکی از آنها در پیامکی به روزنامه آوا نوشته است: متأسفانه شهرداری هم در قبض عوارض کسب و پیشه و هم در قبض عوارض نوسازی هزینه پسماند می گیرد. این کسبه بازار بر این باورند، بسیاری از آن ها در ملک خودشان هستند و بسیار خنده دار است که دوبار هزینه پسماند را به شهرداری بپردازند. این درحالیست که شهرداری می توانست با اطلاع رسانی شفاف و به موقع، ماجرای این قبض ها را برای کسبه روشن کند. 


عوارض پسماند د ر دو قبض

شهردار منطقه یک در پاسخ به گلایه کسبه بازار بیرجند به آوا گفت: در این موضوع دو قبض عوارض نوسازی و کسب و پیشه وجود دارد که مجزا از یکدیگر هستند. خاکزاد با بیان اینکه در هر یک از این دو قبض، عوارض پسماند وجود دارد، افزود: مالک و مستأجر باید این عوارض را پرداخت کنند. وی عنوان کرد: از سال آینده برای هر ملک، فقط یک قبض صادر می شود که عوارض کسب و پیشه نیز در این قبض پیش بینی شده و مالک باید هزینه عوارض کسب و پیشه را از مستأجر دریافت کند. شهردار منطقه یک تصریح کرد: امسال به دلیل اطلاع نداشتن مالکان این موضوع اجرایی نشد اما از سال آینده این قانون به مرحله اجرا درخواهد آمد. خاکزاد اضافه کرد: به اتاق اصناف و اتحادیه ها در این باره اطلاع رسانی شده و رسانه ها نیز این موضوع را به سمع و نظر مالکان برسانند.

گلایه از هزینه بالای عوارض

وی به گلایه برخی از مالکان نسبت به عوارض بالای کسب و کارشان نیز اشاره کرد و گفت: در سال 94 یا 95 در اتاق اصناف نامه ای صادر شده که بر اساس آن مالکان نیازی به حضور در شهرداری برای تمدید پروانه کسب نداشتند. شهردار منطقه یک ادامه داد: اما درباره این موضوع که عوارض باید پرداخت شود، به کسبه اطلاع رسانی نشد و این باعث تجمیع عوارض کسب و پیشه شده است. خاکزاد با بیان اینکه دیوان عدالت اداری امسال این نامه را ابطال کرده، عنوان کرد: مأموران شهرداری اطلاعات لازم را از کسبه دریافت کردند، فیش قبض صادر و با اعتراض برخی از آنها روبه رو شد و در نهایت تخفیف 50 درصدی به آنها داده شد. شهردار منطقه یک مهلت استفاده از این تخفیف را تا پایان امسال اعلام کرد. به گفته وی سال آینده باید این عوارض کامل پرداخت شود.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/11/25 -- 18:43:04
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 38

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا