نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 30 بهمن 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
24. جمادي‌الثاني 1441
2020 Feb 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
منازعات سیاسی در پوشش مناظره نامزدها      

گروه خبر-در حالی که نظرسنجی های انتخاباتی مراجع معتبر به پرهیز و اجتناب مردم از انتخاب بر اساس مسائل سیاسی در انتخابات پیش رو اشاره دارد فعالیت طیف های مختلف سیاسی در این حوزه همچنان پررنگ جلوه می کند. 


گرایش سیاسی  ونبودجامعیت 

بن بست برگزاری مناظرات

بازار مناظرات انتخاباتی نیز داغ است و از سوی جریان های رسانه ای ، دانشگاهی و صنفی دعوت به مناظره هاییانجام می گیرد که به دلیل نبود جامعیت، بسیاری از آنها در لحظات نهایی با شکست روبرو می شود. در این دور از انتخابات نیز روزنامه آوا، یک گروه رسانه ای مجازی، جمعی از دانشجویان و گروهی از اساتید دانشگاه پیش قدم برگزاری این نشست ها شده بودند که البته با توجه به استقبال نکردن برخی کاندیدا ها این دور نیز به نتیجه مطلوب نرسید . هر چند که بر اساس اطلاعاتی که از دعوت به مناظره روزنامه آوا به دست آمده است کاندیداهای غیر سیاسی این دور انتخابات به شدت از مناظره ها استقبال کرده اند و این درحالی است که کاندیداهای سیاسی و وابسته به جریانات سیاسی اقبالی به این موضوع نشان نداده اند و یا فقط در مناظرات هدایت شده توسط جریان وابسته خود شرکت کرده اند  که این اقدام، گرایشات سیاسی برگزار کنندگان را پررنگ تر نموده است.


تفتیش عقاید در پوشش مناظره

در همین زمینه یک کانال خبری نوشت : شنیده ها حکایت از آن دارد که یک گروه رسانه ای مجازی که برای ضبط برنامه های مناظره گونه خود مبالغ بالایی را از نامزدها مطالبه کرده است در اقدامی سیاسی بجای طرح مطالبات عمومی مردم به سوالاتی کاملا سیاسی و جهت دار روی آورده و به جای توجه به مسائل پیش رو و آینده حوزه انتخابیه سعی بر تفتیش عقاید نامزدها داشته است . این کانال خبری نوشت : یکی از نامزدها با تماس به مسئول این کانال از درخواست موضع گیری در خصوص برخی بزرگان سیاسی کشور توسط این گروه رسانه ای خبر داده و گفته است که نامزدها تمایل به مناظره در فضای بی طرفو غیر سیاسی دارند تا بتوانند بدون دغدغه و حاشیه دیدگاه های خود را در فضایی عادلانه مطرح کنند. نوع سوالات

مبالغ بالای درخواستی و نحوه اطلاع رسانی به کاندیداها از حاشیه هایی بود که در این دور از انتخابات توسط برخی از نامزدها به عنوان آسیب مطرح و مانع از برگزاری این برنامه ها شده بود .

چه کسی شاخص ها را مشخص کرده است ؟

در همین خصوص یک کاندیدای جوان در جمع حامیان خود در این خصوص عنوان کرده است که این مناظره جز یک بازی سیاسی چیزی نیست چرا که هنوز هیچ رقابتی صورت نگرفته عده ای با نظرسازی خود سعی در القای شاخص بودن بقیه و نادیده گرفتن سایرین دارند.  این نامزد انتخاباتی گفته است مرجع انتخاب کاندیداهای شاخص برای دعوت به مناظره در این خصوص چه بوده است و آیا قانون اجازه می دهد که هر رسانه ای بدون پشتوانه آماری سعی در شاخص معرفی کردن عده ای و تضعیف بقیه کاندیداها  نماید .


مناظره با حضور مراجع رسمی و  نظارتی باشد

در این خصوص یک کاندیدای دیگر نیز که گویا اسم او در لیست مناظره کنندگان بدون اطلاعش آمده و هیچگونه هماهنگی با وی نشده است نیز بیانیه صادر کرده است.  این کاندیدا در بیانیه خود آورده: در خصوص اطلاعیه ای که به شکل گسترده  مبنی بر شرکت اینجانب به همراه تعدادی از نامزدهای محترم حوزه انتخابیه بیرجند، خوسف و درمیان در برنامه مناظره در محل هتل کوهستان بیرجند منتشر شده است ، ضمن اعتقاد راسخ بر اصل  شفاف سازی و پاسخگویی به مردم شریف، به استحضار مردم عزیز استان می رساند شرکت در این مراسم  بدون هیچ هماهنگی با ستاد بنده  اعلام شده است. در تماس های اولیه با این ستاد  اعلام  شده، پس از بررسی برنامه های پیشنهادی و با توجه به تراکم بسیار بالای نامزدهای محترم انتخاباتی در سه شهرستان بیرجند، خوسف و درمیان و روستاهای گوناگون و بررسی تمامی برنامه های موجود، به درخواست ها جواب داده خواهد شد. در جلسه ای که در دفتر روزنامه آوای خراسان جنوبی با حضور تعدادی از کاندیداهای محترم و نماینده های آنها برگزار شد، ستاد اینجانب تأکید نمود که برنامه برگزاری جلسات پرسش و پاسخ ها و مناظرات باید از طریق مراجع رسمی و با حضور اعضا یا نمایندگان خانه مطبوعات استان انجام شود. در آن جلسه ضمن اعلام آمادگی ستاد اینجانب و موافقت با شرکت حضوری در جلسه پرسش و پاسخ با حضور سایر کاندیداهای محترم و نمایندگان خانه مطبوعات، کماکان منتظر برگزاری برنامه فوق می باشد.


خانه مطبوعات فضای عادلانه  برای مناظره ایجاد می کند

 در همین زمینه خانه مطبوعات استان نیز قبل از این در بیانیه اعلام کرده بود : خانه مطبوعات و رسانه استان در راستای ایجاد فضای سالم ، مساوی و رقابتی در راستای افزایش مشارکت عمومی و کمک به افکار عمومی در جهت انتخاب اصلح در نظر دارد فضایی عادلانه ، مطالبات ، سوالات و درخواست های افکار عمومی را که توسط اقشار مختلف طرح می گردد را برای پاسخگویی در اختیار نامزدهای انتخاباتی مجلس قرار داده و پاسخ های داده شده را از طریق بازوان رسانه ای خود منتشر نماید.  لذا ضمن تشکر و تقدیر ویژه از همکاران محترم در اقشار مختلف اعم از رسانه ای، دانشجویی و فعالان فضای مجازی  که در قالب های متفاوت اقدام به این امر نموده اند دعوت می شود با توجه به درخواست تعدادی از کاندیداهای محترم بر تمرکز تمامی موارد و ایجاد فضای یکنواخت برای پاسخگویی سوالات و مطالبات ، موارد مد نظر خود  را برای دفتر خانه مطبوعات ارسال تا با دعوت از همه این گروه ها و ارائه یک لیست سوال واحد به توفیق بیشتر و اثر گذاری کامل تر این موضوع کمک نمائیم. با این حال باید دید آیا در روزهای آینده با حضور ناظرانی چون مراجع رسمی و صنفی ، مسیر مناظرات به سمت منطقی و عادلانه خود خواهد رفت یا خیر ؟


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/11/25 -- 18:40:50
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 40

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا