نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 30 بهمن 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
24. جمادي‌الثاني 1441
2020 Feb 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
فردوس یکی از قطب های هوا فضای کشور می شود      

سربازی - رئیس پژوهشگاه هوا فضای کشور در آیین افتتاحیه اولین همایش انرژی های خورشیدی و دومین کنفرانس ملی هوانوردی عمومی که در شهرستان فردوس به مدت دو روز برگزار می شود، گفت: طبق تفاهم نامه ای که با شورای اسلامی شهر فردوس امضا کردیم، مقرر شد شعبه ای از پژوهشگاه هوا فضا در فردوس راه اندازی شود که به زودی شاهد عملیاتی شدن این تفاهم نامه خواهیم بود.

اشباع راه های زمینی از خودرو

به گزارش خبرنگار آوا، دکتر امی با بیان اینکه راه های بین استانی، شهری و بین شهری کشور از خودرو اشباع شده، افزود: سالانه 20 هزار نفر به صورت متوسط در کشور بر اثر تصادفات رانندگی کشته می شوند و باید به فکر راه اندازی اتوبان های هوایی باشیم. وی اضافه کرد: در این شرایط ضروری است که ناوگان حمل و نقل هوایی راه اندازی شود، هواپیماهای 8 تا 11 نفره در تمام دنیا بسیار کارساز واقع شده که ایجاب می کند این موضوع در ایران نیز پیاده شود. امی گفت: برای تحقق این موضوع نیاز به 12 هزار فرودگاه با 60 هزار هواپیمای سبک داریم.

هواپیماهای سبک فرسوده ای

 که همچنان فعال هستند

وی تصریح کرد: در حال حاضر 267 هواپیمای سبک در کشور داریم که 216 فروند در حال خدمات دهی می باشد و 51 فروند زمین گیراست، معدل سن این هواپیماها 21 سال است و بر اساس استانداردها بالای 16 سال سن،  فرسوده محسوب می شوند. وی تصریح کرد: هر دو سال، یک بار همایش هوانوردی در کیش برگزار می شود که مقرر شده از این به بعد این همایش کاربردی با توجه به قابلیت های شهرستان فردوس  هر دو سال، یک بار در شهرستان فردوس و یک بار در کیش به صورت مستمر برگزار شود. امی تاکید کرد: بر اساس سند چشم انداز 1404 باید قطب هوا فضای منطقه شویم و بتوانیم در این سال ماهواره را در مدار زمین قرار دهیم و تکنولوژی ساخت این هواپیماها را کسب کرده و خودمان تولید کنیم. وی با بیان اینکه پژوهشگاه هوا فضای کشور از سال 77 کار خود را شروع کرده، گفت: سال ها بود به ما می گفتند چرا برنامه ندارید ، حال که برنامه داریم به آن توجه نمی شود. امی ادامه داد: در کشور 16 دانشگاه و دانشکده هوا فضا داریم و به جرات می گوییم  یکی از مهمترین مراکزی که تحریم های آمریکا بر آن کارساز نبود، همین دانشگاه ها بود. رئیس پژوهشکده علوم و فناوری هوایی پژوهشگاه هوا فضای کشور نیز از ارائه 28 مقاله علمی به دبیرخانه این همایش خبر داد و افزود:  25 مقاله برای ارائه پذیرفته شده است.

قابلیت های شهر فردوس 

در حوزه هوا فضا

دکتر سید آرش شمس طالقانی اضافه کرد: در حال حاضر پهپادهای پیشرفته طراحی و ساخته می شود که به برخی از ارگان های نظامی کشور هم فروخته شده است.

مدیر عامل شرکت فارسکو هم با اشاره به اینکه امکانات و تجهیزات هوایی می تواند عامل توسعه یک منطقه باشد، افزود: شهر فردوس این قابلیت را دارد و با همکاری خوبی که مسئولان محلی این شهر دارند، امیدواریم از این صنعت هر چه زودتر برخوردار شود.

رضا ایزدی تاکید کرد: هر کمکی در حوزه هوایی از دست مان ساخته باشد برای فردوس انجام خواهیم داد و باید مراکز علمی، شرکت های دانش بنیان و شرکت های هوا فضا کمک کنند تا این موضوع محقق شود. وی با اشاره به قابلیت های گردشگری فردوس گفت: توسعه گردشگری در فردوس نیاز به توسعه صنعت هوایی دارد و در زیر چتر هوا فضا 

ست که می توانیم سایر ظرفیت های را نیز فعال سازیم.در این همایش، اساتید متخصص هوا فضای کشور و دانشجویان به سخنرانی پیرامون مسائل مرتبط با این همایش 

به صورت تخصصی خواهند پرداخت.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/11/23 -- 20:38:31
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 37

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا