نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 28 دي 1398
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
22. جمادي‌الاول 1441
2020 Jan 18

 

 

 

مشاهده کامل خبر
مدارس کانکسی در سال جاری حذف شوند      

استاندار گفت: تمام مدارس کانکسی استان باید در سال جاری حذف شوند. به گزارش مهر، معتمدیان در شورای آموزش و پرورش استان اظهار کرد: برای مشکل کمبود کلاس درس در خراسان‌جنوبی به واسطه  محدودیت اعتبارات دولتی باید از ظرفیت نهادهایی چون بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت و خیران استفاده کرد. وی با اشاره به وجود ۵۸ مدرسه کانکسی و تأمین نشدن سیستم گرمایشی استاندارد برخی از مدارس بیان کرد: تمام مدارس کانکسی باید در سال جاری جمع شود. معتمدیان ادامه داد: همچنین مشکل سیستم گرمایشی استاندارد مدارس خراسان‌جنوبی نیز تا پایان سال ۹۹ باید رفع شود. وی گفت: هر چند میانگین بیسوادی در خراسان‌جنوبی یک درصد از میانگین کشوری کمتر است اما فاصله میزان بیسوادی در برخی از شهرهامانند فردوس و نهبندان بسیار زیاد است.

مسکن مهراستان ۱۱۹کلاس درس نیاز دارد

معاون نوسازی و تجهیز مدارس استان هم گفت:مسکن مهر شهرستان‌های خراسان‌جنوبی نیاز به ۱۱۹ کلاس درس دارد که ساخت آن اعتباری در حدود ۵۴ میلیارد تومان می‌طلبد. ابراهیم‌آبادی با اشاره به وضع مدارس شهرستان بیرجند ادامه داد: ۱۰ درصد از کلاس‌های درس بیرجند تخریبی، ۵۵ درصد مستحکم و حدود ۳۵ درصد نیز نیاز به مقاوم‌سازی دارد. وی افزود: کار استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس استان از سال ۹۲ شروع شد که در آن زمان فقط ۴۰ درصد مدارس از سیستم گرمایشی استاندارد بهره‌مند بودند. ابراهیم آبادی یادآور شد: در برخی از مناطق خراسان‌جنوبی چون سرایان، بشرویه، دستگردان و قاین در داخل شهر هیچ مدرسه‌ای وجود ندارد که سیستم گرمایشی آن استاندارد نباشد و در شهر بیرجند هم میزان آن بسیار کم است. وی در زمینه فضاهای آموزشی مسکن مهر در شهرستان‌های استان گفت: درمسکن مهر شهرستان‌های خراسان جنوبی غیر از بیرجند ۳۴۶ کلاس درس مورد نیاز بوده که تاکنون ۱۸۸ کلاس تحویل شده و ساخت ۴۵ کلاس درس دیگر در حال انجام است. وی یادآور شد: حاشیه شهر بیرجند نیز به ۶۳ کلاس درس دیگر نیاز دارد.

 

دو هزار و ۶۸۴ دانش آموز در معرض خطر در خراسان‌جنوبی شناسایی شدند

معاون پرورشی آموزش و پرورش نیزگفت: دو هزار و ۶۸۴ دانش آموز در معرض خطر با اجرای طرح نماد در استان شناسایی شدند. جعفری اظهار کرد: با اجرای طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان یا نماد در مدارس بیرجند و درمیان در سال گذشته تحصیلی حدود دو هزار و ۸۰۰ دانش آموز در معرض خطر و ۷۶۴ دانش آموز پر خطر که نیاز به مداخله داشتند شناسایی شد. وی ادامه داد: در سال تحصیلی جاری که به اتمام رسید نیز دو هزار و ۶۸۴ دانش آموز در معرض خطر و ۹۰۹ دانش آموز پر خطر که نیاز به مداخله داشتند شناسایی شد. جعفری یادآور شد: در مدت اجرای طرح نماد در بیرجند و درمیان ۷۲ دانش آموزان معتاد را درمان کردیم که بازگشت آنان به استفاده مجدد از مواد مخدر ۸.۵ درصد بوده است. معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی، مشاوره، شادی و کارآفرینی برای دانش‌آموزان درمان شده گفت: اجرای این طرح دو میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

مرتضوی، معاون سوادآموزی آموزش و پرورش نیز در این شورا گفت: میانگین بیسوادی در استان در سن ۱۰ تا ۴۹ سال ۹۶ درصد است در حالی که این میزان در کشور ۹۵ درصد است.وی ادامه داد: در راستای رفع بیسوادی یکی از تجربه‌های بسیار موفق تشکیل مراکز یادگیری محلی است که در استان این مراکز از  دو مرکز به ۶ مرکز افزایش یافته است.


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/05/21 -- 20:54:50
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 89

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا