نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 30 دي 1398
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
24. جمادي‌الاول 1441
2020 Jan 20

 

 

 

مشاهده کامل خبر
استاندار در کوچه پس کوچه های خیرآباد      

استاندار خراسان جنوبی در ادامه سفرهای شهرستانی خود با حضور در محله‌های انقلاب، خیرآباد، موسی بن جعفر(ع) و جوادیه شهر بیرجند، ضمن بازدید پروژه‌های عمرانی و شهری با ساکنان این مناطق دیدار کرد.

 

فاصله برخورداری جنوب و شمال 

شهر بیرجند کم می‌شود

استاندار گفت: با تلاش حوزه معاونت عمرانی، شهرداری و فرمانداری بیرجند طرح پنج ساله‌ای تدوین شده تا با اقدامات ویژه در حوزه تامین زیرساخت‌ها و ارتقای شاخص‌های آموزشی، درمانی و فضای سبز فاصله بین شمال و جنوب شهر بیرجند را کم کنیم. به گزارش ایرنا معتمدیان در جمع مردم محلات جوادیه، موسی بن جعفر(ع)، خیرآباد، الهیه و انقلاب در مسجد الحسین (ع) جوادیه اظهار کرد: از محلات گوناگون بازدید شده و کاملا بر عقب افتادگی‌های شهر اشراف وجود دارد که انتظار می‌رود با همدلی در مجموعه مدیریتی استان و هماهنگی بخش‌های گوناگون با جذب اعتبارات ملی پروژه‌های عمرانی سرعت گیرد و مطالبات به حق مردم پیگیری شود. 

 

تعیین مهلت ۴۵ روزه برای مشخص شدن زمین در شمال شهر

وی یکی از مشکلات حوزه ورزش و جوانان در شمال شهر را کمبود زمین عنوان کرد و افزود: با وجود اینکه لکه‌های زمین زیادی در این منطقه است ولی تعیین تکلیف نشده که مربوط به اوقاف، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان یا راه و شهرسازی است لذا کمیته‌ای مشخص شده و اطلاعات را جمع آوری کردیم تا این اراضی در راستای توسعه شمال شهر به کار گرفته شود. معتمدیان با تعیین مهلت ۴۵ روزه برای مشخص شدن زمین در شمال شهر اظهار کرد: پس از تامین زمین، سالن چند منظوره در یکی از محلات شمال شهر  احداث می‌شود. وی ادامه داد: زمین چمن مصنوعی نیز در این چند محله وارد دستور کار ورزش و جوانان می‌شود و سالن‌های موجود که به بخش خصوصی اجاره داده شده لازم است ورزش و جوانان وارد مذاکره شود تا رایگان خدمات ورزشی به مردم ارائه کنند.استاندار با بیان اینکه مراحل اجرایی بیمارستان محلی در شمال شهر از ماه‌های آینده شروع می‌شود گفت: پایگاه سلامت میلاد هم در تقاطع الهیه و موسی بن جعفر نیمه تمام است که تا پایان دهه فجر ۹۸ تکمیل، تجهیز و بهره برداری می‌شود. وی با بیان اینکه معابر و پیاده‌روهای شمال شهر وضع خوبی ندارد اظهار کرد: ۵۰۰ میلیون تومان برای چند محله‌ای که بازدید کردیم در راستای ترمیم و بهسازی معابر اختصاص می‌یابد.معتمدیان از پروژه فرزان و مشکلات موجود در آن یاد کرد و افزود: تلاش می‌شود تامین نور این مسیر به سرعت انجام گیرد و اصلاح معابر نیز حداکثر تا چند ماه آینده شروع و تا پایان سال تحویل مردم می‌شود. استاندار با اشاره به پروژه پارک الهیه بیان کرد: اعتبارات خوبی شهرداری برای این پروژه در نظر گرفته و دولت نیز یک میلیارد تومان کمک می‌کند که امیدواریم تا پایان سال این پارک افتتاح شود.

 

تریبون مشترک مردم و مسئولان

همزمان با بازدید معتمدیان از این محلات، مدیران دستگاه‌های اجرایی در مسجد الحسین (ع) محله جوادیه با برپایی میز خدمت پاسخگوی مردم بودند و پس از اتمام میز خدمت نمایندگان مردم محلات هدف به نوبت مشکلات منطقه را بازگو کردند.نماینده‌ای از مسجد قائم(ع) در محله موسی بن جعفر (ع) در دیدار مردم با استاندار گفت: طرح پایگاه فرهنگی اجتماعی که از چند سال پیش در مناطق حاشیه نشینی شروع شد دستاوردهای خوبی در سال اول داشت اما اکنون متوقف شده است. حجت الاسلام حسینی افزود: این طرح برای پنج سال برنامه ریزی شده بود که با اقبال مردمی نیز مواجه شد و برنامه‌هایی در حوزه روانشناسی، اقتصاد مقاومتی و غیره انجام گرفته که موفقیت آن را مسئولان مشاهده کردند.وی بیان کرد: این طرح  اثرگذاری بیشتری از سایر طرح‌های اجتماعی داشت ولی بعد از سال اول به دلیل تامین اعتبار نشدن متوقف شد. نماینده محله‌های جوادیه و خیرآباد نیز گفت: اگرچه مردم این محلات تمکن مالی پایین دارند اما از فرهنگ بالایی برخوردار هستند و بیش از ۲۰ شهید از این محلات تقدیم انقلاب شده است. معینی با اشاره به برنامه‌های مسجد الحسین جوادیه در زمینه‌های متنوع عنوان کرد: یکی از موفقیت‌ها برگزاری کارگاه ویژه زوجین جوان بوده که تاکنون افراد زیادی در معرض طلاق توسط این کارگاه ها سازش کرده‌اند. وی از ورود مسجد به مقوله اشتغالزایی خبر داد و گفت: آموزش‌هایی در زمینه حوله‌بافی با کمک میراث فرهنگی ارایه شده است. 

 

سند دار شدن منازل مسکونی محلات

در شمال شهر

مدیرکل راه و شهرسازی نیز در این جلسه گفت: طرح بازآفرینی شهری و توانمندسازی محلات در شمال شهر دنبال می‌شود که در همین رابطه خانه محله شعبانیه در حال بهره برداری بوده و خانه محله الهیه نیز به زودی تجهیز می‌‍شود. جعفری پیاده روسازی سه راه اسدی تا پل موسی بن جعفر را از جمله برنامه‌های پیش رو عنوان کرد و گفت: برای این مهم به صورت مشارکتی با شهرداری پروژه‌ای تعریف می‌شود تا از محل اعتبارات بازآفرینی شهری بتوانیم ساماندهی آن را امسال شروع کنیم. وی به روند سند دار شدن منازل مسکونی محلات هدف اشاره کرد و گفت: سند دار کردن مردم منازل از سال ۶۲ شروع شد و هر سال شرایط آن سخت‌تر می‌شود لذا انتظار می‌رود مردم هرچه سریعتر به راه و شهرسازی مراجعه کنند و تشکیل پرونده دهند.عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان هم بیان کرد: ۲۵۰ میلیون تومان هدیه دولت به جوانان بوده که در قالب تجهیزات ورزشی بین هشت مسجد شمال شهر توزیع شده است.

 

عملیات ۲۳ کیلومتر اصلاح شبکه آبرسانی

 در شمال شهر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری نیز با اشاره به مشکل فرسودگی شبکه توزیع آب گفت: ۲۳ کیلومتر اصلاح شبکه در شمال شهر انجام می‌شود که در قالب دو پیمان عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد که این حجم کار معادل عملکرد یک سال در استان است. هاشمی مقدم بیان کرد: واگذاری انشعاب فاضلاب در شمال شهر اقساطی شده و مشترکان می‌توانند در ۱۰ قسط هزینه‌ها را پرداخت کنند. 

مدرسه تکتم تخریب و بازسازی می‌شود

مدیر کل آموزش و پرورش هم با بیان اینکه مدرسه تکتم در محله خیرآباد نیاز به تخریب دارد افزود: این پروژه به مناقصه گذاشته می‌شود و پس از آن عملیات تخریب و بازسازی آغاز خواهد شد.  واقعی با اشاره به بازدید استاندار از سالن ورزشی شهید فارابی اظهارکرد: این سالن نیاز به تخریب و بازسازی دارد که ۵۰۰ میلیون تومان توسط استانداری و مابقی از اعتبارات ملی پیگیری می‌شود تا در مدت دو سال پس از تامین اعتبار مجدد ساخته شود.

 

اعتبارات شمال شهر ۲.۵ برابر 

جنوب شهر است

شهردار بیرجند با اشاره به وجود تفاوت‌هایی بین شمال و جنوب شهر گفت: اعتباراتی که برای شمال شهر بیرجند گذاشته شده ۲.۵ برابر جنوب شهر است. جاوید همچنین بیان کرد: محله انقلاب سابقه بالایی در شهر بیرجند دارد اما از پارک مناسب محروم است و از مطالبات جدی ساکنان این محل احداث پارک است. جاوید گفت: یکی دیگر از برنامه‌ها ساخت پارک الهیه است که علاوه بر کمک یک میلیارد تومان دولتی، ۲ میلیارد تومان از منابع شهرداری به آن اختصاص می‌دهیم. 

 

سال ۹۸ وضع شمال شهر 

بهتر می‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند نیز گفت: بودجه عمرانی شهرداری سال ۹۶ حدود ۱۵ میلیارد تومان بوده که این رقم سال گذشته به ۳۰ میلیارد تومان افزایش یافت و امسال نیز پیش‌بینی می‌کنیم به ۴۰ میلیارد تومان برسد. تقی‌زاده با بیان اینکه سال گذشته هفت میلیارد تومان صرف منطقه دو بیرجند شده است افزود: سهم منطقه یک از پروژه‌های عمرانی شهرداری ۲۳ میلیارد تومان بوده که برای بسترسازی، احداث فرهنگسرا، پروژه فرزان و انتقال خط آب هزینه شده است. وی با تاکید بر اینکه تلاش بر آن است که بین دو منطقه شهر توازن برقرار شود افزود: امسال انتقال صنوف آلاینده، احداث پارکینگ طبقاتی، امتداد جاده سلامت و گسترش آن به تمام شهر به صورت تدریجی دنبال می شود.وی اضافه کرد: پیاده روسازی خیابان‌های کارگران و انقلاب نیز امسال در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/05/21 -- 20:54:29
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 90

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا