نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 30 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
16. شوال 1440
2019 Jun 20

 

 

 

مشاهده کامل خبر
سرمقاله      

عاقبت دعواهای ادارات!

 

* امین جم

 

شاید از چند سال پیش و زمان تصدی یکی از شهرداران بنام و معروف مرکز استان ، موضوع درگیری بین ادارات اندکی عیان تر شد و راه به جراید و محافل هم باز کرد.آن زمان  دعوا بر سر مالکیت سالن اولین نیروگاه برق شروع شدکه شهرداری مدعی مالکیتش بود. اما پایان کار هنوز هم معلوم نیست که آخر پرونده به کجا رسید اولین نیروگاه برق در آن زمان منشا اختلاف بین شهرداری و اداره برق شد.هرکدام مالکیت و حق زمین و ملک را ازآن خود می دانستند و دلایل خود راهم داشتند. گفته می شود بعد ها حتی درگیری به قطع برق چاه شهرداری در میدان ابوذر و متقابلا برداشتن پل جلوی اداره برق  هم کشیده شد!   

این موارد به تدریج ادامه دار شد.برخی دعواها در سکوت بود و برخی هم علنی شد  .اما براستی دلایل وجود دعواها واختلافات بین ادارات چیست  به  باور ما یکی از دلایل این مناقشات فرار از مسئولیت است. سالهای متمادی رسانه ها ومردم از وضع نامناسب ورودیهای مرکز استان انتقاد کرده اند شهرداری  می گفت ورودیها در محدوده ما نیست ودر حوزه راه است اداره راه هم معتقد بود که وظیفه ای در زمینه زیبا سازی ندارد . نتیجه این که سالهاست ورودی های شهر ما شبیه مناطق جنگ زده شده است !هم حیثیت عمومی ما برباد رفته است وهم مسافران وگردشگران را فراری داده است ومسئولان ادارات مربوطه هم در همین زمان راحت بر کرسی های ریاست لمیده اند !  

گاه هم دعوا بر سر  برخی منافع  است  و براساس آن نزاعهایی شکل گرفته است در این میان هرکدام از طرفین ادعایی داشتند و خود را محق می دانستند.شاید این مورد به توسعه حوزه نفوذ هم بی ربط نباشد! آن برخی ها که خوب شناخته شده هستند، یا برسر زمین با یکدیگر درگیرند و یا برسر ملک و ... !به خاطر دارم در یکی از گزارش های میدانی، متوجه یک تیرچراغ برق در وسط خیابانی در مهرشهر شدیم.تیر برقی که باعث چند تصادف هم شده بود! جالب این که که شهرداری می گفت ما خواسته ایم  جابجا کنند اما اداره برق  کار را انجام نداده است و ... .در پیگیری های بعدی مشخص شد بخاطر برخی بدهی ها و مشکلاتی از این دست ، دو طرف باهم کنار نمی آمدند و به نوعی به حرف هم اعتماد نداشتند! این مورد در موضوع کنده کاری های چندباره خیابان و کوچه ها برای لوله گاز و آب و ... هم بسیاررخ داده است که هماهنگی حداقلی را هم نفی می کرد.گاهی هم اینگونه رفتارها نوعی گروکشی و اعمال قدرت محسوب می شد که درنهایت  دودش به چشم مردم می رفت اما آخرین درگیری هم اختصاص می یابد به اداره کل اوقاف و آب و فاضلاب شهری استان.دو سازمان معتبر و با سابقه ، که گویا سر موضوعی درگیری شدیدی پیدا کرده اند تا آنجا که کار به جراید و روزنامه ها هم کشیده شده است.طرفین هرکدام حرف ها و ادله ای به ظاهر منطقی دارند اما درنهایت به تفاهمی نرسیده و دعوا بالاگرفته است که امیدواریم هرچه زودتر با ورود مسئولان نظارتی و حمایتی ، ختم به خیر شود.به هرحال ، ضرر اینگونه بحث ها برای مردم است و بس.کاش کمی خویشتندار تر باشیم ودر کار منافع عمومی ومردم را مبنا قرار دهیم آنهم در شرایطی که مردم دردهای دیگری هم دارند و تحمل درد و مشکل تازه ، برایشان بسیار سخت است. و البته تبعات جبران ناپذیری هم دارد.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/03/22 -- 19:33:31
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 29

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا