نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 30 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
16. شوال 1440
2019 Jun 20

 

 

 

مشاهده کامل خبر
پایان دوره قبوض کاغذی در شرکت برق      

محمودآبادی - از تیر امسال قبض کاغذی چاپ نمی شود و قبوض برق الکترونیکی بر روی وب سایت شرکت در دسترس مردم است و یا اینکه شناسه قبض به مشترکان پیامک می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون مدیریت مصرف و الکترونیکی کردن قبوض برق، گفت: این موضوع تا مهر به طور کلی عملیاتی خواهد شد و دیگر هیچ قبض کاغذی نخواهیم داشت.

محمد ابراهیم شرکاء با اشاره به وجود 39 شرکت توزیع برق در کشور، گفت: در استان 360 هزار مشترک و 20 هزار کیلومتر شبکه و تاسیسات برق داریم. وی با تاکید بر اینکه شرکت توزیع برق خراسان جنوبی وظیفه سرویس، تعمیر و نگهداری شبکه های برق استان را برعهده دارد، افزود: خوشبختانه خاموشی بر اثر حوادث در خراسان جنوبی بسیار کم بوده و در حادثه سیل ابتدای امسال شبکه توزیع برق استان نیز خسارت خاصی ندیده است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه از سال گذشته با اکیپ های عملیات خط گرم قطعات تعویض و بدون خاموشی سرویس شبکه برق انجام شد، ادامه داد: در سال 96 شرکت برق در میز خدمت و جشنواره شهید رجایی و الکترونیکی رتبه نخست را کسب کرد.

 شرکاء با اشاره به اینکه شرکت توزیع برق خراسان جنوبی 24 خدمت کددار را به مردم ارائه می دهد، عنوان کرد: اکنون خدمات الکترونیکی به مردم ارائه می شود و هدف ما حذف مراجعه حضوری مردم به ادارات است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه اوج بار مصرف را باید مدیریت و به ساعات کم باری منتقل کنیم چرا که این امر منافع ملی و کاهش سرمایه گذاری را به دنبال دارد، افزود: مردم باید در اوج بار با کاهش مصرف تلاش کنند مصرف برق خود را به ساعات کم بار منتقل کنند. 

شرکاء با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی در مصرف برق، گفت: یکی از مصارف برق در بخش سرمایشی است که مردم می توانند در این زمینه صرفه جویی کرده و در سازمان ها میزان سرمایشی 24 درجه را رعایت کنند. وی با تاکید بر اینکه اگر چاه های کشاورزی در ساعات بار مصرف 4 ساعت خاموش شوند، هزینه ی برق مصرفی آنها  20 ساعت  تشویقی رایگان محاسبه می شود، عنوان کرد: در زمینه خانگی اگر مصرف برق را 10 درصد کاهش دهند حداقل هزینه آنان 20 درصد کمتر محاسبه خواهد شد. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی بیان کرد: قبوض کاغذی برق برای شهرها هر 2 ماه، روستاها هر چهار ماه و برای مشترکان ادارات هر یک ماه صادر می شود.

 وی به روش های فعال کردن قبوض الکترونیکی برق اشاره کرد و گفت: اگر مشترکی شناسه 13 رقمی قبض خود را به شرکت برق اعلام کند، قبض جدید الکترونیکی برای وی فعال خواهد شد. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی بیان کرد: روش‌های متنوعی شامل تماس با اتفاقات برق به شماره 121 و اعلام شماره تلفن همراه مصرف کننده و دریافت شناسه قبض تا ارسال شناسه قبض مصرف کننده برق به سامانه پیامکی 5000160000 در نظر گرفته شده است. شرکاء به تولید برق از نیروگاه خورشیدی 5 کیلوواتی اشاره کرد و گفت: این نیروگاه ها بهترین راه برای درآمدزایی با نصب در پشت بام است ، برق تولیدی این نیروگاه‌های خورشیدی در بخش خانگی از هر کاربر به قیمت 800 تومان خریداری می شود و خرید تضمینی 20 ساله دارد.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/03/22 -- 19:09:51
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 26

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا