نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 30 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
16. شوال 1440
2019 Jun 20

 

 

 

مشاهده کامل خبر
رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور درگذشت      

کاری -  محمدرضا حافظی خیر مدرسه ساز و رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور روز گذشته دار فانی را وداع گفت. وی متولد ۱۳۱۰ بود و مدرک دکترای مدیریت خود را از دانشگاه نیوپرت کالیفرنیا آمریکا دریافت کرد. وی را می‌توان از پیشگامان و خیرین در عرصه مدرسه سازی به شمار آورد که زندگی و سرمایه خود را سال‌ها در این عرصه به کار برد و در عرصه اجرایی نیز وارد این میدان شد و جمع بزرگی  از خیرین مدرسه ساز را شناسایی و به این سمت و سو هدایت کرد.

 

از او مدارس زیادی به یادگار مانده است

مراسم نکوداشت این خیر مدرسه‌ساز در باغ موزه هنر ایرانی برگزار شد؛ در این مراسم، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، علی‌اصغر فانی وزیر اسبق آموزش و پرورش، سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، مرتضی رئیسی رئیس اسبق سازمان نوسازی مدارس کشور، تعدادی از معاونان وزارت آموزش و پرورش، برخی مسوؤلان شهری و جمعی از خیرین حضور داشتند.

حافظی از مؤسسان جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور است و طی این سال‌ها در کنار مدرسه‌سازی، با کلامی شیوا و پرنفوذ به ترغیب خیرین به امر مدرسه‌سازی می‌پرداخت. اما چه شد که حافظی در مسیر مدرسه‌سازی گام گذاشت؟زنده یاد حافظی در مصاحبه ای علت حضور خود در امور خیریه و به ویژه حوزه مدرسه سازی را مرگ نابهنگام پسر جوان به همراه همسرش عنوان کرد و گفته بود: « فوت پسرم باعث تنبیهی در زندگی من شد، من حمایت های مالی از او می کردم ولی تصورم بر این بود که  او پول ها  را در مسیر نادرستی هزینه می کند؛ اما بعد از فوتش دیدم در جوانی کار خیر انجام می داده و به نیازمندان کمک می کرده است . او بود که به من یاد داد عبادت به جز خدمت خلق نیست و من هیچگاه نمی توانم خاطره او را فراموش کنم. بعد از فوتش منزلی را که در منطقه جردن برای زندگی  این دو جوان خریده بودم، فروختم و اولین دبیرستان را در زادگاهم به نام پسرم ساختم.  وزیر وقت آموزش و پرورش در مراسم افتتاح آن مدرسه شرکت کرد و گفت: «اگر یک جوان از دست دادی بدان که امروز  1200 جوان به دست آوردی» و یادآور شد وقتی مشیت الهی زمینه های تحول را برای انسان ایجاد کند، تلخی های زندگی را برای او زمینه ساز رشدمی شود. 

وی در پاسخ به این پرسش که کدام مدرسه ساخته شده حس بهتری را در شما به وجود آورد؟ گفته بود: «با هر مدرسه ای که افتتاح می شود بهشت موعود برایم تداعی می شود، مخصوصا  وقتی بچه های معصوم با گل و خواندن سرود برای استقبال از خیر می آیند.»وی از سال ۱۳۷۸ به ریاست جامعه خیرین مدرسه ساز کشور انتخاب شد و تا پایان عمر پر بهایش در این سمت باقی ماند. محمدرضا حافظی بیش از 14 مدرسه در کشور ساخته بود و در مجمع خیرین مدرسه‌ساز نیز کمک‌های خیران را برای ساخت مدارس در مناطق گوناگون کشور ساماندهی می‌کرد.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/03/22 -- 19:09:31
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 26

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا