نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 30 آبان 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
23. ربيع‌الاول 1441
2019 Nov 21

 

 

 

مشاهده کامل خبر
از خودنمایی لواشک، چیپس و پاستیل تا نمایشگاهی که رنگ و بوی ‌ضیافت ندارد      

درحالی نمایشگاه ضیافت در بیرجند برگزار شد که اکثر مردم از وضعیت برپایی این نمایشگاه در بیرجند رضایت ندارند و معتقد‌ند هدف مسئولان تنها برگزاری نمایشگاه بود و به جای اقلام ضروری غرفه‌های پاستیل، لواشک و چیپس خودنمایی می‌کرد. به گزارش تسنیم، این روزها گرانی نقل هر مجلس و محفلی شده است و مردم با آغاز ماه رمضان منتظر برگزاری نمایشگاه ضیافت بودند تا شاید با تخفیف‌های نمایشگاهی بتوانند بخشی از مایحتاج خود را تهیه کنند اما نمایشگاهی که روز گذشته به کار خود پایان داد چنگی به دل نزد و گلایه‌های مردم از مسئولان برگزارکننده این بود که آیا خود آقایان مسئول برای خرید مایحتاج خود به نمایشگاه ضیافت رفته‌اند یا نه؟ چرا باید تنها به صرف برگزاری نمایشگاه اکتفا کنیم و کیفیت برای ما مهم نباشد. یکی از بانوان بیرجندی در حالی که دست دو کودکش را گرفته و از چهکند بیرجند راهی نمایشگاه بین المللی شده بود تا بلکه بتواند با تخفیف‌های نمایشگاهی بخشی از مایحتاج خود برای ماه رمضان را تهیه کند.

 

این نمایشگاه رنگ و بوی

 نمایشگاه ضیافت ندارد

 این بانو در گفتگو با خبرنگار تسنیم اظهار کرد: این نمایشگاه رنگ و بوی نمایشگاه ضیافت ندارد چون در خور نمایشگاه ضیافت نیست و بیشتر به نمایشگاهی برای عرضه پاستیل تبدیل شده است. خانم ملاکی بانویی که به گفته خودش هزینه رفت و آمد به نمایشگاه را به جان خریده و این همه راه آمده تا برای ماه رمضان خرید کند اما اقلام موجود در نمایشگاه تفاوتی با بازار ندارد گفت: مسئولان باید بیشتر بر قیمت و کیفیت محصولات نظارت داشته باشند.

 

دست‌های خالی مردم 

در نمایشگاه ضیافت امسال

اگر نگاهی به دست مردمی که از نمایشگاه باز می‌گردند بیندازیم می‌بینیم هیچ خریدی از نمایشگاه نداشته‌اند و تنها در دست کودکان چند عدد پاستیل و پفیلا دیده می‌شود.

وارد سالن که می‌شوی به نسبت دیگر نمایشگاه‌ها سالن خلوت بود و خبری از ازدحام مردم نبود، همه چیز در سکوت و آرامش بود و خبری از جنب و جوش خرید نبود. یکی از فرهنگیان بیرجندی که برای خرید به نمایشگاه آمده بود در مورد وضع نمایشگاه گفت: بازار ترشیجات در همه نمایشگاه‌ها داغ داغ است نمی دانم چه حکمتی است که در همه نمایشگاه‌ها برخی از غرفه‌ها حتما باید باشند که یکی از آن غرفه‌ها فروش ترشیجات، عسل،  پاستیل و سوغات دیگر استان‌هاست.

 

پاستیل 80 هزار تومانی که جزو 

کالاهای ضروری مردم شده است!

وی با بیان اینکه آیا در نمایشگاه ضیافت که بنا به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بنا بود تنها اقلام ضروری مردم به فروش برسد ترشیجات، پاستیل، لواشک جزو اقلام ضروری است، اظهار کرد: مسیر خاکی را طی کنیم، بنزین مصرف کنیم و وقتی به نمایشگاه برسیم به جای اقلام ضروری رمضان با پاستیل کیلویی 80 هزار تومان، لواشک، عسل و دیگر سوغات استان‌های مختلف روبه‌رو می‌شویم که جای تأسف است و انتظار می‌رود مسئولان در این باره نظارت بیشتری داشته باشند.

در بین غرفه‌های نمایشگاه که راه می‌رویم عدم رضایت مردم کاملاً مشهود است افرادی که از کنارت عبور می‌کنند در گفت‌و‌گو با هم و یا زیر لب زمزمه می‌کنند که این نمایشگاه به هر چیز شبیه است جز نمایشگاه ضیافت یا اینکه اینجا که نمی‌شود خرید کرد، نه کالاهای اساسی وجود دارد اگر هم کالایی موجود باشد با قیمت بازار تفاوتی ندارد.

 

مسئولان فقط می‌خواهند بگویند 

نمایشگاه برگزار کردیم

یکی از شهروندان بیرجندی می‌گوید: نمی‌دانم مسئولان استان در خواب به سر می‌برند یا تنها فقط می‌خواهند بگویند نمایشگاه ضیافت برگزار کردیم اما خبری از نظارت بر قیمت‌ها و اقلام ضروری مردم نیست. بهتر است گذری به نمایشگاه‌های ضیافت در استان‌های دیگر بیندازند و بعد اقدام به برگزاری نمایشگاه کنند. 

سرزهی افزود: تنها تخم‌مرغ و مرغ نسبت به بازار شهر مناسب‌تر است هر چند در این نمایشگاه به این بزرگی تنها یک غرفه برای عرضه مرغ تنظیم بازار وجود دارد که در روز اول نمایشگاه در همان ساعات اولیه به اتمام رسید و روز جمعه نیز این مرکز تعطیل بود. 

 

عرضه مرغ تنظیم بازار فقط در

 ساعات اولیه نمایشگاه انجام شد

وی بیان کرد: قیمت مرغ در نمایشگاه 11 هزار و 500 تومان بود که مردم برای خرید باید مدت زیادی در صف می‌‌ایستادند و اگر شانس با آنها یار بود و گوشت تمام نمی‌شد، می‌توانستند مرغ مایحتاج خود را تهیه کنند که متأسفانه در همان ساعات اولیه به اتمام رسید.

این شهروند بیرجندی تصریح کرد: مسئولان باید غرفه‌های بیشتری برای عرضه مرغ گرم اختصاص می‌دادند هرچند این قیمت با قیمت چهارشنبه بازار تنها 500 تومان تفاوت داشت.

از دیدگاه مسئولان جوراب، ظروف 

و مسقطی کالاهای اساسی مردم است

دیگر شهروند بیرجندی که در حال خرید دمنوش بود با انتقاد از اینکه اگر چرخی در نمایشگاه بزنیم عدم برنامه‌ریزی مناسب بین مسئولان به چشم می‌خورد گفت: وقتی از دیدگاه مسئولان جوراب، ظروف و مسقطی مایحتاج ضروری مردم است، مشخص می‌شود تنها برگزاری نمایشگاه برایشان مهم بوده است. برخی از افراد نیز از این نمایشگاه رضایت دارند و معتقدند تخم‌مرغ هزار تومان از بازار ارزان‌تر است و خرما را هم می‌توان به نسبت چند درصد ارزان‌تر از بازار خریداری کنیم.

 

خبری از تخفیف آن چنانی نیست

ابریشمی کارمند بیرجندی افزود: برخی غرفه‌داران تخفیف‌های 10 درصدی برای اجناس می‌دهند اما در برخی از غرفه‌ها خبری از تخفیف نیست و قیمت‌ها با بازار زیاد فرقی ندارد.

وی با بیان اینکه در سالن به این بزرگی تنها 80 غرفه دایر است که با این وضع می‌توانست این نمایشگاه در محل قبلی خود در خیابان غفاری برگزار شود تا مردم این همه راه مسافت را برای خرید پاستیل و جوراب طی نکنند.یکی از بانوان که در صف توزیع مرغ تنظیم بازار ایستاده بود با گلایه از تعداد محدود غرفه‌های عرضه کالاهای تنظیم بازار گفت: آیا مسئولان نمی‌دانند مرغ گرم یکی از مایحتاج مردم است چرا فقط یک غرفه برای عرضه مرغ در این نمایشگاه وجود دارد.

 

در اینجا از ارزانی خبری نیست

این همه راه می‌آییم به امید اینکه اقلامی که خریداری کنیم نسبت به شهر و مغازه‌ها ارزان‌تر باشد اما “زهی خیال باطل” در اینجا از ارزانی خبری نیست و نمی‌دانم آیا مسئولان استان خودشان هم برای مایحتاج خود به نمایشگاه می‌آیند؟ اصلا مسئولان اقلام مایحتاج خود را از کجا خریداری می‌کنند که این قیمت‌های نمایشگاه را 10 درصد ارزان‌تر از بازار بیان می‌کنند؟ حضور غرفه‌دارانی از استان‌های دیگر و فروش محصولاتی مانند شیرینی، عسل، مسقطی، لواشک و پاستیل از دیگر حاشیه‌های نمایشگاه ضیافت است در حالی که به گفته مسئولان قرار بود امسال فقط کالاهای اساسی در این نمایشگاه توزیع شود.


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/02/18 -- 18:26:48
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 230

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا