نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 26 تير 1398
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
14. ذي‌القعده 1440
2019 Jul 17

 

 

 

مشاهده کامل خبر
۸۶ درصد از شهروندان کارت ملی هوشمند گرفتند      

محمودآبادی- ۸۶ درصد از جمعیت ۵۷۰ هزار نفری واجد شرایط خراسان جنوبی کارت ملی هوشمند دریافت کردند. مدیر کل ثبت احوال روز گذشته در جمع خبرنگاران به رتبه اول استان در صدور کارت ملی هوشمند طی سال های ۹۶ و ۹۷ اشاره کرد و گفت: کارت ملی هوشمند جلوی فسادهای مالی،پولشویی و بسیاری از تخلفات را می گیرد.فاطمی از اقدامات این اداره برای معلولان، جانبازان و روستاییانی که رفت و آمد به شهرها برایشان مشکل بود برای صدور کارت ملی هوشمند خبر داد.

و اضافه کرد: این کارت با مبلغ ۲۲هزار تومان در سال گذشته برای تمام جامعه هدف ما صادر شده است.وی با اشاره به وجود حدود ۸۰ هزار نفر واجد شرایط کارت هوشمند در استان گفت:این افراد می توانند با مراجعه به اداره های ثبت احوال شهرستان های استان با مبلغ ۲۵ هزار تومان کارت هوشمند خود را دریافت کنند.

 

کاهش ازدواج در استان

مدیر کل ثبت احوال همچنین میزان ازدواج در سال ۹۷ را 6438 واقعه عنوان کرد. این در حالی است که آمار سال ۹۶ تعداد ۳ هزار و ۸۶۹ واقعه را ثبت کرده است که نشان دهنده کاهش ۴.۴ درصدی ازدواج در استان است. فاطمی افزود: مشکلات اقتصادی، افزایش سطح توقع خانواده ها،

مهریه های سنگین، چشم و هم چشمی ها و ... باعث کاهش ازدواج شده است.

آمار طلاق ثابت ماند

وی فرمول جدیدی برای آمارگیری واقعه طلاق ارائه داد و گفت: به ازای هر زن متاهل ۵.۸ خانم طلاق گرفته اند. وی افزود: این آمار در سال ۹۷ نیز همین عدد بوده است. وی با اشاره به این که از سال ۹۲ تاکنون آمار طلاق در استان رشد نداشته است، اعلام کرد: خراسان جنوبی رتبه ۲۹ طلاق در کشور را داراست.

 

ابوالفضل در صدر نام ها

فاطمی، مدیرکل ثبت احوال فراوانی نام های استان را متعلق به نام ابوالفضل دانست و گفت: نام فاطمه زهرا نیز در بین نام های دختر بیشترین فراوانی را داشته است.

به گفته وی در سال ۹۷ در هر ۱۰۰ واقعه تولد دختر ۱۰۵ تولد پسر در استان ثبت شده است.

 مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی آمار  فوت در سال ۹۷ را ۳ هزار و ۷۲۷ واقعه عنوان کرد و گفت: این آمار نسبت به سال گذشته  یک درصد کاهش یافته است. وی گفت: به ازای هر ۱۰۰ نفر فوت برای خانم ها، ۱۱۸ نفر فوت برای مردها بوده است. بر اساس گزارش های ثبت احوال بیشترین علت فوت در استان به دلیل بیماری های قلبی و عروقی بوده است.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/01/25 -- 19:29:57
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 154

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا