نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 4 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
20. رمضان 1440
2019 May 25

 

 

 

مشاهده کامل خبر
کویر حلوان؛ شاهکار طبیعت بیابانی      

کویر حلوان از کویرهای بسیار زیبای ایران است که از شمال به کویر مرکزی ایران و ارتفاعات پیر حاجات طبس و از جنوب به مسیر ارتباطی خور - طبس منتهی می گردد. کویر حلوان نام کویر حلوان از روستایی به همین نام در حاشیه شرقی کویر گرفته شده است و دلیل شهرت آن اهمیت روستای حلوان از بعد گردشگری و استقبال گردشگران از آن است. کویر حلوان یکی از بکرترین کویرهای ایران است. این ریگزار که در  ناحیه شرقی و شمالی آن، باتلاقهای نمکی و رسی کویر مرکزی و دریاچه نمک خور به چشم می خورد از بهترین نقاط طبیعت برای تجربه  آرامش و بازدید از آسمان زیبای شب است. پوشش گیاهی حلوان بسیار غنی از گیاهان نواحی استپی و ماسه ای است؛ قیج، درمنه، تاغ، دم گاوی، بادام کوهی، اسکنبیل، شور بیابانی و گز پوشش گیاهی این منطقه را تشکیل می دهد. کویر حلوان از حیث گونه های جانوری و حیات وحش هم می توان به گونه هایی چون انواع مار و عقرب، شاهین، هوبره، کبک، چکاوک،  عقاب طلایی، کرکس، گرگ، شغال، روباه شنی، گربه شنی، سمور سنگی، اشاره کرد. 

مسیر دسترسی به کویر حلوان: نزدیکترین شهر به کویر حلوان شهر طبس است. خوشبختانه این شهر هم فرودگاه دارد و هم ایستگاه راه آهن.  به وسیله اتوبوس هم می توان به حلوان سفر کرد. فاصله فرودگاه طبس تا روستا و کویر حلوان ۸۹ کیلومتر و فاصله ایستگاه راه آهن طبس تا روستای حلوان حدود ۷۸ کیلومتر است. مسیر دسترسی طبس به کویر حلوان از جاده ای با چشم اندازهای بیابانی بسیار زیبا می گذرد که در نوع خود تجربه بی نظیری است. 

کجا اقامت کنیم؟ اقامت در حلوان به دو صورت ممکن است، می توانید در روستای حلوان به اقامتگاه بومگردی ستاره کویر حلوان مراجعه کنید و با تجربه شبی در خانه ای کویری و غذاهای بومی، تجربه دلچسبی در حلوان به دست آورید. اقامتگاه بومگردی ستاره کویری حلوان به سبک خانه های متناسب با اقلیم کویر ساخته شده است.


گروه خبری : اخبار گوناگون
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/12/22 -- 10:14:42
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 198

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا