نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


جمعه 3 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
19. رمضان 1440
2019 May 24

 

 

 

مشاهده کامل خبر
افتتاح نخستین مرکز آموزش علمی کاربردی جوار صنعت استان درمنطقه ویژه اقتصادی بیرجند      

نسرین کاری- چهارشنبه گذشته مرکز آموزش علمی کاربردی در منطقه ویژه اقتصادی  با حضور مجتبی صدیقی معاون دانشجویی وزیر علوم و سید احمد رضا پیش بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور افتتاح شد.  پیش بین در این مراسم، بر راه اندازی مراکز آموزش علمی کاربردی در جوار محیط های کاری و هسته های تولیدی تاکید کرد و گفت: هدف راه اندازی این مراکز تربیت منابع انسانی خبره در بخش های علمی است. 


هدف دانشگاه جامع علمی کابردی

 رفع نیازهای کشور است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور ادامه داد: هدف دانشگاه جامع علمی کاربردی این است که  به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که پاسخگوی نیازهای منطقه‌ای باشد.وی با اشاره به اینکه راه اندازی مرکز آموزش علمی کاربردی جوار صنعت در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند با توجه به وجود صنایع متعدد و تجهیزات مختلف می تواند آثار مثبتی برای دانشجویان داشته باشد، افزود: این دانشگاه از ابتدا برای رفع نیازهای کشورشکل گرفته است و بر اساس نیاز بازار، رشته‌هایی را راه‌اندازی می‌کند.

وی با بیان اینکه رشته های این دانشگاه بر اساس نیازهای تخصصی است، ادامه داد: همچنین این دانشگاه بر اساس نیاز بازار رشته هایی را راه اندازی و به محض رفع نیاز، رشته دیگری را جایگزین می کند. پیش بین با بیان اینکه نباید کیفیت فدای توسعه کمی شود، اظهار کرد: در این راستا مراکزی که توجیه لازم نداشتند و با کیفیت ارائه نمی شدند، بازنگری و حذف شدند. 


تاسیس مرکز آموزش علمی کاربردی گامی در راستای تربیت نیرو براساس نیاز منطقه 

رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی استان نیز در این مراسم با بیان اینکه شکل گیری توسعه نیازمند وجود نیروهای ماهر و کارآموخته است، اظهار کرد: مرکز علمی کاربردی منطقه ویژه اقتصادی با هدف تربیت نیرو و با نگاه عملیاتی و کاربردی راه اندازی شده است.

وی خواستار ایجاد مرکز بین الملل و مرکز رشد و نوآوری در منطقه ویژه اقتصادی استان شد و افزود: نبود نیروی متخصص یکی از ضعف های افغانستان است بنابراین ایجاد این مرکز می تواند کمک شایسته ای نیز به کشور همسایه داشته باشد.


به دانشجویان تسهیلات تعلق می گیرد

وی  با اشاره به اینکه تاکنون در رشته امور گمرکی بیش از ۲۵ دانشجو پذیرش شده است، ادامه داد:  اعطای وام شهریه، تقسیط شهریه و برگزاری کلاس ها در ساعات غیر اداری از جمله تسهیلاتی است که برای دانشجویان این مرکز پیش بینی کرده ایم.وی با اشاره به اینکه شکل گیری توسعه نیازمند وجود نیروهای ماهر و کارآموخته است، افزود: ایجاد عرصه فعالیت‌های تولیدی و تجاری برای افزایش صادرات کالا و ارائه بهینه خدمات برای حضور فعال در بازارهای منطقه‌ای و بین المللی، اجرای سیاست‌های توسعه منطقه‌ای و ایجاد قطب‌های اقتصادی و صنعتی و  ارتقا سطح تکنولوژی و بهره گیری از فناوری‌های برتر و نوین اقتصادی جهانی از جمله اهداف تشکیل منطقه ویژه اقتصادی است.صفدری زاده افزود: منطقه ویژه اقتصادی به عنوان گذرگاهی امن در شرق کشور به عنوان دروازه طلایی اقتصاد شرق کشور شناخته شده و با توجه به مزیت‌های منحصر به فرد خود می‌تواند همواره در راستای اعطای خدمات به متقاضیان داخلی و خارجی پیشرو باشد.وی با بیان اینکه لازم است مرکز بین‌الملل و مرکز رشد و نوآوری در منطقه ویژه اقتصادی ایجاد شود، یادآور شد: ایجاد این مرکز می‌تواند در تربیت نیروی متخصص کمک شایسته‌ای کند.


افتتاح مرکز علمی کاربردی

 گامی برای تحقق اشتغال پایدار

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی هم  عنوان کرد: امروز این باور در کشور ایجاد شده که بدون حل مسئله آموزش مهارتی، محال است مشکل و مسئله اشتغال را حل کنیم ابوالفضل فورگی نژاد تاکید کرد: افتتاح این مرکز گامی برای  تحقق اشتغال پایدار دانشجویان است.وی قول داد: در صورتی که از نهایت ظرفیت های موجود استفاده شود رشته های مقطع کارشناسی را هم بر رشته های موجود اضافه نمایند.

وی خاطر نشان کرد: مرکز آموزش علمی کاربردی منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی در سه  رشته در مقطع کاردانی از جمله امور گمرکی ، بازاریابی و حفاظت و ایمنی کار پذیرش دانشجو دارد. وی افزود: در منطقه ویژه اقتصادی بستری برای آموزش‌های بین‌الملل فراهم است و از این ظرفیت و فرصت مرز باید استفاده کرد.رئیس دانشگاه علمی کاربردی خراسان جنوبی یادآور شد: لازم است از کلاس‌های درس فاصله بگیریم و آموزش‌ها را به محیط کار منتقل کنیم و دانشگاه علمی کاربردی در این راه قدم گذاشته است.


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/12/04 -- 20:46:29
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 132

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا