نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 4 شهريور 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
24. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 26

 

 

 

مشاهده کامل خبر
دشمنان مات و مبهوت هستند      

وزیر اطلاعات در بیرجند:

دشمنان مات و مبهوت هستند

 

 

وزیر اطلاعات گفت: امروز ایران اسلامی در دنیا از عظمت، قدرت و اقتدار برخوردار است و دشمنان در مقابل این اقتدار مات و مبهوت هستند. به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید محمود علوی روز گذشته در پایان راهپیمایی 22 بهمن در میدان قدس شهر بیرجند عنوان کرد: امروز ملل مسلمان و مردم مستضعف لبنان، سوریه، عراق، بحرین و دیگر نقاط جهان چشم به ایران دوخته اند چرا که تنها کشوری که به عزت انسان ها فکر می کند ایران اسلامی به برکت وجود رهبری فرزانه است.

وی گفت:  ایران اسلامی چهلمین سال پیروزی انقلاب را باشکوه تر برگزار کرد و یقینا با این حضور پرشور مردم، پیام خود را به دوستان و دشمنان سراسر دنیا خواهد رساند. 

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه حضور مردم جوانه های امید را در دل دوستان انقلاب شکوفا می کند، افزود: این حضور دوستان را نسبت به تداوم انقلاب دلگرم می کند و گرد یاس بر چهره دشمنان و در راس آنها ترامپ ذلیل خواهد پاشید. 

وی ادامه داد: با داشتن نعمت مبارکی همچون ولایت، رهبری هوشمند، شجاع و مردمی مقاوم، صبور و همیشه حاضر در صحنه این انقلاب مسیر خود را دنبال خواهد کرد تا پرچم آن به دست صاحب اصلی سپرده شود. علوی یکی از علت های پیروزی انقلاب اسلامی را حضور مردم عنوان و گفت: همواره حضور مردم در صحنه، توطئه های دشمن را در هم شکسته است. 

 

انقلاب اسلامی فرهنگ امامت را

احیا کرد

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران الگویی از مکتب فاطمی و ثمره اشک های دیدگان فاطمه زهرا (س) است چرا که انقلاب اسلامی فرهنگ امامت را به وسیله فرزند فاطمه احیا کرد.

وزیر اطلاعات گفت: همزمانی ایام فاطمیه و فجر انقلاب اسلامی معنادار است چرا که انقلاب اسلامی در ادامه حرکت و ثمره نهضت فاطمه زهرا (س) است. حجت الاسلام علوی اضافه کرد: امام راحل در شرایطی دست خالی با ستم طاغوت به مبارزه برخاست که تنها بود و کسی باور نمی کرد در آن شرایط قیام یا مبارزه ای پاسخ بگیرد و به نتیجه برسد. 

وی با تاکید بر اینکه در آن شرایط حوزه ها، دانشگاه ها و حتی بازار شرایط مبارزه را نداشتند افزود: در چنین اوضاعی امام با فراخوان علما، دانشجویان و سران هیئت های مذهبی اعلام کردند که اسلام و ایران در خطر است و نباید سکوت کرد لذا حوزه، دانشگاه و بازار وارد میدان شدند.  وی بیان کرد: امام می دانست که مبارزه با رژیم طاغوت هزینه دارد و بدون فرهنگ شهادت مبارزه به پیروزی نمی رسد، پس قبل از همه سینه خود را آماده سرنیزه ها کردند. 

علوی گفت: امام این چنین فرهنگ شهادت را در جامعه دمیدند که نهایتا به حماسه 15 خرداد انجامید و اصلا کسی باور نمی کرد یک انقلاب اینگونه فراگیر شود. 

امام از همان اول هیمنه شاه را

درهم شکست

وزیر اطلاعات مبارزه امام راحل را مستقل خواند و اظهار کرد: موضع امام طوری بود که آمریکا و شوروی در برابر ایشان قرار گیرد و هیچ کس پیش بینی نمی کرد چنین حرکتی با این تقابل به نتیجه برسد. وی گفت: امام خمینی (ره) از همان ابتدا پشتوانه خارجی شاه را در هم شکستند و خطاب به رئیس جمهور آمریکا فرمودند:«امروز در ایران رئیس جمهور آمریکا منفورترین چهره است.» علوی گفت: در داخل ایران هم هیمنه شاه به خود او بود زیرا تا قبل از انقلاب هر مبارزه ای صورت گرفته بود چه در مشروطیت یا ملی شدن صنعت نفت خطاب شاه نبود بلکه اطرافیان شاه بود؛ اما امام از همان اول هیمنه شاه را درهم شکست. وزیر اطلاعات بیان کرد: امام راحل نیروهای مسلح را جزئی از مردم می دانستند و می گفتند «ارتش با ما است، مال کشور و مردم است»؛ لذا با همان ادبیاتی که با علما صحبت می کرد با سران ارتش نیز سخن گفت و خواست که به داد ایران برسند. علوی گفت: سخن امام با ارتش ادبیات خانوادگی پدر با فرزند بود چون نمی خواست مردم رو در روی نیروهای مسلح قرار گیرند.

 

خراسان جنوبی سرزمین علم و فضیلت

وی در بخش دیگر سخنانش از خراسان جنوبی و بیرجند به عنوان سرزمین علم، دانش، فضیلت، زهد، پارسایی و معرفت یاد کرد و گفت: این شهر مهد عالمان وارسته و عارفان نام آور برجسته است. وزیر اطلاعات با اشاره به وجود وحدت و همدلی در خراسان جنوبی ادامه داد: وحدت و همدلی مردم شیعه و سنی این استان نمادی ارزشمند از عمل به رهنمودهای امام راحل و رهبر عزیز است. 


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/11/22 -- 19:50:38
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 713

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا