نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 4 شهريور 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
24. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 26

 

 

 

مشاهده کامل خبر
سرمقاله      

 

همنوایی مسئولان برای ایجاد نشاط در شهر

 

 

امین جم

 

 

  از دیربازیکی ازمشکلات  شاخص  شهربیرجند ، نبود اماکن تفریحی  مناسب بوده است. این ضعف هنوز هم از زبان  میهمانان شهر و  ساکنان ان شنیده می شود.کمبود فضای سبز شهری ، بی توجهی به بسترسازی برای استفاده از مناظر طبیعی و حتی اماکن تاریخی ، نبود مکان ویژه برای تفریح مردم و ... از نکاتی است که هموراه درد و دل مردم و گاه حتی شعار انتخاباتی برخی   کاندیداهای شورای شهر نیز بوده است! تنها مکان تفریحی بیرجند برای بازی های  هیجانی بچه ها  شهربازی  پارک صیاد شیرازی است که آنهم از تجهیزات مناسب و مهیج برخوردار نیست وکمترین جاذبه ای برای بچه ها وخانواده های انان ندارد چراکه استانداردهای فضای سبز قابل توجهی هم ندارد.

 اماکن تاریخی چون قلعه بیرجند نیز با وجود اینکه  می توانست  با اجرای برنامه های مناسب ومستمر بسیار جذاب باشد اما به دلیل برخی مشکلات و توجه کم ، اصلا نمودی که باید را ندارد.

 براین فهرست باید پروژه ناکام چندین ساله بند دره را نیز افزود  طرحی کههر از چندگاه درباره ان صحبتهایی می شود اما باز هم به هیچ جا نمی رسد.

 این همه در حالی است که نشاط اجتماعی  مردمان هر شهر بخش بزرگی از هویت خود را از اماکن تفریحی ،برنامه های اجرا شده در ان  و همچنین فضای سبز مطلوب وشاداب می گیرد که در این زمینه  اشکارا می توان گفت مدیریت شهری تاکنون کارنامه ارزشمندی نداشته است به همین دلایل نیز شاید افسردگی و حتی غم در بیرجند بروز بیشتری دارد و شهر نشاط و پویایی لازم  را  ندارد.

به نسبت سایر شهرهای کشور  که تفریحات ویژه ای برای شهروندان درنظرگرفته و نهایت استفاده از ظرفیت های موجود می شود  بیرجند  بسیار عقب است.

 خوشبختانه  به نظر می رسد این موضوع جایی در میان دغدغه های مسئولان واز جمله شهرداری پیدا کرده است  . تلاشهای شهرداری برای بهبود فضای سبز بلوارها و خبرهای تازه  از طرحهای ویژه برای احیای فضای مخروبه پادگان با ایجاد باغ ایرانی و بهسازی پارک جنکلی از  این نمونه است که کلنگ زنی آن نیز به تازگی  انجام گرفت و  امید می رود در زمان کوتاهی به بهره برداری برسد.

. حالا معاون استاندار نیز از لزوم بهبود نشاط اجتماعی شهری سخن می گوید ومی توان امید داشت که تقارن این دیدگاه ها منجر به نتایج مطلوب و همکاری هماهنگ  استانداری وشهرداری به نفع  شهروندان این  شهر شود.

البته ذکر این   نکته ضروری است که  با وجود  نیاز مبرم شهر به چنین فضاهایی  شهروندان ترجیح می دهند در این زمینه از انجام هر پروژه به شکل شتابزده وبی برنامه خود داری شود وبه عبارت دیگر دقت فدای سرعت وکارشناسی، قربانی بیلان کار نشود  چراکه متاسفانه  شهر ما سابقه خوبی از طرح های فوری وفوتی چون دریاچه مصنوعی بیرجند که عمرش شاید به چندروز هم نرسید ، ندارد وشایسته نیست پول مردم واعتبار مدیران هزینه کارهای بی پشتوانه شود !

 


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/11/17 -- 20:29:09
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 344

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا