نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 4 شهريور 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
24. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 26

 

 

 

مشاهده کامل خبر
بدنه تنومند خدمات بهداشتی و درمانی ثمره چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی      

محمودی آبادی-به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین ایام سوگواری بانوی دو عالم حضرت زهرا (س) دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، با هدف ارزیابی شرایط سلامتی ساکنان پر جمعیت شهر بیرجند در مهر شهر و حاجی آباد دیدار مردمی با مسئولان هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی و همچنین ویزیت رایگان بیماران را انجام داد. علاوه بر ارائه مراقبت های بهداشتی به همراه ویزیت رایگان پزشک عمومی و معاینات دندانپزشکی در مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی مهرشهر دیدار با فرزندان شاغل شهدا و ایثارگر از دیگر برنامه های هیئت رئیسه دانشگاه در مهرشهر بود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در جمع ساکنان مهرشهر و حاجی آباد با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه بهداشت و درمان گفت: دستاوردهایی که امروز دانشگاه علوم پزشکی به آن رسیده است قابل مقایسه با قبل انقلاب نیست.دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی، دانشگاه علوم پزشکی بیرجند را یکی از مهمترین دستاوردهای  انقلاب اسلامی در این منطقه معرفی کرد که تا کنون

توانسته هر سال در بخش های مختلف علمی ،

پژوهشی و افزایش کد رشته ها موفقیت های چشمگیری به دست آورد. وی درباره دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تاکید کرد: در خراسان جنوبی 10 دانشکده و آموزشکده داریم که بیش از 3 هزار و 600 دانشجو در 59 کد رشته  در سطح استان تحصیل می کنند. وی تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه را نیز بیش از 260 نفر عنوان کرد. دکتر دهقانی با مقایسه میزان دسترسی مردم به خدمات بهداشتی قبل انقلاب گفت: دسترسی به خدمات بهداشتی درمانی در کشور کمتر از 5 درصد بود، اما اکنون تمام جمعیت استان به شکل کامل تحت پوشش خدمات بهداشتی درمانی هستند. علاوه بر این قبل از انقلاب به ازای 30 هزار نفر جمعیت یک پزشک داشتیم در حالی که امروز به ازای هر 3 هزار و 470 نفر یک پزشک عمومی داریم. همچنین امروز در حوزه بهداشت 155 و در حوزه درمان 182 پزشک عمومی خدمات ارائه می دهند. در حالی که قبل از انقلاب اغلب پزشکان غیر ایرانی بودند.


خانه های بهداشت ونظام ارجاع

دکتر دهقانی فیروزآبادی جایگاه و اهمیت خانه های بهداشت را مد نظر قرار داد و افزود: قبل انقلاب به هیچ عنوان خانه بهداشت وجود نداشت، اما به ثمره انقلاب نظام ارجاع به وجود آمد و اکنون در تمامی نقاط روستایی خدمات بهداشتی و خانه بهداشت داریم که آمار آن در استان به 314 مورد رسیده است.رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ایران تا قبل انقلاب پوشش واکسیناسیون 30 درصد بود، اما اکنون 100 درصد مردم کشور واکسیناسیون رایگان دریافت می کنند. علاوه بر این در ابتدای انقلاب از هر هزار تولد 130 کودک به یک سالگی نمی رسیدند، در حالی که اکنون این آمار به 11 و نیم نفر کاهش یافته است.دکتر دهقانی فیروزآبادی افزود: قبل انقلاب سالانه 147 مورد مرگ کودک زیر 5 سال در کشور داشتیم، در حالی که امروز در خراسان جنوبی این آمار به 14 مورد کاهش یافته است. همچنین آمار قبل انقلاب نشان می دهد در استان از هر 100 هزار زایمان 245 مادر فوت می کردند، اما امروز به لطف انقلاب این آمار به 11 نفر در استان رسیده است.


تخصص  دندانپزشکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اعلام اینکه قبل از انقلاب 3 دندانپزشک عمومی در استان فعالیت داشتند، افزود: در حال حاضر 49 دندانپزشک عمومی در استان مستقر هستند و به فعالیت می پردازند.دکتر دهقانی با بیان اینکه تا قبل از انقلاب ما از نعمت دندانپزشک متخصص محروم بودیم اشاره ای به وجود 39  متخصص دندانپزشکی در استان  داشت و گفت :

این آمار برای سایر تخصص ها نیز فقط در حد 10 متخصص در استان بود، اما امروز در خراسان جنوبی 265 متخصص در رشته های متفاوت خدمات رسانی می کنند. وی تعداد تخت های ثابت بیمارستانی استان را نیز هزار و 400 مورد و تخت های فعال را هزار و 150 مورد عنوان کرد و گفت: در حوزه پایگاه های اورژانسی در ابتدای انقلاب چیزی به عنوان پایگاه اورژانسی وجود نداشت، اما در استان خراسان جنوبی امروز 71 پایگاه اورژانس جاده ای و شهری داریم، یعنی در حالی که استاندارد پایگاه جاده ای هر 40 کیلومتر است ما در خراسان جنوبی به ازای هر 35 کیلومتر یک پایگاه داریم.


نقطه عطف، طرح تحول سلامت

وی طرح تحول سلامت را نیز یکی از گام های مهم در جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: اجرای این طرح در استان طی سال های گذاشته باعث شد تعداد بیمارستان ها ، تعداد اورژانس ها، همچنین تعداد آمبولانس و پزشک در این استان رشد چندین برابری داشته باشد.دکتر دهقانی اضافه کرد: امروز با اجرایی شدن طرح تحول سلامت در استان بسیاری از اعمال جراحی مهم  انجام می شود و دیگر نیازی به انتقال بیمار به استان های دیگر نیست، چرا که خدمات در سطح بهترین بیمارستان های کشور است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ورود خیران به مسائل بهداشتی را ستود و گفت: به کمک خیران بهترین و مجهزترین بیمارستان بیماران سرطانی (ایران مهر) در بیرجند ساخته شده است که بیشتر خدمات آن رایگان و نیمه رایگان است. در بحث خدمات رایگان و استثنایی، دکتر دهقانی بنیاد نورآوران و تیم جراحی فوق تخصصی مرهم که در استان بیماران لب شکری را درمان کردند را مورد تمجید قرار داد. چرا که بنیاد خیریه نورآوران در بحث خدمات رایگان دندانپزشکی و چشم پزشکی در مناطق محروم تاکنون سه نوبت به استان آمده اند و تیم جراحی پلاستیک و شکاف کام نیز با ارائه بهترین خدمات رایگان گام بزرگ و موثری را در خراسان جنوبی برداشته که شایسته احترام و سپاسگزاری است.شایان ذکر است ارائه خدمات ویزیت رایگان از قبیل چک قند خون ، فشار خون، بررسی وزن و قد در مسجد قبا به همراه ویزیت پزشک عمومی و دندانپزشکی در مرکز بهداشت مهرشهر

 و همچنین ویزیت رایگان پزشک متخصص آقای دکتر دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و پزشک عمومی آقای دکتر ولی ا... زراعتکار بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد امام علی (ع)

حاجی آباد از جمله اقدامات ارزشمند دانشگاه علوم پزشکی در ایام مبارک دهه فجر بود. به گفته دکتر دهقانی فیروزآبادی در تمام ایام سال خدمات بهداشتی و مراقبت ها که به واسطه آن پرونده سلامت برای خانواده ها تشکیل شده، همه روزه در مراکز بهداشتی با کمترین تعرفه دولتی ارائه می شود. بر اساس برنامه های آتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مقرر شده ویزیت رایگان پزشک متخصص در مهرشهر و دیگر نقاط شهر نیز انجام شود که زمان و مکان آن اطلاع رسانی خواهد شد.  


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/11/16 -- 20:13:59
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 1586

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا