نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


سه شنبه 4 تير 1398
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
21. شوال 1440
2019 Jun 25

 

 

 

مشاهده کامل خبر
رویکرد جدید در سفرهای شهرستانی      

نهبندان میزبان سفر سه روزه استاندار و مدیران

رویکرد جدید در سفرهای شهرستانی

گروه خبر- استاندار خراسان جنوبی در اولین سفر شهرستانی خود به نهبندان که از 19 تا 21 دی ادامه داشت، از چند روستا و پروژه های  گوناگون این شهرستان  بازدید کرد. معتمدیان چهارشنبه شب در دیدار با روئسا و اعضای شوراهای اسلامی  شهرستان نهبندان یکی از مشکلات خراسان جنوبی را ماندن در مرحله تبیین مشکلات  دانست و گفت: این در حالیست که مشکلات کاملا مشخص و احصا شده و نیازی به گزارش و آمار ندارد. به گفته وی از آسیب های موجود در استان،  نبوداولویت بندی برای حل مشکلات است وی تصریح کرد: مشکلات باید براساس اولویت بندی و دسته بندی، بررسی و رفع شود که در دستور کار است. استاندار گفت: نهبندان براساس شاخص های توسعه، توسعه نیافته ترین شهرستان  استان است و مشکلات زیرساختی  آن ریشه تاریخی دارد .

 

مشکلات بیشتر از ظرفیت ها

معتمدیان گفت: براساس گزارش واصله و جمع بندی این جلسه، مشکلات بیشتر از ظرفیت ها است. وی گفت: در سفرها و برنامه هایمان به شهرستان ها به دنبال این نیستیم که تشریفاتی باشد یا مزاحمتی برای مردم و مسئولان ایجاد کنیم و در آخر هم خروجی نداشته باشد.

استاندار با تاکید بر اینکه بررسی های میدانی تاثیرگذارتر از گزارش های پشت درهای بسته است گفت: برنامه ما این است که در شهرستان ها حضور پیدا کنیم و از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شویم و با اولویت بندی و دسته بندی، مشکلات را با استفاده ظرفیت های استانی و ملی پیگیری کنیم.

 

بسیاری از طرح های زیرساختی

در استان توجیه ملی ندارند

معتمدیان با بیان اینکه  استان از بودجه حداقلی برخوردار است و پایه بودجه ای قوی ندارد گفت: دلایل مختلف از جمله وسعت زیاد و جمعیت کم باعث شده تا اجرای بسیاری از طرح های زیرساختی در استان توجیه ملی نداشته باشد. وی تصریح کرد: نیاز است که نمایندگان مردم در مجلس و اعضای شوراهای اسلامی به مسئولان دستگاه های اجرایی برنامه بدهند تا براساس اولویت ها مشکلات حل شود. به گفته وی باید تلاش کنیم که برای فرآوری مواد معدنی در شهرستان سرمایه گذار جذب کنیم و ظرفیت های خراسان جنوبی و این شهرستان در کشور معرفی شود که در این زمینه برنامه هایی را دنبال خواهیم کرد. 

 

بازدید استاندار از معدن گرانیت نهبندان

استاندار پنجشنبه، از معدن سنگ گرانیت گل پنبه ای سردشت در روستای لخشک بازدید کرد. گفتنی است از مشکلات بزرگ معادن این منطقه نبود برق است که این معادن از اولین پست برق در مرکز نهبندان 50 کیلومتر فاصله دارد و بالغ بر 20 میلیارد تومان هزینه برق رسانی به آن است. استاندار به رئیس  سازمان صنعت معدن وتجارت. دستور داد که در این  باره نامه ای تنظیم کند تا در سفر  هفته آینده به تهران موضوع را پیگیری کند.

 

روند احداث مجتمع آبرسانی شاهکوه

نهبندان تسریع شود

استاندار در بازدید از پروژه در حال احداث مجتمع آبرسانی شاهکوه نهبندان بر لزوم تسریع در روند پروژه برای رفع مشکل کم آبی این منطقه تاکید کرد. معتمدیان افزود: تامین آب از نیازهای معیشتی مردم به ویژه روستائیان این منطقه محروم است لذا باید روند اجرای این پروژه با سرعت بیشتری انجام شود.  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی نیز در این بازدید گفت: مجتمع آبرسانی شاهکوه نهبندان برای آبرسانی به هشت روستای این شهرستان در دست اجرا است که با تکمیل آن 198 خانوار از آب سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد و در تلاش هستیم که تا خرداد  سال آینده انجام شود.

 

تاکید استاندار بر تکمیل

زیرساخت های بازارچه دوکوهانه

استاندار خراسان جنوبی در بازدید از بازارچه مرزی دوکوهانه نهبندان نیز بر تکمیل زیرساخت های این بازارچه تاکید کرد و گفت: مشکلات زیرساختی این بازارچه همچون راه اندازی فیبر نوری در یک برنامه زمان بندی رفع و تمام تلاش ها  برای حفظ و نگهداری امکانات آن به کار گرفته شود.

 

سفرهای شهرستانی را با رویکرد جدید  استاندار خراسان جنوبی پنجشنبه شب در شورای اداری شهرستان نهبندان نیز تصریح کرد: سفرهای شهرستانی را با رویکرد جدید و برنامه های کاربردی و عملیاتی تر دنبال می کنیم. معتمدیان خاطرنشان کرد:براساس مسائل و مشکلاتی که در شهرستان ها وجود دارد، مسئولیت پیگیری موضوعات  با معاونان استانداری است و در نهبندان با وجود مشکلات عمرانی و زیرساختی مسئولیت پیگیری به معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری محول شده است.وی فرصت سوزی را از آسیب های جدی در مناطق محروم دانست و تاکید کرد: باید با تلاش مضاعف و روحیه جهادی مشکلات استان را پیگیری و حل کنیم زیرا زمان ما بسیار محدود است. وی گفت: انتظار ما از مسئولان استان این است که تلاش بیشتری انجام دهند تا شرمنده مردم و خون شهدا نشویم.

 

کمترین پروژه های کشور

متعلق به خراسان جنوبی است

معتمدیان افزود: با توجه به نیروی انسانی قوی و مردم نجیب و ولایت مدار، امیدواریم در فاصله کوتاه، شکافی که در زمینه برخورداری و عدم برخورداری در استان های کشور وجود دارد از بین برود. وی انتقال آب را اولویت جدی دولت دانست و افزود: انتقال آب از دریای عمان به استان های شرقی از جمله سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی ورضوی به زودی اجرایی خواهد شد. به گفته وی در مجموع در نهبندان و استان در زمینه اجرای پروژه های ملی وضع خوبی نداریم و کمترین پروژه های کشور متعلق به خراسان جنوبی است. استاندار اضافه کرد: باید حداقل بودجه استان براساس اولویت ها هزینه شود و در شهرستان های کم برخوردار توجه ویژه ای در زمینه تکمیل زیرساخت ها و رفع محرومیت های فوری خواهیم داشت. وی گفت: پیگیر هستیم که اعتبارات ملی که در سازمان ها و وزارتخانه ها لحاظ شده برای توسعه استان جذب شود زیرا تمام بودجه استان ها در لایجه بودجه 12 درصد است و 88 درصد در اختیار سازمان و وزارتخانه ها قرار دارد و ما جزو استان هایی هستیم که کمترین برخورداری را از این سهم 88 درصدی داریم. معتمدیان از مدیران کل خواست برای جذب اعتبارات ملی برای توسعه استان تلاش کنند و افزود: باید بخشی از عقب ماندگی استان را در سفر مسئولان ارشد نظام از جمله ریاست جمهوری جبران کنیم. وی گفت: اگر بتوانیم زمینه حضور مقام معظم رهبری را در استان فراهم کنیم علاوه بر حضور پر خیر و برکت ایشان، بخشی از عقب ماندگی های تاریخی ما در زمینه حوزه زیرساخت ها پوشش داده می شود. 

 

تسریع در روند احداث کارخانه شیر

استاندار در سومین روز سفر به شهرستان نهبندان از کارخانه در حال احداث شیر بازدید کرد و از مسئولان شهرستانی خواست با رفع موانع این کارخانه، روند اجرای آن را تسریع کنند. رئیس سازمان جهاد کشاورزی نیز در این بازدید گفت: 20 میلیارد ریال تسهیلات به این کارخانه اختصاص یافته است که تاکنون 10 میلیارد ریال آن پرداخت شده و 10 میلیارد ریال دیگر به زودی آزادسازی می شود.

 

نهبندان پیشانی توسعه معدنی استان

استاندار ظهر دیروز در  مراسم  نماز عبادی ، سیاسی جمعه نهبندان،  از این شهرستان به عنوان پیشانی توسعه معدنی استان یاد کرد و گفت:   خشکسالی، مشکلات بیکاری، معیشتی برای مردم این شهرستان ایجاد کرده است که در یک زمان بندی مشخص و با بسیج کردن امکانات استانی و ملی مشکلات مردم را به ویژه روستائیان حل کنیم.

در حاشیه:

جلسات نمایشی گذشته تعطیل

گفتنی است استاندار در این سفر اعلام کرد: جلسات نمایشی گذشته، تعطیل و جلسات در شهرستانها پس از بررسی میدانی مشکلات و عملیاتی خواهد بود.

مسئولان خراسان جنوبی

پشت میز خدمت نشستند

بر اساس دستور استاندار، مسئولان و مدیران کل استانی همراه با وی در سفر به نهبندان با نشستن پشت میز خدمت در مصلای نمازجمعه نهبندان به درخواست ها و مشکلات مردم رسیدگی کردند. معتمدیان در جمع مسئولان دستگاه های اجرایی نهبندان از آنان خواست بین مردم بروند و ارتباط بی واسطه با آنان داشته باشند. وی گفت: مشکلات مردم را نمی توان پشت میز احصا کرد و باید از نزدیک و با بازدید میدانی مشکلات مردم را بررسی کنیم. وی از مسئولان دستگاه های اجرایی خواست میز خدمت را براساس نیاز و زمان بندی در مکان های عمومی، مساجد و مصلاهای نمازجمعه برگزار کنند تا مردم با راحت ترین روش مشکلات خود را به مسئولان منتقل کنند.

33 مصوبه برای توسعه نهبندان

اجرا می شود

استاندار خراسان جنوبی در پایان این سفر اعلام کرد: 33 مصوبه برای توسعه و حل مشکلات مختلف شهرستان نهبندان در کوتاه مدت و بلندمدت اجرایی می شود. معتمدیان عصر جمعه از تصویب برنامه های بلندمدت براساس ظرفیت های استان و پتانسیل شهرستان خبر داد و گفت:  تحقق آن نیازمند پیگیری های جدی تر از سوی مسئولان استان است.باستفاده کنیم.

قول جذب اعتبار از محل اعتبارات ملی برای مرمت قنوات، حل مشکلات  مخابرات و اینترنت روستاهای شهرستان تا پایان سال 98 ، راه اندازی12 کیلومتر از باند دوم نهبندان-شوسف تا پایان سال جاری، ارتقای بیمارستان شهید آتشدست و توسعه اورژانس این بیمارستان و گازرسانی به تمام روستاهای بالای 20 خانوار تا پایان سال 1399 از دیگر موارد مطرح شده توسط استاندار در این سفر سه روزه بود.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/10/21 -- 20:14:12
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 81

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا