نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


سه شنبه 3 ارديبهشت 1398
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
17. شعبان 1440
2019 Apr 23

 

 

 

مشاهده کامل خبر
نامه ای ازآذربایجان      

 

در هفته ای که گذشت رونوشتی از نامه جناب اقای  اصغر خلیل پور نهر از تبریزبه نمایندگی از خانواده معزز شهید خلیل پورخطاب به استاندارخراسان جنوبی به روزنامه رسید .

خانواده شهید خلیل پورنهر از برگزیدگان فرهنگی واجتماعی وفعال محیط زیست وحوزه اب در اذربایجان پر افتخار در این نامه اعلام امادگی کرده اند تا بستر تشکیل ستاد  مشترک همکاریهای مردمی اب ومحیط زیست را در آذربایجان شرقی فراهم آورند با این قید که دستگاهی مشخص مسئولیت تحرک متقابل را در خراسان جنوبی بر عهده بگیرد.

ابراز لطف وپیشنهاد های جناب خلیل پوردر 21بند به روشنی شاهد احساس تعهد ومسوولیت این خاندان شریف نسبت به سرزمین خراسان جنوبی ومردمان آن است .در بخشهایی از این نامه با تاکید برموضوع مدیریت بحران اب ومحیط زیست  مشارکت دادن مردم در تعیین سرنوشت خود ،ایجاد یک جریان فکری وفرهنگ سازی برای اصلاح الگوی مصرف آب وحفاظت محیط زیست  ، تهیه وارایه  راهکارهای عملی برای مقابله با بحران آب.وبرجسته نمودن اتفاقات تلخ آب ومحیط زیست منطقه در سطح ملی وجهانی با انگیزه جلب افکار عمومی داخلی وخارجی مطرح شده است .

درقسمتهای دیگری از این نامه امده است :قطعا درد ورنج خراسان جنوبی از ابتدا تا انتهایش درد ورنج ما (همه ملت بزرگوار ایران )هست وباید هم باشد ...این مردم استحقاق بهترینها را دارند ...ما ایمان داریم که خراسان جنوبی  این سرزمین نوادر ومشاهیر وسرزمین شایسته وطن روزی به جایگاه واقعی خود خواهد رسید ومحرومیتها ودردها ورنجهای ان زدوده خواهد شد ...

. این نامه حاوی پیشنهادهای ارزشمند وکارشناسی شده در سطوح تخصصی است که بایدمورد توجه کارشناسان حوزه اب استان ومبتکران منطقه قرار گیرد افرادی که اتفاقا دارای ایده ونظر نیز هستند وبرخی از انها حتی نیزصاحب کرسی دانشگاهی تخصصی در دانشگاههایی اروپایی می باشند.

انچنان که مشهود است نویسنده ارجمند نامه اطلاعات کاملی از ظرفیتها ونیازهای خراسان جنوبی داشته واخبار منطقه را نیز با حساسیت پیگیری می نمایند.

 اما همان طور که جناب خلیل پور نیز  به صرافت  دریافته اند ودر بندهای بعدی نامه به ان پرداخته اند طرف حساب اصلی در این جا نیز مردم هستند  البته   با توجه به این پیش فرض که توده مردم در خراسان جنوبی گرفتار تر از انند که که وقت وفرصت ورود به عرصه حل مشکل بی ابی ومحیط زیست را داشته باشند واین نخبگان جامعه اند که باید پا به میدان بگذارند  صد البته  با همان روحیه مردمی ونه دولتی !که دولتی کردن امور به شهادت کم کاریها وفرار از مسولیت ها در عرصه های گوناگون توسعه در خراسان جنوبی تجربه ای شکست خورده است .به طور مثال در همین حوزه اب حداقل 4 ابتکار فوق العاده توسط محققان ومبتکران استان برای کاهش ومدیریت مصرف اب توسط این روزنامه در قالب مصاحبه با این افراد ثبت شده که همگی از بی اعتنایی مسوولان به طرحها وابتکارات خود شکایت داشته اند !

بدون شک راه اندازی تشکلی مردمی با رویکر د توسعه استان در خراسان جنوبی لازم وجای چنین مجموعه ای به شدت خالی است مجموعه ای که بتواند در کارکردی مشترک با نمونه های مشابه در استانهای دیگربرای توسعه خراسان جنوبی وجای جای ایران عزیز گام بردارد.

روزنامه اوای خراسان جنوبی به نمایندگی از مردم فرهیخته این سرزمین پیام دوستی ومحبت خاندان محترم شهید اصغر خلیل پور نهر راارج  می نهد .بی گمان خراسان جنوبی وبیرجند  که به رغم دوری از مراکز سیاسی کشورسالها پیش همرا ه با اذربایجان بزرگ  پیشتاز فرهنگ واموزش وبسیاری از مظاهر توسعه جدید پود با دعای خیر وهمفکری وهمراهی افراد دلسوز ومتعهدی چونان شما دوباره در همه عرصه ها برپای خواهد ایستاد .وزنگار فقر ومحرومیت از چهره خواهد شست .انشا ا...

 

      

  


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/08/13 -- 19:28:31
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 572

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا