نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


سه شنبه 3 ارديبهشت 1398
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
17. شعبان 1440
2019 Apr 23

 

 

 

مشاهده کامل خبر
خبرهای ویژه      

کشمکش لفظی نمایندگان دولت و ملت!

 

حسینی- هر زمان که استاندار جدیدی روی کار می آید، موجی از تغییرات نیز در میان مدیران و معاونان دولتی شروع می شود تا بدنه ای یکدست با اهداف استاندار به وجود آید. مروج الشریعه استاندار کنونی خراسان جنوبی نیز از این قاعده برکنار نبوده و شاهد تغییر معاونان و مدیران کل استانداری و فرمانداران شهرستان ها در زمان وی بودیم. سونامی تغییرات اما این بار متفاوت تر از قبل موجی از انتقادات از طرف صاحب نظران و نمایندگان مردم در مجلس را به همراه داشت. تغییر کهن ترابی فرماندار قائن و روی کار آمدن عابدی به عنوان سرپرست و سپس واگذاری این سمت به محمد کریمی در حالی که سرپرستی فرمانداری زیرکوه را هم بر عهده دارد نمونه ای از این تغییرات می باشد. از طرفی محمد کریمی در گذشته فرماندار سرایان بود و اکنون 6 ماه است که این شهرستان بدون فرماندار و با سرپرست اداره می شود.

انتقادات به این تغییرات اکنون در مقابل معاون رئیس جمهور مطرح می شود. عصر شنبه امیرحسنخانی نماینده مجلس در هشتمین جلسه شورای اداری استان با حضور ابتکار معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده ، عنوان کرد: 6 ماه است که سرایان فرماندار ندارد و این موضوع را هم به وزیر کشور و هم به استاندار اعلام کرده ایم. شهرستان سرایان با سرپرستی اداره نمی شود و این مردم هستند که از این موضوع زجر می کشند. وی خاطرنشان کرد: با رفتن مروج الشریعه استاندار فعلی در دوران نمایندگی خود چهارمین استاندار را خواهیم دید، این استان ثبات مدیریتی برای پیشرفت ندارد!

در این لحظه ، استاندار سخن امیرحسنخانی را قطع و گفت: تغییر استاندار نتیجه تصمیم نمایندگان مجلس  بوده است!

امیرحسنخانی اما پاسخ داد: با سرپرستی اداره شدن فرمانداری یک شهرستان هم کار ما بوده است؟ منصوب نشدن فرمانداران نتیجه کار وزارت کشور است.

استاندار پس از پایان صحبت های وی گفت: در مقام پاسخگویی نیستم ولی دوستان در مجلس تصمیمی احساسی گرفتند و بعد هم پشیمان شدند اما خود کرده را تدبیر نیست. مروج الشریعه با بیان این که پرونده فرمانداری ها مدت هاست بسته و به وزارت کشور ارسال شده، ادامه داد: فرمانداران انتخاب و برای مصاحبه ها رفته اند ولی تا وزیر کشور می خواهد حکم را امضا کند، 20 نفر نماینده دور هم جمع می شوند و طرح استیضاح می نویسند. مشخص است این سیستم لرزان از کجا شروع می شود! وی با اشاره به این که باقی نمایندگان نیز با اظهار لطف ، دغدغه خود درباره فرمانداران را به من انتقال دادند، اضافه کرد: به من گفتند ما جزو امضا کنندگان طرح برکناری بازنشستگان نبودیم اما تصمیمی گرفته شده است، ببینید سر شهرداری ها و سازمان های وابسته آن در این موج های تغییرات چه خواهد آمد. مروج الشریعه با تاکید بر این که جزو استاندارانی هستم که صد در صد از این طرح استقبال می کنم، خاطرنشان کرد: اما شرطی دارد، من اگر جای نمایندگان بودم ، هنگامی که رئیس جمهور برای انتخاب کابینه به مجلس آمد ، تیمی از مجلس و دولت تشکیل و با ایشان توافق می کردیم که در دو سال اول دوره دوم، مجوز دستیاری در هر رده ای که مورد نظر نمایندگان است، بگیریم. وی با اشاره به این که با اصل این موضوع که نباید مسئولیت ها در کفه افراد ثابتی بچرخد و جوان ها باید روی کار بیایند ، موافق هستم، عنوان کرد: اما کاش قبل از این قانون امکان بازپروری و پرورش نیروی مدیر فراهم می شد، زیرا در این 40 سال اتفاقی در این زمینه رخ نداد. به گفته وی نمایندگان مجلس باید شرایط اقتصادی کشور را هم در نظر می گرفتند ولی این قانون بسیار خوب در بدترین زمان ممکن گرفته شد که  ای کاش به دولت فرصتی داده می شد.

(خوانندگان ارجمند می توانند نظرات خویش را درباره این ستون به حساب کاربری avasardabir@ در تلگرام ارسال فرمایند.)


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/08/13 -- 19:17:13
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 83

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا