نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


سه شنبه 3 ارديبهشت 1398
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
17. شعبان 1440
2019 Apr 23

 

 

 

مشاهده کامل خبر
سومین همایش تجلیل از پیرغلامان حسینی برگزار شد      

امین جم - پنجشنبه شب گذشته، سومین همایش پیرغلامان حسینی به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند در محل هیئت حسینی برگزار شد. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند در این مراسم عنوان کرد: به خود می بالیم میزبان پیرغلامان حسینی هستیم، بزرگ مردانی که نوجوانی و جوانی خود را پای علم سبز حسینی سپری کرده و در دوران میانسالی و پیری به عزاداران حسینی خدمت رسانی کردند. به گفته قلاسی مود، برگزاری این همایش به نوعی فرهنگ سازی برای جوانان است تا بدانند همیشه قدردان زحمات پیرغلامانی که عمر خویش را در هیئات عزاداری سرور و سالار شهیدان سپری نمودند، هستیم.

اولین جلسه تجلیل از پیرغلامان حسینی در سال 92 برگزار شد

وی با اشاره به این که اولین جلسه تجلیل از پیرغلامان حسینی به پیشنهاد شادروان خالدی و به همت سازمان رفاهی تفریحی آن زمان و مدیریت جناب مهندس شاکری و همکاران در سال 92 و با تجلیل از 15 نفر برگزار شد، اضافه کرد: در سال 96 نیز دومین همایش با تجلیل از 20 پیرغلام حسینی برگزار شد. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همچنین با بیان اینکه میزبانی مراسم با هیئات حسینی، ابوالفضلی و صاحب الزمانی (عج) بیرجند است، خاطرنشان کرد: سازمان هایی همچون تبلیغات اسلامی استان و شهرستان بیرجند و انجمن هیئات مذهبی نیز در امر انتخاب و دعوت از پیرغلامان این همایش با ما همکاری نمودند. قلاسی مود عنوان کرد: در این مراسم از 20 نفر از خادمان و پیرغلامان استان با نظر شورای هیئات مذهبی، کانون مداحان بیرجند و سازمان تبلیغات اسلامی تجلیل شد. وی در پایان از حضور مردم، معاونان و مدیران استانداری، ریاست و اعضای شورای شهر و شهردار بیرجند، نیروهای نظامی و انتظامی  تشکر کرد.

پیرغلامان حسینی عمر خود را برای روشن

 نگه داشتن هیئت های مذهبی وقف کردند

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند نیز در این مراسم با بیان اینکه پیرغلامان حسینی عمر خود را برای روشن نگه داشتن هیئت های مذهبی وقف کردند، افزود: این عزیزان مسئولیت سنگربانی و پاسداری و زنده نگه داشتن پیام عاشورایی را بر عهده دارند که این توفیق الهی است. ابراهیم تقی زاده عنوان کرد: حرکت امام حسین(علیه السلام) درس آزادگی به دنیا داده و حرکت میلیونی اربعین نمادی از وحدت و انسجام نه تنها برای مسلمانان است، بلکه در این راهپیمایی مسیحیان و دیگر ادیان را هم می بینیم چون ایشان با آزادگی از جان خود گذشت و ظلم و جور را نپذیرفت. وی افزود: گاندی مسلمان نیست اما در کتابش بیان کرد که الگوی من در انتخاب حرکتم حسین بن علی (ع) است. 

خادمی اهل بیت سرمایه ای است که اجر آن توسط خداوند متعال داده می شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه خادمی اهل بیت سرمایه ای است که اجر آن توسط خداوند متعال داده می شود، تصریح کرد: این مجالس و محافل و عرض ارادت ها به ساحت مقدس اهل بیت (ع) سرمایه های بزرگی است. حجت الاسلام احمد رضایی با بیان اینکه هرچه متعلق به امام حسین (ع) است ارزشمند است، ادامه داد: خداوند متعال هم در برابر اینکه امام حسین(ع) جان خود و اصحابش را تقدیم کرده چند امتیاز به ایشان داده یکی آنکه در خاکی که هیچ خاصیتی نداشته (بعد از شهادت امام حسین«ع») به عنوان  تربت سیدالشهدا(ع) شفا قرار داده است و این از امتیازات خاص ایشان است. وی اظهار کرد: خداوند متعال امامت را در نسل امام حسین (ع) قرار داده که اینها لطف ویژه خداوند به ایشان است و مرجع بزرگ تشیع مرحوم آیت ا... العظمی بروجردی برای شفای چشم خود نه فقط از تربت سیدالشهدا بلکه از خاک کف پای سینه زن امام حسین شفا می گیرد. 

در پایان با حضور شهردار و جمعی از اعضای شورای شهر و مسئولان ، از 20 پیرغلام حسینی تجلیل شد. لازم به ذکر است در این مراسم نفرات برتر مسابقه فیلم عاشورایی معرفی و  قدردانی شدند.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/08/04 -- 18:55:25
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 108

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا