نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


سه شنبه 4 تير 1398
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
21. شوال 1440
2019 Jun 25

 

 

 

مشاهده کامل خبر
«بدرقه باشکوه» رئیس سازمان به سبک جهادی ها      

سیده الهام حسینی - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، یکی از موفق ترین مدیران بومی خراسان جنوبی، پس از 4 سال و 3 ماه و 19 روز خدمت در این پست، شنبه شب با بدرقه ای باشکوه و در میان جمعیتی که سالن ایثار بیرجند گنجایش پذیرای آن ها نبود، در این سمت تکریم و به عنوان دستیار ویژه وزیر جهاد کشاورزی راهی پایتخت شد. مراسم تکریم و معارفه با حضور انبوه تولیدکنندگان، کشاورزان، مسئولان کشوری و استانی و کارشناسان برگزار شد و شبی به یادماندنی را برای خانواده کشاورزی استان رقم زد. تعدد حضور افراد، نشان از سابقه موفق و درخشان مدیریتی «هاشم ولی پور مطلق» را دارد.

ولی پور مطلق، رئیس سابق سازمان جهاد کشاورزی در این مراسم، ضمن تشکر از همه همکاران خود، عنوان کرد: این 4 سال خدمت، فرصتی برای خدمتگزاری به مردم و خودم بود و امیدوارم مورد قبول قرار گرفته باشد. وی به اهمیت امنیت در جامعه کنونی اشاره کرد و افزود: در استان ما این مبحث چه به صورت مرزی و چه داخلی اهمیت بیشتری پیدا می کند و زمانی محقق می شود که مردم به رفاه، همدلی و عدالت اجتماعی و اقتصادی رسیده باشند. به گفته وی جهاد کشاورزی با هدف ایجاد امنیت غذایی فعالیت می کند و با امنیت اقتصادی نیز ارتباط نزدیکی دارد. مشاور وزیر جهاد کشاورزی از مشارکت های مردم در این بخش نیز سخن گفت و خواستار شد: 

تشکل های بخش کشاورزان استان همان طور که تاکنون به عنوان بازوهای توانمند سیاست گذاری این بخش در ارائه خدمت رسانی به مردم در کنار دولت تلاش می کردند، از این پس نیز پررنگ تر از گذشته به فعالیت خود ادامه دهند.

افزایش 50 درصدی اعتبارات حوزه آبخیزداری

ولی پور مطلق با بیان این که خراسان جنوبی دارای ظرفیت های بالقوه فراوان و نیروی انسانی بسیار توانمندی است، ادامه داد: تنها نقطه ضعف این مجموعه آن است که ظرفیت های خود را باور ندارد، برای مثال گیاهان دارویی از ظرفیت های مهم خراسان جنوبی است که در حوزه اشتغالزایی تاثیرگذار است. وی به اقدامات وسیع در حوزه زیرساختی جهاد کشاورزی طی 4 سال فعالیت خود اشاره کرد و افزود: طی یک سال 20 برابر 20 سال گذشته فعالیت زیرساختی انجام شده است. به گفته وی امسال در حوزه آبخیزداری بیش از 50 برابر متوسط سال های گذشته اعتبار داشتیم و اعتبار تملک نیز 70 برابر چند سال گذشته شده است. ولی پور با بیان این که امسال منابع تسهیلاتی ما 6 تا 7 برابر سال گذشته شده است، خاطرنشان کرد: دولت به خراسان جنوبی توجه دارد و باقی مانده کار اراده شما و بالفعل کردن آن است.

در شرایط تحریم تنها بخشی که ایستاده، کشاورزی است

افضلی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه نیز به اهمیت نگهداشت جمعیت و توسعه سطح زندگی مردم برای پیشرفت استان اشاره و بیان کرد: باید از ظرفیت آقای ولی پور مطلق که مسئولیت کشوری دارند برای توسعه استان استفاده شود. وی با اشاره به این که «قوسی» رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی نیز به عنوان مدیرکل امور عشایر، در خدمت محروم ترین قشر جامعه بوده، ابراز امیدواری کرد: ایشان نیز مانند همیشه در خدمت روستاییان باشند. افضلی با بیان اینکه در شرایط تحریم تنها بخشی که ایستاده، بخش کشاورزی است، خاطرنشان کرد: با وجود پهنه وسیع استان، تولیدات گندم 24 هزار تن بوده که این رقم مناسب نیست. وی با تاکید بر این که استان نیازمند تحولاتی به خصوص در بخش قنات است، اضافه کرد: 15 درصد از بودجه قنات کشور به استان اختصاص داده شده، اما باز هم ناچیز است و وقتی در 6 هزار و 250 رشته قنات استان پخش می شود، نمودی ندارد. مشکلات استان با همدلی و استفاده از ظرفیت همه افراد بدون در نظر گرفتن گرایش های سیاسی قابل رفع است.

آدرس غلط ندهید!

نماینده مردم طبس، فردوس، سرایان و بشرویه هم عنوان کرد: مدام گفته می شود باید صنعت را در استان توسعه داد در حالی که کار مردم این منطقه کشاورزی و دامداری است و بسیار هم خوب عمل می کنند، پس آدرس غلط ندهید و کار همین مجموعه کشاورزی را بهینه و مدیریت آبیاری را درست انجام دهید. امیرحسنخانی با اشاره به این که هنوز در بسیاری از نقاط استان از جمله ولده فردوس، نهرین طبس و جعفری بشرویه آبیاری به صورت غرقابی انجام می شود ، اضافه کرد: جا برای کار بسیار است و ما نمایندگان نیز آماده کمک هستیم. در دوره آقای ولی پور اقدامات خوبی انجام شده و جایگاه ویژه ای کسب کردند که حق استان و حق خودشان بود، ارتقا یابند.

طرح آبیاری نوین استان در شرق کشور نمود داشته است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار نیز در این مراسم به عملکرد بسیار موثر ولی پور مطلق با وجود خشکسالی های چندین ساله استان اشاره کرد و گفت: این نشان دهنده مدیریت بهینه آب و مدیریت زمان این فرد است که در این مدت از تولیدات کشاورزی استان کم نشد. عابدی با بیان این که آبیاری تحت فشار و استفاده از روش های نوین در کنار مدیریت منابع خاک نیز اثرگذار بوده است، خاطرنشان کرد: این عمل در شرق کشور نمود بسیار خوبی داشته و لوله گذاری برای آبیاری سر مزرعه ها از اقدامات شایسته ای است که باید پیگیری شود. وی در ادامه با بیان که مدیری شایسته از استان به وزارت جهاد کشاورزی منتقل شده و اعتماد به نیروهای جوان موجب کادرسازی برای این وزارتخانه می شود، یادآور شد: به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی بین مدیران کل جهاد کشاورزی استان های کشور سه استان برتر شدند که یکی از آنها خراسان جنوبی است. عابدی با تاکید بر این که در استان چیزی به عنوان کم کاری پرسنلی نداریم، ادامه داد: چون نیروها با دل و جان کار می کنند و در همین راستا نگاه ویژه مسئولان وزارت جهاد کشاورزی به خراسان جنوبی مورد مطالبه است.

«ولی پور مطلق» از مدیران موفق استانی در وزارتخانه

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی هم با بیان این که مدیران جوان باید مصدر امور قرار گیرند تا با نشاط جوانی کارها پیش رود، عنوان کرد: با توجه به اینکه شکاف نسلی بین مدیران کشور وجود دارد، کانون های آموزش مدیران جوان در کشور شروع به کار کرده و نتایج خوبی نیز تاکنون به دست آمده است. جوادی، خراسان جنوبی را استانی غنی و دارای نیروهای بسیار خوبی دانست و افزود: بی شک بهترین سرمایه هر کشور نیروی انسانی آن است. وی از «ولی پور مطلق» رئیس سابق سازمان جهاد کشاورزی به عنوان یکی از مدیران موفق استانی در وزارتخانه یاد کرد و ادامه داد: به همین دلیل مسئولیت ملی به وی سپرده شد و ابتدای این کار ملی دستیار ویژه وزیر شدن است. جوادی، « قوسی» رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان را نیز فردی شناخته شده عنوان کرد و یادآورشد: امیدواریم فعالیت های جهاد کشاورزی در همه حوزه ها در دوره او مضاعف شود. وی خطاب به رئیس جدید سازمان عنوان کرد: برای این مدیریت وامدار وزیر، استاندار، نماینده مجلس و هیچ کسی نیستید و فقط وامدار کشاورزان و مردمید و باید به این مردم خدمت کنید.

خراسان جنوبی، قطب گیاهان دارویی

جوادی با اشاره به این که سال زراعی گذشته نسبت به 50 سال اخیر از خشک ترین سال های کشور بوده است، اضافه کرد: با این حال 118 میلیون تن محصول کشاورزی در کشور تولید شد که نسبت به سال های قبل کمتر نبود. وی تلاش سال گذشته بخش کشاورزی در سراسر کشور را دلیل افزایش بهره وری دانست و ادامه داد: خراسان جنوبی نیز از استان های پهناور با محوریت کشاورزی است که نقاط قوت فراوانی دارد و قطب گیاهان دارویی کشور است. معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر این که توسعه خراسان جنوبی مورد تقاضای همه بخش های کشاورزی کشور است، خاطرنشان کرد: این استان در زرشک، عناب و زعفران جایگاه ویژه ای دارد و باید به نقاط قوت خود بپردازد. جوادی با اشاره به این که خراسان جنوبی می تواند تولیدات خود را غیر از وزن در ارزش ریالی بالا ببرد، ابراز امیدواری کرد: روزی در این استان بیاید که مهاجرت نباشد و حتی افراد بازگردند. وی به شرایط ویژه کشور و تحریم های ظالمانه اشاره کرد و افزود: اقتصاد مقاومتی که سال ها طراحی شده امروز به طور کامل نگاه به درون است و شاه بیت آن بخش کشاورزی است.

لازم به ذکر است مهندس ولی پور مطلق در زمان ریاست خود اقدامات شایسته متعددی از جمله توجه ویژه به ساختار تشکل های بخش کشاورزی، رشد تولید میانگین محصولات کشاورزی در بخش های مختلف علیرغم خشکسالی های چندین ساله، افزایش میزان جذب اعتبارات بخش کشاورزی در زیربخش های تسهیلاتی و موافقت نامه ای و اجرای طرح های آبیاری نوین در سطح وسیع را در کارنامه خود دارد.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/07/15 -- 19:33:54
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 125

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا