نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


جمعه 31 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
17. شوال 1440
2019 Jun 21

 

 

 

مشاهده کامل خبر
جوان همشهری نفر دوم جشنواره نوبل آسیایی      

نسرین کاری - جایزه مصطفی(ص)، نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام است که هر دو سال یک بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می شود. این جایزه به احترام نام پیامبر اسلام (ص) و به دلیل تأکید بسیار آن حضرت به علم آموزی، به نام یکی از القاب ایشان، مصطفی، به معنای برگزیده نامگذاری شده است. این مسابقه برای پژوهشگران مسلمان، در پنج حوزه‌ سلامت، فناوری اطلاعات و ارتباطات، آب و محیط زیست، انرژی و اقتصاد برگزار می‌ شود. ارائه راهکارهای مبتنی بر علم برای پاسخ به مسائل جوامع بشری یکی از ویژگی‌ های مهم جهت داوری آثار است. این جشنواره که پس از نوبل دومین جایزه معتبر علمی در جهان محسوب می شود هر ساله دانشمندان برتر جهان اسلام را معرفی می کند.

مخترع بیرجندی نفر دوم بخش فناوری اطلاعات جشنواره کنز

حسین نیک کار جوان بیرجندی با اختراعش به جمع 15 نفر نهایی  جشنواره “کنز” که زیر مجموعه جایزه مصطفی (ص) است، راه یافت و اکنون در بخش ICT نفر دوم می باشد  در تاریخ استان اولین بار است که یک نفر به این مرحله راه پیدا کرده است. او در گفتگو با خبرنگار آوا می گوید: دانشجوی ترم آخر  دکترای PHD فیزیولوژی ورزش و اکنون مخترع و پژوهشگر هستم.

وی با بیان اینکه جشنواره کنز زیر مجموعه نوبل آسیایی مصطفی (ص) است، می افزاید:  امسال در این جشنواره  1500 پژوهشگر و ایده پرداز آثار و ایده های خود را ارائه دادند. نیک کار خاطر نشان می کند: در این مرحله ایده 15 نفر برگزیده شد که به لطف خدا توانستم در بخش فناوری اطلاعات نفر دوم شوم. وی با اشاره به اینکه کمتر از یک ماه در اختتامیه این جشنواره با داوری اساتید بزرگی از دانشگاه های صنعتی شریف، علامه طباطبایی و امیر کبیر آثار داوری خواهد شد، می افزاید: در نهایت در هر بخش به سه نفر برگزیده جایزه شمش طلا تعلق می گیرد. وی درباره چگونگی شرکت در این جشنواره یادآور می شود: ابتدا ثبت نام اینترنتی انجام و بعد از آن آثار و ایده ها ارسال می شد.

ایده ای که در استان رد شد در آسیا دوم شد!!

پژوهشگر جوان بیرجندی با اشاره به اینکه این اولین دفعه است که در استان فردی توانسته در این جشنواره مقام کسب کند، خاطر نشان می کند: مطمئنا دعای خیر پدر و مادرم نقش موثری در موفقیت من داشته است و امیدوارم با موفقیت های آینده ام از زحمات آن ها تشکر کنم. وی با اشاره به اینکه ایده “کیف کوله هوشمند کوهنوردی” توانست در جشنواره کنز توجه داوران را به خود جلب کند و خوشحالم که پذیرفته شد، ابراز تأسف می کند از این که: این ایده در استان از سوی مسئولان رد شد! اما بعد از آن در هر فستیوالی که شرکت کردم، مقام آورد. نیک کار یادآور می شود: اکنون چون سن من زیر 45 سال است جایزه بزرگ مصطفی به من تعلق نمی گیرد اما امیدوارم در آینده بتوانم یکی از دانشمندان بزرگ جهان اسلام شوم و در این رویداد بزرگ شرکت کنم. 

با حمایت مالی و معنوی زمینه پیشرفت جوانان مستعد استان فراهم می شود 

جوان مخترع بیرجندی با گلایه از بوروکراسی سخت مسئولان بیرجندی و حمایت نکردن آنها از قشر فعال و پژوهشگر استان تاکید می کند: با حمایت مالی و معنوی زمینه پیشرفت جوانان مستعد استان فراهم شده و از مهاجرت افراد خلاق و زبده به خارج استان جلوگیری 

می شود. وی با اشاره به اینکه انتظار پاداش آنچنانی ندارم ولی حداقل انتظار داشتم بعد کسب از اینکه پرچم کشور را بالا بردم خداقوتی از مسئولان بشنوم، می افزاید: دوست دارم بتوانم مثل قبل با دانش آموزان کار کنم و تجربیات خود را به آنها منتقل کنم. وی خاطر نشان می کند: جا دارد از روزنامه مردمی آوای خراسان جنوبی که در انتشار فعالیت ها و خلاقیت های جوانان  استان از هیچ کوششی فروگذار نمی کند، صمیمانه تشکر و قدردانی کنم.

روزنامه آوای خراسان جنوبی هم آرزوی موفقیت برای همه جوانان کوشا و فعال استان و مخصوصا برای این جوان مخترع دارد و امیدواریم ایده ایشان در مرحله نهایی هم حائز رتبه برتر شود.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/07/10 -- 19:41:34
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 1482

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا