نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


جمعه 31 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
17. شوال 1440
2019 Jun 21

 

 

 

مشاهده کامل خبر
کاهش 38.5 درصدی حریق و کاهش 29 درصدی حادثه در بیرجند      

جواد رضایی - رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند با اشاره به 7 مهر، روز آتش نشانی و ایمنی بیان کرد: 7 مهر به پاسداشت زحمات آتش نشان ها در هشت سال دفاع مقدس توسط امام خمینی (ره) به این عنوان نامگذاری شده است. وی ادامه داد: این روز، روز تجلی زحمات تلاشگرانی است که در هنگام بروز حوادث برای کمک و جلوگیری از آسیب های مالی و جانی اقدام می کنند و در هر شرایطی برای نجات افرادی که نیاز به کمک دارند از جان خود مایه می گذارند. رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند با اشاره به اینکه زمان رسیدن به محل حادثه بسیار حائز اهمیت است، از آن به عنوان ثانیه های طلایی یاد کرد و افزود: این زمان بسیار حیاتی است و چند ثانیه دیر رسیدن می تواند آسیب های جبران ناپذیری را بر جا گذارد، نُرم جهانی زمان رسیدن به محل حادثه 3 دقیقه است که این میزان  در محدوده شهری 3.3 دقیقه می باشد. یکی از دلایل مهمی که باعث افزایش این مدت زمان شده است، فرسودگی ماشین آلات آتش نشانی و مشکلات ترافیکی است که در این مورد نیاز به آگاهی دادن به مردم و فرهنگ سازی وجود دارد تا با راه دادن به ماشین های آتش نشانی در لحظات اعزام به محل حادثه این مدت زمان کاهش پیدا کند. حسینی ادامه داد: از ابتدای حضور بنده در این مجموعه 15 حادثه گسترده رخ داده است که اگر تلاش همکاران آتش نشان نبود خسارت های مالی و جانی بسیاری در پی داشت و ایثار و از خودگذشتگی آتش نشانان باعث شد که از خسارت های جبران ناپذیر، جلوگیری شود.

افتتاح سایت آموزش تخصصی آتش نشانی

علی حسینی در مورد افتتاح سایت آموزش تخصصی آتش نشانی گفت: این سایت در زمینی به مساحت 2 هزار مترمربع در محل ورودی جاده فوداج احداث شده است. عملیات امداد و نجات در 8 آیتم، امداد و نجات در چاه، اطفای حریق در کانکس، عملیات شبیه سازی اطفای حریق در مخازن سوخت، اطفای حریق در زیرزمین، امداد و نجات در ارتفاعات و رهاسازی مصدوم در این محل انجام خواهد شد. رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند از کاهش 38.5 درصدی حریق و همچنین کاهش 29 درصدی حادثه خبر داد و اظهار کرد: سال گذشته 591 حریق اتفاق افتاده که در سال جاری  به 363 مورد رسیده است، همچنین حوادث سال گذشته 932 مورد بوده که در سال جاری 656 مورد گزارش شده است و این ثمره عملکرد حوزه آموزش و پیشگیری نیروهای آتش نشانی می باشد که هر چه در این حوزه بیشتر کار صورت بگیرد، در مقابله با حوادث نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

آموزش 7 هزار و627 نفر ساعت،برای آتش نشان های دواطلب

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ادامه داد: در آموزش درون سازمانی،کلاس های آموزشی و کارگاه های امداد و نجات برگزار شده و 28 هزار و 875 نفر ساعت آموزش دیده اند، همچنین برای آتش نشانان داوطلب که در حوادث گسترده و بلایای طبیعی  همکاری می کنند، آموزش هایی در نظر گرفته شده است و 7 هزار و 627 نفر ساعت در سطوح مقدماتی و پیشرفته آموزش دیده اند. 

علی حسینی تصریح کرد: در حوزه آموزش برون سازمانی نیز با حضور در مراکز صنعتی،کارخانه ها و مراکز تولیدی و مدارس،27 هزار و 87 نفر ساعت آموزش داشته ایم، همچنین تقویت همیاران آتش نشان در مراکز آموزشی می تواند در کاهش حوادث موثر باشد.

برگزاری مسابقات گوناگون ورزشی استانی و شهرستانی کارکنان آتش نشانی

وی همچنین از برگزاری دوره ها و مسابقات گوناگون ورزشی استانی و شهرستانی کارکنان آتش نشانی خبر داد و اظهار کرد: اولین دوره مسابقات در ایستگاه آتش نشانی مهرشهر، با شرکت 60 نفر در قالب 14تیم از شهرهای مختلف استان و در سه گروه سنی با هم به رقابت پرداختند که مقام اول تیمی ایستگاه شماره 6 بیرجند؛ آقایان قوی دل، ناصر مهرور، جواد مقری و علی آبادی، مقام دوم ایستگاه شماره1 بیرجند؛ آقایان محمد امین محمود سلطانی، حسین رجایی و مقام سوم تیمی را کارخانه کویر تایر کسب کرده است. در مسابقات انفرادی مقام اول در رده سنی 27-32 سال را محمود قوی دل، دوم را ناصر مهرپرور و مقام سوم را حسین بهارشاهی به خود اختصاص داده اند. در رده سنی 32-38 سال مقام اول جواد مقری، دوم مصطفی بکتاش و مقام سوم محمد شیری همچنین در رده سنی 39-44 سال مقام اول امید مودی، مقام دوم محمدرضا جعفری و مقام سوم حسین رجایی بوده است. رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند بیان کرد: در حوزه پیشگیری به صورت کلی در صدور استعلامات شهرداری و کارشناسی موضوعات پیشگیری و مکاتبات بیمه ای اقدام صورت می گیرد، علاوه بر این نقاط حادثه خیز شهر شناسایی شده و اخطارهای لازم داده شده، تا بتوان از بروز حوادث تا حد زیادی جلوگیری شود و با توجه به اقدامات صورت گرفته در حوزه آموزش و پیشگیری شاهد کاهش حوادث و حریق هستیم.

41 هزار و 151 مزاحمت تلفنی در سال جاری

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند از تجهیز دو تیم در حوزه های امداد و نجات کوهستان و غواصی خبر داد و افزود: تجهیز و آماده سازی این گروه ها از منابع داخلی صورت گرفته است، همچنین 300 میلیون تومان از محل اعتبار تملک دارایی برای خریداری تجهیزات ضروری مرکز هزینه شده است. حسینی گفت: تعداد تماس با 125 در سال گذشته 51 هزار و 69 و در سال جاری 44 هزار و170 مورد بوده است. برای کل تماس های یکهزار و 522 مورد از 16 ایستگاه به ماموریت اعزام شده اند. وی همچنین از 49 هزار و 546 مزاحمت تلفنی در سال گذشته خبر داد که این میزان در سال جاری به 41 هزار و 151 مورد کاهش داشته است. حسینی عمده تماس ها را به وسیله کودکان و افرادی که در شماره گیری مشکل دارند، عنوان کرد. رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند افزود: تعداد فوتی حوادث در سال گذشته 7 نفر بوده و این میزان در سال جاری به 9 نفر رسیده که این افزایش نیز به علت اضافه شدن 5 نفر فوتی در خارج از محدوده خدماتی بوده است. تعداد مصدومین از 117نفر در سال گذشته به 73 نفر در سال جاری رسیده، همچنین نجات یافتگان در سال گذشته 736 نفر بوده که در سال جاری به 496 نفر کاهش پیدا کرده است. حسینی اظهار کرد: در سال گذشته تعداد حوادث و حریق یکهزار و 522  مورد بوده که در سال جاری به یکهزار و 19 مورد رسیده است.

شناسایی مکان های حادثه خیز در شهر یکی از اولویت های آتش نشانی است

جاوید شهردار بیرجند نیز با تبریک این روز به آتش نشانان  بیان کرد: این روز بهانه ای است که از کسانی که برای آرامش بخشیدن به مردم از جان مایه می گذارند، تقدیر و تشکر شود و این فرهنگ باید در جامعه نهادینه شود. وی ادامه داد: در حوزه آتش نشانی یکی از موارد مهم منابع انسانی و تامین نیروی کار آزموده است که در این راستا آموزش و اقدامات موثر باید صورت گیرد. جاوید با اشاره به ساخت سایت آموزش آتش نشانی افزود: این سایت با این هدف تشکیل شده که فضای مناسبی برای آموزش فراهم شود و امیدواریم با اقداماتی که در حال انجام است این مجموعه علاوه بر پوشش آتش نشانی های استان، به مرکز کشوری برای آموزش تبدیل شود. شهردار، شناسایی مکان های حادثه خیز در شهر را یکی از دیگر اولویت های آتش نشانی برشمرد و اظهار کرد: برای شناسایی و جانمایی این مکان ها اعتباراتی اختصاص داده خواهد شد تا در زمان وقوع حوادث در کمترین زمان عملیات های امداد و نجات صورت بگیرد. شهردار گفت: فرسودگی ناوگان آتش نشانی یکی از مشکلاتی است که باید در نظر گرفته شود، آتش نشانی بیرجند تا محدوده مرز را زیر پوشش قرار می دهد و به دلیل گستردگی، این تجهیزات نیاز به نوسازی و به روز شدن دارد که با توجه به اینکه مجموعه آتش نشانی ماهانه 500 میلیون تومان برای شهرداری هزینه دارد و این هزینه از محل عوارض شهرداری پرداخت می شود، امکان نوسازی تجهیزات و ماشین آلات توسط شهرداری وجود ندارد و نیاز به پیش بینی منابع مالی در این زمینه است.

برنامه ریزی برای تبدیل وضعیت و برگزاری آزمون جدید برای آتش نشانان انجام خواهد شد

همچنین معاون هماهنگی امور مالی استانداری بیان کرد: هر سازمانی برای موفقیت نیازمند به نیروی انسانی متعهد و متخصص است و نهاد آتش نشانی جزو مجموعه هایی است که تکیه بر نیروی انسانی دارد و این نیرو باید از سلامت روح و جسم برخودار باشد، برای این منظور باید آموزش در راس امور آن قرار داشته باشد، چرا که هر چقدر در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد در ارائه خدمات و نجات مردم موثر خواهد بود. علوی مقدم افزود: تجهیزات نقش و جایگاه مهمی در آتش نشانی دارد و سعی شده وزارت کشور تامین تجهیزات تمام آتش نشانی های استان را مدنظر قرار دهد. وی همچنین از عقد قرارداد با سازمان آتش نشانی کشور در زمینه تامین تجهیزات خبر داد و تصریح کرد: به محض اعلام سهمیه استان این موضوع پیگیری خواهد شد. علوی در مورد تعیین وضعیت شغلی و بیمه آتش نشانان خاطرنشان کرد: با توجه به وجود مخاطرات این شغل باید در زمینه تعیین وضعیت شغلی آتش نشانان گام برداشته شود که در این راستا برنامه ریزی برای تبدیل و ضعیت و برگزاری آزمون جدید انجام خواهد شد.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/07/07 -- 19:27:02
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 1417

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا