نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 2 ارديبهشت 1398
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
16. شعبان 1440
2019 Apr 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
52 مصوبه طلایی      

حسینی- استاندار عنوان کرد: 52 مصوبه طلایی با کمترین اختلاف نظر در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مصوب شد که این نتیجه همکاری و همدلی دستگاه های اجرایی و بانک ها برای رونق تولید و رفع مشکل صنعتگران نشان می دهد. ظهر پنجشنبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خراسان جنوبی به ریاست استاندار با سه دستور کار برگزار شد. اولین دستورکار رسیدگی به مشکل دو واحد تولیدی بود که یکی به علت بدهی 9 میلیارد تومانی به بانک،طرح توسعه آن متوقف شده بود و به اذعان شخص سرمایه گذار نبودکارشناسی در طرح اولیه منجر به این بدهی ها شده است ، در نهایت با مساعدت بانک ها اقساط این واحد تولیدی سه سال دیگر هم تمدید شد. قزلباش رئیس بانک کشاورزی نیز در این جلسه از بدهکاری 130 میلیارد تومانی تسهیلات گیرندگان به این بانک خبر داد و بیان کرد: این مقدار پول باید در چرخه تولید قرار گیرد نه این که در بانک فریز شود.

 

به دستور استاندار؛

 معاون شعبه یکی از بانک ها جا به جا شد

یکی دیگر از پرونده هایی که در این کارگروه به آن رسیدگی شد کمبود نقدینگی و تاخیر یکی از بانک ها در پرداخت تسهیلات به طرح توسعه یکی از واحدهای تولیدی مرکز استان بود که به علت حضور نداشتن معاون بانک در این کارگروه استاندار دستور داد تا با مرکز کشور مکاتبه ای مبنی بر ارائه کارت قرمز و جا به جایی معاون شعبه که فرد رسیدگی کننده به این پرونده هم است انجام شود. شهرکی دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هم با بیان این که از ابتدای امسال تاکنون 18 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی از طریق منابع بانکی پرداخت شده است، عنوان کرد: در راستای تسهیل و رفع موانع تولید سال گذشته حدود 280 میلیارد تومان تسهیلات رونق به واحدهای تولیدی استان پرداخت شد.

 

 برخی مشکلات در چارچوب

 وظایف کارگروه نیست

شهرکی با اشاره به این که از 15 مرداد نیز تاکنون مشکلات 52 واحد تولیدی استان در حوزه مالیات، زیرساخت، تامین اجتماعی و سازمان های مرتبط به کارگروه تسهیل ارسال شد که بخشی منجر به رفع موانع شده و بخشی در مسیر رفع قرار دارد ،

بیان کرد: روند طرح مشکلات واحدهای تولیدی در رسانه ها به شدت کاهش پیدا کرده و تلاش داریم آن را به حداقل برسانیم. وی ادامه داد: رفع موانع تولید 52 واحد در حوزه صنایع غذایی، فلزی، معدنی، خدماتی، دامداری، دامپروری، صنایع و سایر در این کارگروه تسهیل قرائت و مصوب شد. رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت با تاکید بر این که برخی مشکلات در چارچوب وظایف کارگروه نیست و ممکن است به دلیل عدم ارزیابی های به روز یا محاسبات نادرست توسط سرمایه گذار ایجاد شده باشد، خاطرنشان کرد: این موضوعات را نیز در قالب تامین مالی یا فرصت برای پرداخت اقساط در اختیار سرمایه گذار قرار 

می دهیم تا به تولید برگردند. شهرکی از سرمایه گذاران واحدهای تولیدی خواست اگر با مشکلی مواجه اند که خودشان قادر به رفع یا پیگیری آن نیستند با مراجعه به دبیرخانه سازمان موضوع را بیان کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

 

مردم باید بدانند در پشت 

درهای بسته چه خبر است

مروج الشریعه استاندار نیز این جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را از بهترین جلسات دانست و عنوان کرد: رسانه ها نقد منصفانه و سالم همراه با گزارش و انعکاس عملکرد مثبت را بر عهده دارند تا مردم بدانند پشت درهای بسته چه خبر است.

وی با اشاره به این که در وضع فعلی همه شرایط را می دانیم و نباید اجازه داد کوچکترین نگرانی برای ما به وجود بیاید، خاطرنشان کرد: کسانی که آن طرف مرزها نشسته اند، قطعا وضع آرام و حجم صادرات مناسب ما به کشورهای همجوار و روند گسترش تولید و استحکام بنیه اقتصادی و تقویت آن را بر نمی تابند و از هر اقدامی برای تضعیف صادرات و تولیدات کشور استفاده می کنند. مروج الشریعه با تاکید بر این که در این وضع واحدهای موجود باید با هماهنگی و استحکام تمام برای حفظ بازارهای هدف صادراتی آن طرف مرز به تولید ادامه دهند، تصریح کرد: این مهم است که رسانه موضوع را چگونه به جامعه منعکس کند تا واحدهای تولیدی نیز با تمام سختی هایی 

که با پرداخت هزینه های اضافی برای مسیرهای جدید و حمل کالای صادراتی متقبل می شوند به فعالیت ادامه دهند.

موسسات مالی و دولت کنار هم برای رونق واحدهای تولیدی استان

وی حصول به هدف را جز با وحدت فکری، لسانی و فهم مشترک امکان پذیر ندانست و خاطرنشان کرد: موسسات مالی در اوضاع فعلی درصدی از شرایط تسامح را بالاتر می کنند و دولت درجه ریسک پذیری را بیشتر می کند تا همه در کنار واحد تولیدی قرار گرفته و نگذارند واحدی از کار بیفتد یا یک نفر نیرو تعدیل شود. وی یادآور شد: در این شرایط مهم، همه در میدان عمل کنار هم هستیم و دستگاه هایی از جمله تامین اجتماعی، امور مالیاتی، بانک های استان و سایر با سعه صدر بیشتری مشکلات را می پذیرند و برای رفع آن کمک می کنند چرا که هیچ راه و مسیری غیر از این نیست. مروج الشریعه بیان کرد: یارانه ها را باید تنظیم و با اولویت به بخش اساسی موردنیاز تخصیص دهیم، اگر جایی برای تولید کننده مقداری اضافه هزینه متصور باشد بخش حمل است لذا نباید اجازه داد این بخش به مشکل برخورد بعد چاره اندیشی کنیم.

 

تغییر قانون به نفع تولید کننده

 و فعال اقتصادی

وی با اشاره به این که در قدرت قانونی ستاد تسهیل که با اصلاح مصوبه اخیر مجلس انجام و از کارهای خوب مجلس بود، قانون شد که مصوبات کارگروه ملی یا استانی نافذ و اجرایی است، ادامه داد: بخش های دولتی در شرایط موجود با اغتنام فرصت از اینکه برخی گیرها در فرآیند کار روی قوانین و مقررات بوده، اکنون زمان طرح آنها به نفع تولید کننده و فعالان اقتصادی است و این شاید زمان کوتاهی باشد اما باید از آن استفاده کنیم. استاندار تاکید کرد: باید از این فرصت هم در اصلاح روند عادی و جاری قوانین و مقررات و هم مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور استفاده کرد که الان تقریبا جایگزین سه قوه است و تصمیم می گیرد و تصمیمات آن با تنفیذ مقام معظم رهبری 100 درصد لازم الاجرا است. یکی از دستورکارهای مهم این جلسه قرائت و ابلاغ قانون تامین منابع مالی برای بنگاه های کوچک و متوسط بود که برای رسیدگی بیشتر و رفع ابهامات به بانک ها و فعالان اقتصادی استان از طریق شورای هماهنگی بانک ها و اتاق بازرگانی ارسال خواهد شد.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/06/23 -- 18:45:09
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 67

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا