نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 6 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
22. رمضان 1440
2019 May 27

 

 

 

مشاهده کامل خبر
خبرنگار انقلابی، مطالبه گرحقوق مردم، دستاوردهای نظام و خون شهداء است      

 

 

سید محسن سربازی - بیست سال پیش در چنین روز قلم یک خبرنگار متعهد ایران اسلامی به خون آغشته شد و برگ ننگین دیگری بردفترنکبت بار حاملان اسلام آمریکایی اضافه شد تا مردم فرق بین اسلام آمریکایی و اسلام ناب محمدی را یکبار دیگر در عملکرد تندروهای افراطی و جاهلان بی خبر از اسلام به عینه ببینند.

محمود صارمی نمونه ای کامل از نسل تربیت یافته انقلاب اسلامی و خبرنگار انقلابی بود که تا آخرین لحظه رسالت سنگین خویش را به درستی انجام داد و خداوند متعال نیز عاقبتی نیکو برایش رقم زد تا همگان بدانند امروز رسالت تمام اهاد جامعه در هر منصب و مقامی که هستند انقلابی عمل کردن است تا دست جاهلان و یا کسانی که خود را به  نادانی  از مبانی و آموزه های انسان ساز کامل ترین دین یعنی اسلام زده اند برای مردم رو شود.

 به سهم خویش این روز راکه تا انتهای تاریخ با نام شهید صارمی خبرنگار انقلابی و بصیر این مرز وبوم قرین است را به جامعه خبرنگاران متعهد و انقلابی ایران اسلامی بخصوص خبرنگاران شجاع و بصیر خراسان جنوبی  تبریک و تهنیت عرض نمایم .

به اعتقاد نگارنده آنچه امروز بیش از هر چیز دیگری بلای جان خبرنگاران شده روحیه بی تفاوتی مسئولان در برابر مطالبه گری خبرنگاران است.

به خوبی در حافظه خبرنگاران این موضوع مانده که در چندین سال قبل اگر مطلبی اندک و جزئی در یکی از جراید شنیداری، و یا نوشتاری در خصوص مشکل یک شهرو ارگان خاصی مطرح می شد بلافاصله مدیر کل مربوطه با مدیر شهرستانی تماس می گرفت و از او توضیخ می خواست که هر چه زودتر معضل حل و یا جواب منطقی برابر قانون مطبوعات داده شود و این موضوع بسیار برای خبرنگاران اهمیت داشت که یک مسئول به مطالبه گری خبرنگاران حساس و قصد حل مشکل را دارد.

ولی  این روزها انچه منجر به بی نتیجه ماندن مسائلمنعکس شده در مطبوعات  شده است روحیه بی تفاوتی و اهمیت ندادن  مسئولان درقبال خبر و یا گزارش خبرنگار از حوزه کاری انها است.

این مشکل و معضل مهم به اعتقاد نگارنده به عدم مطالبه گری مسئولان رده بالای نظام از مدیران میانی و به همین نسبت مدیران شهرستانی برمی گردد .

اجازه بدهید این موضوع مهم رابدون تعارف وواضح بیان کنم    

دروضع فعلی وقتی یک مدیر شهرستانی اطمینان دارد که در مقابل انعکاس مشکلات مردم توسط خبرنگاران در جراید از طرف مدیر کل خود بازخواست نخواهد شد و وقتی به همین تناسب یک مدیر کل مطمئن است که از سوی وزیر مربوطه  بازخواست  نمی شود ودر نهایت وقتی یک وزیر اطمینان دارد که از سوی شخص رئیس جمهور و یا معاون اول وی در باره مشکلاتی که خبرنگاران از حوزه کاری وی منعکس می کنند مورد سئوال قرار نمی گیرد، وضع چنین می شود که یک مدیر شهرستانی به خود جرئت می دهد تا در مقابل مطالبه گری خبرنگاران از وی درباره علت بی تفاوتی و عدم تلاش برای مشکلی که به طور مثال در جراید منعکس شده بگوید برو هر چی دلت می خواهد بنویس ما را خیالی نیست!؟

آفت مهمی که جامعه خبرنگاران را در حوزه ارتباط با مسئولان تهدید می کند به عبارت کوتاه و مفید بی تفاوتی مسئولان به گزارشات منتشر شده در جراید و عدم پاسخگویی شفاف و یا عدم تلاش موثر برای حل مشکلات منعکس شده است که مثل خوره به جان مسئولان افتاده است

البته در کنار این موضوع و مشکل، مدیران پاسخگو و دغدغه مندی نیز وجود دارند که به محض انعکاس یک معضل تا حل آن از پای نمی ایستند و یا پاسخ لازم را بلافاصله برای روشن شدن اذهان عمومی ارائه می دهند که همین جا ضمن تجلیل از چنین مدیران انقلابی و متعهدی، مرز بین این دو را باید جدا کرد.

آنچه مسلم است این روز بهانه ای است که مردم هر چه بیشتر با مشکلات پیش روی خبرنگاران آشنا و بدانند خبرنگاری کار عشق است و هر کس به امید رسیدن به نان و نوایی و یا پول دارشدن به این وادی وارد شده اشتباه بزرگی مرتکب شده است.

در استان ما نیز به دلیل سالم بودن نیروهای انسانی درتمام بخش ها که خبرنگاران نیز از این قاعده مثتثنی نیستند، خوشبختانه تمام خبرنگاران استان متعهد و انقلابی عمل می کنند و چشم بینای نظام در مقابل کجروهای احتمالی برخی مسئولان هستند گر چه استان خراسان جنوبی شکرخدا مدیران سالم و متعهدی دارد.

در پایان لازم می دانم از طرف جامعه خبرنگاران استان از تمام مسئولان و مدیران استانی و شهرستانی از بالاترین یعنی شخص استاندار معزز  تا پایین ترین رده یعنی دهیاران روستاها تشکر و قدردانی کرده و رسالت مهم و حساس خبرنگاران را عملیاتی کردن منویات رهبری در حوزه کار خبرنگاری بدانم و به همکاران خود به عنوان عضو کوچکی بگویم : باید تمام تلاش و اهتمام ما در  خبر در راستای امید دادن به مردم و امیدواری آنها نسبت به آینده این نظام  باشد، موضوعی که مقام معظم رهبری به کرات بر آن صحه گذاشته وبدانیم خیانتی بدتر از ناامیدی مردم از آینده وجود ندارد. به مدیران و مسئولان روابط عمومی دستگاههای دولتی نیز به عنوان برادری کوچک گوشزد می کنم که در راستای سخن امام راحل مبنی بر اینکه کارهایی که نظام برای مردم انجام می دهد را به مردم بگویید، تلاششان بیان عملکرد و حل مشکلات حوزه کاری خویش بخصوص سوژه هایی که رسانه ای می شود باشد تا خبرنگاران نیز طعم شیرین گزارشات خویش را در عمل ببینند و بدانیم همه در قطار انقلاب هدفی جز حفظ دستاوردهای نظام و پیشرفت ایران اسلامی در سایه سار ولایت و اسلام ناب محمدی نداشته و نداریم .  


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/05/17 -- 19:54:15
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 362

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا