نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 3 فروردين 1398
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
16. رجب 1440
2019 Mar 23

 

 

 

مشاهده کامل خبر
آمادگی برای ثبت رکورد جهانی گینس توسط دوچرخه سوار بیرجندی      

 جواد رضایی - روز گذشته نشست خبری با موضوع «دوچرخه سواری در گرمترین نقطه زمین» و ثبت رکورد جهانی در گینس برگزار شد. در این جلسه حسن خراشادی زاده

دوچرخه سوار هم استانی با اشاره به اولین رکورد دوچرخه سواری در بیابان لوت، از طی مسیر 120 کیلومتری در زمان کمتر از 12 ساعت خبر داد.  

خراشادی زاده بیان کرد: حدود 14 سال در زمینه دوچرخه سواری توریستی فعالیت دارم و همچنین عضو کمیته جهانی دوچرخه سواری توریستی و  از سال 85  سفرهای زیادی را به مناطق مختلف کشور داشته ام.

12 ساعت دوچرخه سواری در دمای بالای 65 درجه

وی در مورد ثبت رکورد جهانی در گرمترین نقطه زمین بیان کرد:کویر لوت به عنوان گرمترین نقطه زمین شناخته می شود که از طرف سازمان ناسا نیز این موضوع تایید شده است و قصد داریم مسافتی به طول 120 کیلومتر که از کوه های مریخی نهبندان شروع و در مسیر پایگاه بیابانی دهسلم و ریگ یلان ادامه می یابد را در زمان کمتر از 12 ساعت با دوچرخه رکاب بزنیم. حسن خراشادی زاده ادامه می دهد: با پیش بینی های که شده شاید دمای هوا در روز اجرای برنامه به 65 یا بالاتر برسد. این رکورد در دنیا ثبت نشده است و احتمال ثبت آن به دلیل اولین رکورد جهانی، در گینس بسیار بالاست که می تواند زمینه بسیار مناسبی برای معرفی بیابان لوت باشد و همچنین به رونق گردشگری استان کمک کند. وی افزود: با تیمی متشکل از 8 نفر درحال فعالیت هستیم که در روز اجرای برنامه این تعداد به 20 نفر خواهد رسید. 

خراشادی زاده با اشاره به بررسی این پروژه در کارگروه گردشگری استانداری و اعلام آمادگی دستگاه های متولی، از عدم همکاری بیشتر ارگان ها گلایه کرد و افزود: فقط اداره کل میراث فرهنگی استان حمایت های بسیاری را در این زمینه انجام داده که باعث کاهش هزینه های این پروژه شده و جای تقدیر دارد. خراشادی زاده بیان کرد: ثبت رکورد در گینس متحمل هزینه های بالای است که فقط برای ارسال مستندات حدود

800-1300 دلار هزینه دارد که بخشی از این هزینه ها با وساطت میراث فرهنگی از بخش خصوصی تامین شده است و بخش دیگر نیز هزینه شخصی می باشد. همچنین موسسه عرفان و کارخانه کویرتایر نیز کمک هایی را در این زمینه انجام داده اند.

گردشگری در استان موضوعی فرابخشی است

معاون گردشگری میراث فرهنگی نیز با اشاره به موضوع گردشگری در استان بیان کرد: گردشگری در استان موضوعی فرابخشی است که امیدواریم موفقیت این پروژه در رونق گردشگری استان موثر باشد. عربی ادامه داد: در حال حاضر گردشگری با علایق ویژه مطرح است و پروژه ثبت رکورد در گینس رویکردی ورزشی است که امیدواریم موفقیت این پروژه در رونق گردشگری استان موثر باشد.

عربی با اشاره به اینکه بیابان لوت بین سه استان خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان گسترده است، تصریح کرد: بیابان لوت محدوده مشترکی بین این سه استان است که با ثبت رکورد در گینس می تواند بعد تبلیغاتی و بازاریابی برای استان به همراه داشته باشدکه نیازمند همکاری همه دستگاه ها و ارگان های متولی است. معاون گردشگری میراث فرهنگی ادامه داد: بیابان لوت دارای پارامترهای زیاد و کلکسیونی از جذابیت ها از جمله هرم های ماسه ای، ارتفاعات شنی، پوشش گیاهی و جانوری خاص است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

بیابان لوت اولین اثر طبیعی ثبت شده در فهرست میراث جهانی 

مدیر پایگاه جهانی بیابان لوت استان نیز بیان کرد: بیابان لوت به عنوان اولین میراث ایران 27 تیر سال 95 در فهرست میراث جهانی  ثبت شد که دارای ویژگی های بسیار زیادی از جمله بلندترین تپه های ماسه ای، بلندترین و طویل ترین کلوت ها و بلندترین نبکاها است. همچنین بیابان لوت در سال 2009 به عنوان گرمترین نقطه زمین اعلام شده است. 

زهرا رضایی ملکوتی با اشاره به ثبت ملی نخلستان های دهسلم و احداث پایگاه بیابانی در این روستا، ثبت رکورد در گینس را یک رویداد فرهنگی دانست و ادامه داد: این اتفاق بسیار خوبی است که می تواند در معرفی جاذبه های طبیعی بیابان لوت بسیار موثر باشد. وی ادامه داد: اقدامات قابل توجهی نیز در این زمینه صورت گرفته که جای تقدیر و تشکر دارد.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/05/13 -- 19:32:23
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 2162

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا