نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 28 بهمن 1397
ش ی د س چ پ ج
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
11. جمادي‌الثاني 1440
2019 Feb 17

 

 

 

مشاهده کامل خبر
انتخاب 10 اثر از 80 اثر پذیرفته شده در نخستین جشنواره هنرهای تجسمی معلولین کویر      

نسرین کاری - نخستین جشنواره منطقه ای هنرهای تجسمی معلولان با حضور هنرمندان پنج استان خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد سه شنبه به میزبانی بیرجند برگزار شد. این جشنواره به مدت دو روز با برنامه های ویژه در هتل سپهر بیرجند، سالن ایثار، کارگاه آموزشی و برپایی نمایشگاه آثار هنرمندان ادامه داشت.

هدف از برپایی این جشنواره توانمند سازی وسیع هنرمندان معلول است

علی عرب نژاد، مدیر کل بهزیستی استان عنوان کرد: هدف از برپایی این همایش بزرگ توانمند سازی وسیع هنرمندان معلول است. 

وی با اشاره به اینکه این توانمندسازی باید در عرصه های شغلی، فرهنگی، اجتماعی و فردی معلولان ایجاد شود افزود: بروز توانایی ها در این قبیل جشنواره ها موجب افزایش اعتماد به نفس در این افراد می شود. عرب نژاد با اشاره به تجربه موفق استان در برگزاری جشنواره تئاتر معلولان خاطرنشان کرد: این جشنواره ها در معرفی استان نیز نقش آفرینی می کند و موجب حذف دیدگاه ترحمی از جامعه معلولان می شود. وی ابراز امیدواری کرد: در سال های آینده نیز میزبانی این قبیل جشنواره ها به استان خراسان جنوبی محول شود.

نیروی انسانی ظرفیت بزرگ خراسان جنوبی

مدیرکل بهزیستی استان نیروی انسانی را ظرفیت بزرگ خراسان جنوبی دانست و ادامه داد: این استان با ظرفیت های موجود توان برگزاری جشنواره های کشوری را نیز دارد.

وی با اشاره به اینکه رونق پروازها، هتل ها و بازار صنایع دستی از دیگر ثمرات برگزاری جشنواره ها در استان است تاکید کرد:: این جشنواره با هدف نمایش توانمندی معلولان، فراهم شدن زمینه ایجاد مناسب سازی بیشتر در فضای شهری و اداری و رونق بخشی به هتل ها انجام می شود. عرب نژاد ادامه داد: در جشنواره هنرهای تجسمی معلولان حدود 350 نفر از مسئولان و معلولان سایر استانهای کشور حضور داشتند و نمایشگاه هتلی کارهای هنری معلولان در هتل سپهر انجام شد. 

هتل سپهر بیرجند میزبان اولین نمایشگاه هتلی کشور

جمیله رضازاده، معاون توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی در آیین افتتاحیه نخستین جشنواره منطقه ای هنرهای تجسمی معلولان در بیرجند افزود: 2 سال گذشته روند برگزاری این جشنواره آغاز و از همان زمان کلاس های هنرهای تجسمی در استان ها برگزار شد.

وی  با اشاره به اینکه نخستین بار آثار رسیده به این جشنواره به صورت نمایشگاه هتلی به نمایش گذاشته می شود  ابراز امیدواری کرد: این ایده توسط هتل های سراسر کشور به عنوان یک خدمت به معلولان اجرایی شود. رضازاده ادامه داد: برگزاری جشنواره و نمایشگاه هنرهای تجسمی گام بزرگی برای بازاریابی آثار معلولان و حمایت از این قشر  است. وی با اشاره به اینکه از میان 200 اثر رسیده به جشنواره 80 مورد به عنوان آثار برگزیده به نمایشگاه راه یافته و 10 اثر برتر نیز در اختتامیه نمایشگاه تجلیل می شود خاطر نشان کرد: بزودی کافه هنر در بیرجند راه اندازی می شود و: در این مکان خدمات کافی شاپ توسط معلولان ارائه می شود.

کافه هنر مکانی برای نقاشی زنده، نمایش کافه ای و اشتغال معلولان

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی  استان با اشاره به اینکه  نقاشی زنده، نمایش کافه ای و فروش آثار هنری از دیگر بخش های این کافه هنر است تاکید کرد: کافه هنر از بخش های مختلفی مانند فروش آثار هنری معلولان، کافی شاپ و اجرای هنرهای مختلف معلولان ایجاد می شود. رضازاده حمایت از تولید داخلی، کالای ملی، بروزرسانی توانمندیهای معلولان را از جمله اهداف برپایی این نمایشگاه عنوان کرد و گفت: اجرای این برنامه ها نقش شایسته ای در فروش تولیدات معلولان دارد.

راه اندازی بازار اینترنتی معلولان

افروز صفاری‌ فرد،  مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور هم در این مراسم ضمن تاکید بر اینکه برای توانمند شدن معلولان نمایشگاه های دائمی، فصلی و مناسبتی تقویت می شود، اظهار کرد: امسال برنامه های متعددی برای توانمند سازی معلولان در مراکز غیر دولتی روزانه پیش بینی شده است. وی با بیان اینکه بسته های آموزشی ویژه معلولان در مراکز روزانه تهیه می شود  و افزود: این بسته ها بر اساس نوع فعالیت تهیه می شود که اولین بسته برای معلولان ذهنی در هفته بهزیستی شروع به کار کرد. وی با اشاره به اینکه  آموزش مهارت ها بر پایه بازی مورد علاقه معلولان انجام می شود و یکی از ویژگی های این برنامه ها، خانواده محور بودن است ادامه داد: فعالیت های مراکز در قالب هنرهای تجسمی، تئاتر ،موسیقی و نمایش های عروسکی وسیع تر می شود.

امسال  2 جشنواره موسیقی، تئاتر رادیویی و جشنواره تئاتر برپا می شود

وی با این اعتقاد که هنر در کنار ایجاد نشاط باعث توانمندی جسمی و روحی معلولان می شود گفت: امسال 2 جشنواره موسیقی، تئاتر رادیویی و جشنواره تئاتر 6 منطقه در کشور برگزار می شود. صفاری فرد با اشاره به ایجاد مراکز حرفه آموزش هنر در سه استان افزود: این مراکز با هدف آموزش حرفه ای هنر در استان های گلستان، چهارمحال بختیاری و اصفهان ایجاد و پس از اتمام دوره آزمایشی یک ساله در کل کشور تسری پیدا می کند. وی با اشاره به راه اندازی کافه هنر در خراسان جنوبی نیز خاطر نشان کرد: سازمان بهزیستی برای راه اندازی این کافه هنر با پرداخت تسهیلات سهم بیمه کارفرمایی حمایت می کند. وی از رشد مطلوب اعتبارات حوزه توانبخشی معلولان در سال جاری خبر داد و افزود: به خصوص این اعتبارات در حوزه فعالیت های هنری رشد خوبی داشته و امید است که به موقع هزینه شود.

نمایشگاه هتلی فضای مشارکتی برای توانمند سازی معلولان

مفیدی استاد هنرهای تجسمی هم  عنوان کرد: شروع و برنامه ریزی  این کار از  اواخر سال 91  استارت  خورد تا جامعه هدف بهزیستی اعم از کم توان بهزیستی و معلولان جسمی و حرکتی و اعصاب و روان را تشویق کنیم تا با تولید آثار خود به توانمندی برسند. وی هدف از اجرای این همایش را توانمندی این افراد و ایجاد شغل برای آنها دانست و افزود: نمایشگاه هتلی به صورت بستری برای فضای مشارکتی برای این کار است.

لابی و اتاق های هتل ویترین آثار هنرمندان معلول

 سید محمد آذرکار،  مدیر هتل سپهر بیرجند هم با اشاره به اینکه این جشنواره یک اتفاق مبارک برای اولین بار در خراسان جنوبی است ادامه داد: برپایی این همایش موجب حمایت از معلولان  است و  هتل و اتاق های  آن ویترینی برای نمایش عرضه توانمندی های  هنرمندان معلول است. وی خاطر نشان کرد: نمایش این آثار هنری در اتاق ها و لابی هتل از طرف دیگر موجب تلطیف فضاهای اقامتی می شود و امیدواریم شاهد   فعالیت گسترده آن در کل کشور باشیم

10 هنرمند برگزیده در این همایش منطقه ای

ابوالفضل میرجلیلی، اعظم صالحی، زهرا بابایی و زهرا میرمحمدی از یزد، سیده زهره سجادی ثالث و زینب پورسوداگر از خراسان جنوبی شهرستان طبس، مهسا ملک زاده و اسما درزاده از سیستان و بلوچستان، علی برات زاده از خراسان رضوی و انیس بنی اسدی از کرمان منتخبان این جشنواره بودند که در آیین اختتامیه تجلیل شدند. نمایشگاه عکس آثار هنری ارسال شده به این جشنواره نیز از سه شنبه به مدت یک هفته در نگارخانه بیرجند به نمایش گذاشته می شود.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/05/03 -- 19:48:21
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 175

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا