نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 29 آبان 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
22. ربيع‌الاول 1441
2019 Nov 20

 

 

 

مشاهده کامل خبر
دیدگاه ما مالیاتی نیست ، خدماتی است      

سیده الهام حسینی - مدیر کل امور مالیاتی با تاکید بر این که نباید به این استان ، دیدگاه مالیاتی داشت، عنوان کرد: بلکه باید دیدگاه خدمت رسانی همراه با گرفتن مالیات حقه دولت و مردم باشد. 

نباتی در نشست روزنامه آوای خراسان جنوبی، با بیان این که متاسفانه دیدگاه ها نسبت به این اداره کل صرفا گرفتن مالیات است، اضافه کرد: هیچ گاه لمس نشده که این مالیات های گرفته شده در چه خدماتی صرف شده است. به گفته وی 91 درصد از درآمدهای استان با امور مالیاتی است، ولی حمایت دستگاه های مختلف از این اداره کل، رضایت بخش نمی باشد.برای مثال در اجرای ماده 169 قانون مکرر، بسیاری از دستگاه های

دارای بانک اطلاعاتی مانند ثبت اسناد، بانک ها و دستگاه های دارای اسناد و مدارک مرتبط باید همکاری داشته باشند که متاسفانه این اتفاق رخ نداده است.

مدیر کل امور مالیاتی با اشاره به این که 3 درصد از مالیات بر ارزش افزوده، به حساب دهیاری ها و شهرداری ها ریخته 

می شود، ادامه داد: این مقدار، با وجود رکود بازار مسکن و ساخت و ساز، بسیار به نفع شهرداری ها و دهیاری ها است. نباتی از واریز 85 میلیارد و 500 میلیون تومان از سال 87 تا 97 به حساب شهرداری بیرجند خبر داد و یادآور شد: در همین مدت 87 میلیارد تومان نیز به دهیاری ها و 167 میلیارد تومان به تمام شهرداری های استان واریز شده است. وی تصریح کرد: با توجه به تمامی مساعدت ها، متاسفانه هیچ کمکی حتی در قالب عنوان کردن این مسئله از سوی شهرداری ها نشده است.

مدیر کل امور مالیاتی وجود بحران ها و تحریم های نفتی کشور را موجب پر رنگ شدن موضوع مالیات دانست و گفت: در همین راستا اگر تمامی مردم دست به دست هم ندهند، نمی توانیم به دولت و مردم کمک کنیم. 

86 درصد از مشاغل استان معاف هستند

نباتی به تلاش همکاران خود در خرداد و تیر، اشاره کرد و افزود: در این ایام اداره کل آماده باش کامل است و پولی که گرفته می شود نیز به خزانه کشور رفته و برگشت آن، صرف خدمات داخل خود استان می شود.

وی با بیان این که تمامی این کارها وظیفه ما به عنوان سربازان اقتصادی کشور است، خاطرنشان کرد: از یک طرف هم اوضاع کشور و توان مالی پایین مردم را می بینیم و در همین راستا 86 درصد از مشاغل استان معاف هستند. ولی از سوی دیگر، شفافیت مالیاتی مطرح است که متاسفانه این روزها خیلی از شرکت ها که باید مالیات حقه را بدهند، فرار مالیاتی می کنند. مدیر کل امور مالیاتی تصریح کرد: سازمان ها و اداراتی که اطلاعاتی در اجرای مفاد ماده 169 مکرر دارند، با این اداره کل همکاری داشته باشند تا بتوان مالیات حقه را گرفت و در اعتلای کشور و میهن اسلامی و آبادانی آن قدم برداریم. 

بررسی ضرایب و پایه های مالیاتی در حال اجراست

نباتی در بخش دیگری از سخنانش، درباره تبصره ماده 10، (ضریب 5 درصد مشاغل) توضیح داد: سال گذشته این مقدار، 8 درصد بود و امسال دولت به دلیل همسویی و کمک به مشاغل، 3 درصد کاهش داد، این مقدار در سطح کشور مبلغ بسیار زیادی است. به گفته وی این موضوع مختص استان ها نیست و ابلاغ آن به صورت کشوری بخشنامه می شود. وی در پاسخ به این سوال که چرا قوانینی که در اصفهان و یزد پیاده می شود در منطقه محروم خراسان جنوبی نیز همان گونه و حتی سفت و سخت تر است نیز بیان کرد: این سخن کاملا درست است که این استان با استان های دیگر فرق دارد، 

در همین راستا ، دولت و مجلس در حال بررسی ضرایب و پایه های مالیاتی هستند.

خراسان جنوبی جزو استان های ضعیف و محروم از نظر درآمدهای مالیاتی است

مدیر کل امور مالیاتی استان با اشاره به این که تمام درآمد تخصیص داده شده مالیاتی خراسان جنوبی از 100 درصد درآمدهای کشور، فقط 27 صدم درصد است، ادامه داد: در سفرهایی که به تهران داشتم بارها از خراسان جنوبی دفاع کردم و گفتم با وجود خشکسالی های چندین ساله به این استان نباید دیدگاه صد درصد مالیاتی داشت، بلکه باید دید خدمت رسانی نیز باشد، در همین راستا این اداره کل با تمامی قوا آمادگی خدمت رسانی و تعامل با مودیان را دارد. 

نباتی با بیان این که خراسان جنوبی جزو استان های ضعیف از نظر درآمدهای مالیاتی است، اضافه کرد: شرکت های بزرگی در همین استان داریم که متاسفانه با بازی کردن با بخش نامه ها

و قوانین قصد فرار مالیاتی را داشته که متاسفانه این امر، به قشر آسیب پذیر استان فشار خواهد آورد. این اداره کل به شدت پیگیر مطالبه حقه دولت و مردم عزیز این استان خواهد بود. وی با تاکید بر این که باید تا جایی که می توان، مردم را تکریم کرد و احترام گذاشت ، خاطرنشان کرد: هر اتحادیه و هر صنفی که دچار مشکل شده باشد در خدمت شان خواهیم بود.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/04/31 -- 19:04:14
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 3687

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا