نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 28 بهمن 1397
ش ی د س چ پ ج
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
11. جمادي‌الثاني 1440
2019 Feb 17

 

 

 

مشاهده کامل خبر
شادی مردم را وظیفه خود می دانیم      

جواد رضایی - به مناسبت هفته عفاف، ولادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند  برنامه های شاد و متنوعی از جمله برگزاری نمایشگاه عکس کودک و افطاری ، برگزاری  فستیوال مادر و کودک و فستیوال پدر و مادر همراه با کودک، همچنین برگزاری ورزش صبحگاهی پدر و دختر به مناسبت روز دختر برگزار شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در مورد نمایشگاه عکس کودک و افطاری بیان کرد: با  توجه به شرایط روحی و فیض معنوی که برای انسان در لحظه افطار به وجود می آید این نمایشگاه با محوریت کودک و افطار و با همکاری موسسه کودک و آینده برگزار شده است. مهندس قلاسی مود ادامه داد: برای این منظور از خانواده ها خواسته شد که 

عکس های کودکان شان در لحظه های پرفیض افطار را تهیه و ارسال نمایند که در مجموع 200 اثر به دبیرخانه واصل و توسط تیم داوری آقایان دکتر بیدختی، عابدی و خالدی بررسی شد. نهایتا 30 اثر برای حضور در نمایشگاه و 3 اثر نیز به عنوان رتبه های اول تا سوم  انتخاب شد که در اختتامیه جشنواره به مناسبت روز دختر از برگزیدگان تقدیر به عمل آمد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری افزود: این سازمان بنا دارد لحظات شاد مردم را به عناوین گوناگون ثبت نماید و برگزاری این جشنواره ها گوشه ای از برنامه هایی است که سازمان در دست اجرا دارد و همچنین به مناسبت دهه کرامت در روزهای آینده نیز برنامه های متنوعی را در شمال شهر خواهیم داشت. وی با اشاره به اینکه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شادی مردم را وظیفه ذاتی خود می داند، بیان کرد: افرادی که در جامعه شاد زندگی می کنند، در انجام امور روزمره نیز موفق تر عمل خواهند کرد و در این راستا سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در نظر دارد برای شادی مردم خوب و دوست داشتنی شهر در طول سال جشن های متعددی را برگزار کند. مهندس قلاسی مود با اشاره به اینکه ورزش یکی از  مواردی است که تاثیر بالایی در افزایش شادی و نشاط در جامعه  دارد، افزود: در اساس نامه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری به ورزش نگاه ویژه ای شده است و در این راستا با هماهنگی هایی که با هیئت های ورزشی پینگ پنگ،گلف و رالی و باشگاه های ورزشی صورت گرفته است علاوه بر نگاه سلامت محور، در زمینه استعدادیابی افراد مستعد در حوز ه های گوناگون ورزشی نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است. 

برگزاری فستیوال مادر و کودک در پارک بانوان

مهندس قلاسی مود در مورد برگزاری اولین فستیوال مادر و کودک و فستیوال پدر و مادر و کودک در استان بیان کرد: با توجه به آغاز دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه (س) برنامه های شادی برای مادران و کودکان در نظر گرفته شد که در همین راستا اولین فستیوال مادر و کودک در محل پارک بانوان با حضور  140 کودک به همراه مادران شان برگزار شد،همچنین برگزاری فستیوال پدر و مادر و کودک که در محل پارک توحید برگزار شد، با هدف دور شدن خانواده ها از محیط بسته آپارتمان ها و گذراندن لحظات شاد در کنار هم صورت گرفته است و امیدواریم با توسعه این برنامه ها سامانه نشاط، هر چه بیش تر در شهر رونق گیرد. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با اشاره به اینکه برگزاری جشن ها و احیای سامانه شادی در شهر از بسیاری از مشکلات و آسیب های  اجتماعی جلوگیری می کند، از حمایت خوب شهردار، شورای شهر و نهادهای امنیتی در راستای برگزاری این جشنواره ها قدردانی کرد.

 افزایش خلاقیت کودکان با بازی «مسی پلی» 

دبیر فستیوال بازی های مادر و کودک و همچنین فستیوال پدر و مادر و کودک بیان کرد: در انتخاب بازی ها، یک سری بازی های گروهی و با هدف افزایش همبستگی بین مادران و کودکان و همچنین افزایش هوش اجتماعی کودکان صورت گرفته است.

نرگس بهدانی ادامه داد: از بازی های دیگری که برای کودکان در فستیوال کودک و خانواده انتخاب شده است بازی با رنگ ها می باشد که با عنوان «مسی پلی» یا «کثیف کاری» شناخته می شود و کودکان بدون هیچ ابزاری و همچنین بدون منع از دست زدن به رنگ ها و به صورت آزادانه 

می توانند  نقاشی کنند که نقش بسیار موثری در تقویت حس لامسه کودکان، تحریک و تشویق کودک به بروز خلاقیت و تصویرسازی، دارد. وی با اشاره به اینکه کودکان در خانه از بسیاری بازی ها و همچنین کثیف کاری منع می شوند، افزود: این بازی ها می تواند نقش موثری در یادگیری کودکان داشته باشد و طبق نظر روانشناسان انجام این گونه بازی ها تا 70 درصد قدرت یادگیری را در کودکان افزایش می دهد. مدیر مرکز کودک و آینده و دبیر جشنواره عکس کودک و افطاری، همچنین در مورد برگزاری این جشنواره بیان کرد: این جشنواره اولین جشنواره استانی است که با موضوع «افطار و کودک» برگزار می شود که مرکز کودک و آینده با مدیریت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در اجرای آن همکاری نموده است. خامسی ادامه داد: این جشنواره می تواند تبلیغی بسیار مناسب برای فرهنگ سازی موضوعات دینی و اعتقادی بین کودکان باشد و سعی شده  که با بیان  این موضوعات در فضایی کودکانه برای جامعه ی هدف که همان کودکان هستند تاثیرگذار باشد.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/04/25 -- 19:25:44
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 177

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا