نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 3 فروردين 1398
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
16. رجب 1440
2019 Mar 23

 

 

 

مشاهده کامل خبر
اولین ایده بازار دانش آموزی همزمان با آیین رونمایی از اختراعات دانش آموزان برای اولین بار در کشور و استان برگزار شد      

جواد قوسی- عصر پنجشنبه گذشته اولین جشنواره نوآوری های دانش آموزی «جهت» با حمایت مدیریت شعب بانک مسکن استان برگزار شد. حسین نیک کار، مدیرعامل شرکت شتابدهی «جهت» ضمن تشکر از مدیریت بانک مسکن بابت حمایت مالی و معنوی از این رویداد، گفت: جای فکر بیشتری دارد که چرا سازمان های علمی مانند پارک علم و فناوری، سازمان بسیج علمی و بنیاد ملی نخبگان که انتظار حمایت بیشتری از آنها 

می رود، کمتر به این رویداد علمی پرداخته اند.

وی ادامه داد: این جشنواره به عنوان ایده بازار دانش آموزی و با شعار «کشف استعداد؛ خلق آینده» برگزار می شود. 

امیدواری برای حمایت مالی و تجاری سازی اختراعات 

نیک کار افزود: در بخش پژوهش، 5 دانش آموز استعدادیابی شدند که ایده هایشان برای داورها ارائه می شود. همچنین در بخش اختراعات، 10 اختراع صورت گرفته و اتفاق خوبی که افتاده،

 این است که داورها، سرمایه گذار هستند و امکانش است یکی از این اختراعات به مرحله تجاری سازی و حمایت مالی برسد. این مخترع جوان خاطرنشان کرد: این دانش آموزان دختر در طول سال تحصیلی استعدادیابی شده و دوره های سه ماهه را گذرانده و از پایه برای داشتن ایده آموزش دیده اند. مدیرعامل شرکت شتابدهی جهت ادامه داد: شرکت شتابدهی جهت از مرداد سال 1396 شروع به کار کرد و در یک سال گذشته فعالیت های زیادی از جمله قرار دادن 4 اختراع در تابلوی فرابورس، نزدیک کردن 2 اختراع به مرحله سرمایه گذاری و فروش و استعدادیابی نزدیک به 200 دانش آموز و ثبت 10 مورد از اختراعات شان، انجام شده است. نیک کار افزود: این شرکت اولین شرکتی است که در حوزه نیازسنجی صنایع فعالیت می کند و دارای مدرک تایید شده از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. این مخترع و پژوهشگر جوان خاطرنشان کرد: تمام فعالیت های صورت گرفته با عشق و علاقه بوده و تا به الان به هیچ درآمدی فکر نشده است و امیدواریم تلاش های مان دیده شود و از آن حمایت صورت گیرد.

در بیرجند هیچ راه دیگری جز علم و یادگیری نداریم

در ادامه رزقی داور جشنواره و رئیس آموزشگاه بین المللی خوارزمی با بیان اینکه خوشحالم روحیه علمی در اینجا حاکم است، گفت: تحقیقات علمی نیاز اول جهان است و امروز در کشورهای پیشرفته از ایده و استعدادیابی ها حداکثر استفاده را می کنند. وی ادامه داد: هر ثانیه در 100 سال اخیر به اندازه 10 سال پیشرفت علمی داشته است. رزقی با اشاره به اینکه  در بیرجند هیچ راهی دیگری جز علم و یادگیری نداریم، بیان کرد: امیدوارم اختراعات این نوجوانان در کشور و جهان بدرخشد. 

دکترعابدی، داور دیگر جشنواره و رئیس کارخانه هبلکس بیرجند هم اظهار کرد: این جشنواره در نوع خودش منحصر به فرد و بی نظیر است. وی افزود: دانش آموزان در سنینی وارد عرصه پژوهش و تحقیق شده اند که خیلی از افراد باورشان بر این نیست که در این چنین موضوعاتی هم امکان ارائه طرح و اختراع می تواند وجود داشته باشد. 

مهندس کامکار از کارخانه کویرتایر هم به عنوان داور سوم جشنواره به اظهارنظر پرداخت.

شرکت «شتابدهی جهت» بار ما را به دوش می کشد

در ادامه محمودی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بیان کرد: این نوجوانان با حمایت و پشتوانه علمی و بینش و نگرش درست در خدمت آیندگان ایران خواهند بود. وی با بیان اینکه این جلسه مصداق ورود میدانی و عملی خارج از تئوری و نصیحت است، ادامه داد: تیم قوی شرکت «شتابدهی جهت» بار زحمت ما را به دوش می کشد و در شرایطی که از هر سو مورد تهاجم و تغافل فرهنگی قرار گرفته ایم، این جوان ها با ایده های ناب شان وارد شده اند.

همچنین پورقربانی، مدیر شعب بانک مسکن خراسان جنوبی اظهار کرد: عزیزانی که امروز میزبان شان هستیم انسان های نخبه ای هستند که جامعه به شدت به این آدم ها نیاز دارد. وی با بیان اینکه تصور نکنید قرار است کار عجیب و غریبی رقم زده شود، اضافه کرد: جامعه به تفکر و ذهن خلاق شما نوجوانان نیاز دارد و با تمام مشکلاتی که امروز در جامعه حاکم است به آینده امیدوار باشیم.

در پایان جلسه از 4 اختراع دانش آموزان دختر رونمایی شد.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/04/22 -- 19:48:30
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 213

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا