نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 4 اسفند 1397
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
17. جمادي‌الثاني 1440
2019 Feb 23

 

 

 

مشاهده کامل خبر
تکریم باشکوه خادم فرهنگ و هنر      

حسینی- بعد از ظهر دیروز جلسه تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور حسینی معاون امور حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد و غیاثی ندوشن مدیر کل هماهنگی امور استان های این وزارت، برگزار شد. در ابتدای جلسه، رفیعی مدیر عامل کانون هنرمندان استان با اشاره به زمانی که وزارت فرهنگ و ارشاد  در بیرجند فقط یک دفتر نمایندگی داشت، عنوان کرد: در آن زمان هنرمندان و اداره فرهنگ و ارشاد همدل بودند و بعدها به دلیل نوع نگاه هایی که وجود داشت فاصله ای بین این نهاد و هنرمندان ایجاد و مشکلاتی را بروز داد اما تصدی مسئولیت آقای محبی در این حوزه روزهای خوشی را برای فرهنگ و هنر استان رقم زد.

 

دوران طلایی فرهنگ و ارشاد 

در زمان تصدی محبی

رفیعی حضور محبی را پایانی برای چالش های عرصه هنر و فرهنگ دانست و افزود: ایشان همیشه هنرمندان را تکریم کردند و با وجود کمی اعتبارات، تعامل و رفاقت  بین هنرمندان و فرهنگ و ارشاد برقرار بود. به گفته وی زمان حضور محبی، دوران طلایی اداره کل فرهنگ و ارشاد  بود. مدیرعامل کانون هنرمندان همچنین از نبی زاده مدیر کل جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان فردی مجرب، کاربلد و با سابقه 20 سال فعالیت در سمت های هنری یادو ابراز امیدواری کرد: به یمن حضور وی، آرامش فضای هنری استمرار یابد. رفیعی به شایعات درباره این عزل و نصب نیز اشاره کرد و گفت: حق هر استانداری است که مدیران متناسب با تفکر خویش و همیار در راه توسعه استان را به کمک بیاورد، اما حق مردم نیز هست که استاندار در مصاحبه ای علت این عزل و نصب را بیان  و از شایعات جلوگیری کند.وی همچنین از استاندار خواستار به کارگیری هر چه سریعتر مشاور فرهنگی و هنری شد.

 

نام خراسان جنوبی همواره 

با  فرهنگ و هنر همراه بوده است

امیر اکبرپور نماینده مدیران موسسات فرهنگی و بخش خصوصی استان هم در این مراسم، به خصوصیات بارز محبی اشاره کرد و ادامه داد: وقت شناسی، حضور در تمام جلسات، ایجاد تعامل بین هنرمندان، ایستادگی در برابر فشارها و برخورد با بی قانونی از خصلت های ایشان بود. وی  اضافه کرد: محبی قائم به فرد نبود و برای تصمیمات و نظراتش از دیگران مشورت می گرفت، همچنین برگزاری جشنواره ها و کنسرت ها را با وسواس خاصی پیگیری می کرد.اکبرپور خطاب به نبی زاده عنوان کرد: کار شما بسیار سخت است زیرا آقای محبی، توقع هنرمندان را در این استان بسیار بالا برد. وی با اشاره به این که نام خراسان جنوبی همواره با پسوند فرهنگ و هنر همراه بوده است، ابراز امیدواری کرد: با حضور همه هنرمندان در کنار شما، این پسوند  ماندگار شود.

 

افتخار من حضور در این استان است

محبی مدیر کل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان این که مردم بیرجند و خراسان جنوبی بزرگترین خوبی ها را در حق من انجام دادند، اضافه کرد: من غیر بومی بودم اما شما با آغوش باز بنده را پذیرفتید و افتخارم حضور در این استان است. وی تصریح کرد: اگر زمانی از من بپرسند کجا را برای خدمت انتخاب می کنی، به طور قطع بیرجند را انتخاب خواهم کرد. وی به برخی از فعالیت های انجام شده در مدت مدیریت خود اشاره کرد و گفت: در این مدت ادارات زیرکوه، بشرویه و خوسف فعال شدند و از منظر پشتیبانی و فنی جای نگرانی نیست.محبی با اشاره به این که در زمان معارفه بنده، 16 میلیون تومان بودجه فصل 5 استانی اداره بود، خاطرنشان کرد: اکنون این مبلغ به 150 میلیون تومان رسیده است؛ همچنین فصل 5 وزارتی از 330 میلیون  به یک میلیارد تومان افزایش پیدا کرد . 

 

پیگیری راه اندازی هلدینگ

 فرهنگ و هنر

محبی از نبی زاده خواستار ادامه حمایت از خانه مطبوعات شد و بیان کرد: هلدینگی را با نام اصحاب فرهنگ و هنر راه اندازی کردیم تا هنرمندان به لحاظ اقتصادی دچار مشکل نشوند. وی اضافه کرد: هنرمندان احساسات ترد و شکننده ای دارند، با دسته گل هایی که تحویل شما می دهیم، بوستانی از فرهنگ و هنر در استان داشته باشید.

 

تسریع در اجرای برنامه های 

نشاط اجتماعی

اسماعیلی معاون سیاسی، امنیتی و فرهنگی استانداری هم با تمجید ازحسن خلق و رفتار، مهربانی، جدیت و پیگیری های صادقانه را از خصلت های بارز وی دانست و بیان کرد: هنگامی که قصد داشتیم برای حاشیه نشینان شهر از دستگاه های دیگر کمک بگیریم، همان ابتدا آقای محبی مشارکت و حمایت نمود. معاون سیاسی استاندار ضمن تشکر از نحوه مواجهه و برخورد محبی، عنوان کرد:  به طور قطع از نظرات و مشورت های ایشان استفاده و از تجربه هایشان بهره مند خواهیم شد. اسماعیلی با تاکید بر این که خراسان جنوبی مردمی قانع، پای کار و فرهنگ دوست دارد، از حسینی معاون امور حقوقی و مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقاضا کرد:  علیرغم همه مساعدت های دولت، از شما هم تقاضای عنایت ویژه به این استان داریم.  

وی به اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی در راستای ایجاد نشاط با همراهی محبی اشاره کرد و گفت: امیدواریم با توجه شما به آقای نبی زاده، این برنامه هایی که شروع و در دست اقدام است را با قدرت بیشتری ادامه دهیم.اسماعیلی در خطاب به نبی زاده، با تاکید بر این که در این استان کار زمین مانده بسیار است و باید کمی از خلقیاتی که در مشهد و تهران بوده فاصله بگیرید، تصریح کرد: در عرصه ای که می خواهید کار کنید، انصافا همراهان صاف و زلالی دارید، از طرفی مردم این استان نقدهای خوبی هم می کنند، نوازش هم بسیار است ولی باید ظرفیت تان را بالا ببرید! اسماعیلی با بیان این که مردمان خراسان جنوبی قدرشناس و خوش بدرقه هستند، اضافه کرد: مجموعه استانداری نیز در حد بضاعت و وسع، کمک و حمایت می کند. وی به مشکلاتی که برای برخی از موسسات پیش آمده بود نیز اشاره و افزود: همیشه به دنبال قانون هستیم اما اذعان می کنیم بدون یاری متخصصان نیز نمی توان هیچ کاری انجام داد.

برکات تفکیک 3 استان 

برای خراسان جنوبی

حسینی معاون امور حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که ایران را به هنر و فرهنگ می شناسند، ادامه داد: صنعت، کشاورزی، خدمات الکترونیک و داشته های جدید نوین اقتصادی و فنی ما قابل ارائه نیست و جز فرهنگ و ادب نمی توانیم چیز دیگری هدیه بدهیم. وی محبی مدیر کل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را، فردی خوش برخورد، صبور، مردم دار و علاقه مند به جامعه فرهنگی  دانست و علت این عزل و نصب را اتمام ماموریت وی عنوان کرد و افزود: برای تجدید و یا تمدید ماموریت ایشان هم تلاش کردیم اما میسر نشد و مجبور شدیم از ظرفیت آقای نبی زاده استفاده کنیم.معاون امور حقوقی و مجلس وزارت، با اشاره به سهم بسیار کم ادارات کل فرهنگ و ارشاد (یک سیزدهم) از اعتبارات فرهنگی ، خاطرنشان کرد: خوشحالیم کسی مانند آقای محبی با این کاستی ها توانسته است به خوبی خدمت کند. وی با اعتقاد بر این که جامعه فرهنگ و هنر پولکی نیستند و با دلشان کار می کنند، ادامه داد: با این حال این جامعه نیز باید برای معیشتش نان و نمکی داشته باشد تا رمقی برای زندگی باقی بماند. به گفته وی جامعه فرهنگی مشکل پسند است اما به معرفت این جامعه هیچ کجا ندیده ام.

معاون امور استان های وزارت همچنین ضمن تقدیر از نماینده ولی فقیه در استان که حامی و کمک کننده بوده است، اضافه کرد: از استاندار نیز تشکر می کنم که هنگام سوختن سالن علامه فرزان قول حمایت و بازسازی آن را داد.حسینی عنوان کرد: اعتبارات و توجه به فرهنگ در کشور کم است، این در حالی است که یک تولید فرهنگی قرن ها می ماند، در این زمینه برای فرهنگ استان تلاش کنید.وی تفکیک 3 استان را  همراه برکات برای خراسان جنوبی دانست و افزود: توسعه یک اداره در مکانی اجاره ای بالای یک بنگاه املاک به اداره کل و افزایش تعداد هنرمندان نشان دهنده این موضوع است و ما نیز برای توسعه بیشتر کمک خواهیم کرد.

 

جامعه فرهنگی را کنار خود ببینید، 

نه مقابل و نه پشت سر!

معاون امور حقوقی و مجلس وزارت ارشاد درباره نبی زاده مدیر کل جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: آقای نبی زاده را با توجه به این که از خراسان و همین فرهنگ هستند، انتخاب کردیم.حسینی خطاب به مدیر کل جدید، تاکید کرد: جامعه فرهنگی را کنار خود ، نه مقابل و نه پشت سر ، ببینید، همچنین با نماینده ولی فقیه، مدیران دستگاه های اجرایی خصوصا خانواده هایی مانند اوقاف، تبلیغات اسلامی ، حج و زیارت، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی تعامل داشته باشید.وی با اشاره به این که ارشاد 100عنوان فعالیت دارد و اولین آن فعالیت “ قرآنی “ است، تصریح کرد: یکی از عناوین فعالیت ها که مستقیم نیز در آن دخالت نداریم، موسیقی است و تاکید هم بر موسیقی سنتی می باشد. معاون امور حقوقی و مجلس با بیان این که اسلام دین گریه نیست، عنوان کرد: چهره ای که دشمن از دین ما ساخته و خودمان هم گاهی تقویت کرده ایم، جعبه ای دربسته است که دین قفل آن بوده و اجازه بیرون آمدن نداریم در حالی که تعداد چیزهایی که در اسلام نهی شده بسیار کم است.

 

تمام توان خود را برای استان 

به کار خواهم گرفت

نبی زاده مدیر کل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی هم با بیان این که از صفا و صمیمیت جامعه فرهنگی استان لذت بردم، ادامه داد: امروز دیدم که این جامعه از خادم بخش فرهنگی که تمام توان خود را برای ارتقای آن گذاشته تقدیری ارزشمند داشت. از خدا خواستم تا برای من نیز همین گونه قرار دهد که اگر زمانی فضای خدمت تغییر کرد، بتوانم کنار هنرمندان باشم. وی خاطرنشان کرد: مطمئن باشید از فرصتی که برای من به وجود آمده، در کنار همکاران و هنرمندان استان برای به نتیجه رساندن مسیرهایی که گشوده شده نهایت استفاده را خواهم کرد و تمام توان خود را برای این استان که 2 هزار شهید برای اعتلای نام جمهوری اسلامی اهدا کرده، به کثرت مفاخر زبانزد بوده و علما، فقها و شاعران برجسته ای دارد، به کار خواهم گرفت. لازم به ذکر است در این مراسم از احمد محبی تقدیر و ناصر نبی زاده به عنوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان معارفه شد.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/04/20 -- 20:48:25
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 421

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا