نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 4 اسفند 1397
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
17. جمادي‌الثاني 1440
2019 Feb 23

 

 

 

مشاهده کامل خبر
ما کار می کنیم ، دوستان همراهی نمی کنند      

 

پس از انتشار مطالب مطرح شده در نشست ورزشی این هفته روزنامه با عنوان “چرخی که به زور می چرخد” علوی رئیس این هیئت جوابیه ای ارائه داد.

وی در گفتگو با آوا در پاسخ به این انتقاد که طبق قانون دفتر هیئت استان باید در مرکز استان باشد، بیان کرد: این موضوع در قانون ذکر نشده و حتی زمان آقای قدیری ، ایشان با راه اندازی دفتر هیئت استان در شهرستان ها موافقت می کردند. از طرفی اکنون دفتر اصلی هیئت در قاین نبوده و صرفا به دلیل این که محل کار بنده این شهر می باشد، کارهای اداری هیئت را از طریق دفتر هیئت شهرستان قاین پیگیری می کنم. معتقدم دلیلی ندارد هیئت استان با هیئت مرکز استان یکی باشد ولی دوستان انتظار دیگری دارند. به گفته وی هیئت دوچرخه سواری استان حتی دفتر هم نمی خواهد و هر وقت فردی نیاز به برقراری ارتباط داشته باشد، می تواند مستقیم با خود من تماس بگیرد، خوشبختانه تاکنون نیز کار کسی روی زمین نمانده است. علوی با بیان این که در بیرجند دفتری برای هیئت استان نداریم، ادامه داد: قرار شده است فضایی برای دفترهای سه هیئت دوچرخه سواری، ورزش های سه گانه و اتومبیل رانی و موتورسوای در ورزشگاه غدیر جانمایی شود.

 

برگزاری مسابقات کوهستان تا 3 هفته آینده در قاین

رئیس هیئت دوچرخه سواری استان، با اشاره به این که سال 96 هیئت دارای تقویم ورزشی بود، اضافه کرد: در همین راستا مسابقات کوهستان در قاین و کورسی (جاده و استقامت) در طبس برگزار شد. امسال نیز طبق برنامه ای که فدراسیون اواخر اردیبهشت اعلام کرده است پیش خواهیم رفت. علوی به مسابقات قهرمانی استان که یک ماه پیش در بیرجند برگزار شد، اشاره کرد و افزود: به دلیل تعداد کم دوچرخه سواران تمام رده های سنی را با هم برگزار می کنیم ولی اعزام ها به صورت جداگانه خواهد بود. وی از شرکت شهرستان های طبس، نهبندان، قاین و بیرجند در این مسابقات نیز سخن گفت و افزود: دو نفر بر اساس نتایج این مسابقات به مسابقات قهرمانی کشور اعزام شدند. رئیس هیئت دوچرخه سواری استان از برگزاری مسابقات کوهستان تا 3 هفته آینده در قاین خبر داد و خاطرنشان کرد: نفرات برتر این مسابقات نیز به مسابقات کشوری اعزام می شوند. علوی اضافه کرد: فعالیت رشته تریال نیز در شهرستان بیرجند بوده و تعداد دوچرخه سواران این رشته کم است، اگر نیاز به برگزاری مسابقات باشد حتما این کار را هم انجام خواهیم داد وگرنه همان بهترین های تریال را به مسابقات کشوری می فرستیم.

 

چگونه مانع از حضور ورزشکاران خوب در مسابقات کشوری می توانم باشم؟

وی در پاسخ به این انتقاد که انتخاب و اعزام به انتخابی تیم ملی بدون مسابقه و فقط از شهرستان قاین می باشد، توضیح داد: اعزام افراد بر اساس نامه فدراسیون است و در مسابقاتی که بحثش شد، قرار بود فقط نوجوانان بر اساس رنکینگ های سال 96، انتخاب شوند. آقای چاجی به دلیل این که درگیر تحصیل بودند سال 96 رکاب نزدند و در رنکینگ ها نبودند، از طرفی برای مسابقات هم فقط 3 نفر سهمیه داشتیم. همچنین رده سنی مسابقات متولدین 78 تا 80 بود و در این رده سنی از بیرجند کسی شرکت نکرده بود. بنابراین 3 نفر از قاین انتخاب شدند. رئیس هیئت دوچرخه سواری استان ادامه داد: با این حال پیگیر کار آقای چاجی که متولد 81 بود، شدیم و قرار شد در مسابقات شرکت کند و جدای از آن در رده سنی خودش نیز حضور یابد. علوی با تاکید بر این که حضور ورزشکارانی مانند آقای چاجی در مسابقات کشوری ، برای من رئیس هیئت اعتبار است، یادآور شد: با این تفاسیر چگونه مانع از حضور ورزشکاران خوب در مسابقات کشوری می توانم باشم؟

 

بعد از دو سال پیگیری تجهیزات را توانستم تحویل بگیرم

وی همچنین درباره تجهیزات خریداری شده برای هیئت نیز بیان کرد: از زمانی که رئیس هیئت شدم بعد از 2 سال دوندگی و پیگیری از اداره کل ورزش و جوانان، توانستم بخشی از تجهیزات هیئت را از مسئولان قبلی هیئت تحویل بگیرم! دوچرخه هایی نیز به ما داده شد که واقعا خراب بود و 2 میلیون تومان خرج تعمیر و راه افتادن آن ها شد. به گفته وی، در این مدت 4 دوچرخه پیست به هیئت تعلق گرفت که اکنون همه در اختیار بنده است و تحویل کسی نداده ام، فقط سال گذشته برای مسابقات طبس به شرکت کنندگانی که دوچرخه نداشتند تحویل دادیم و تا زمان تمرین برای مسابقات کشوری در اختیارشان بود، پس از آن به خود ما تحویل دادند. 

 

در مسابقات شرکت نمی کنند اما از من انتظار مجمع دارند!

رئیس هیئت دوچرخه سواری استان با بیان این که “مجمع سالیانه برگزار نکردیم”، علت را این گونه عنوان کرد: سال اول برگزار کردیم، ولی سال 93 موضوعی پیش آمد که دوستان شمشیر را از رو بستند و دیگر همراهی نکردند، وقتی این گونه باشد مجمع را من با چه کسانی برگزار کنم؟ چگونه است که در مسابقات شرکت نمی کنند اما از من انتظار مجمع دارند؟ با این حال با هر شش مدیر کلی که آمدند جلسات برگزار شد. با کمیته ها نیز ارتباط داریم و همه فعال هستند.

تا زمانی که فضایی برای بانوان نباشد 

نمی توانیم اجازه رکاب زدن بدهیم

علوی به نبود فعالیت در دوچرخه سواری بانوان نیز اشاره کرد و گفت: وقتی دوچرخه سوار خانم در حال رکاب زدن است و نیروی انتظامی جلویش را می گیرد، چگونه می توان شاهد فعالیت این بخش بود؟ البته در خیلی از استان ها این گونه است. وی با اشاره به این که از طرف شهرداری پیگیر شدیم تا فضای خوبی برای تمرین دوچرخه سواری بانوان ساخته شود، اضافه کرد: این قبیل پیگیری ها را باید خود هیئت شهرستان انجام دهد و از طرفی خانم های علاقه مند هم در استان زیاد هستند اما تا زمانی هم که فضایی برای بانوان نباشد، نمی توانیم اجازه رکاب زدن بدهیم. اکنون نیز خانم های قاینی در قالب گروه های گردشگری رکاب 

می زنند. وی به رایزنی ها با ناطقی مربی تیم ملی درباره نیازهای سوارکاران خراسان جنوبی برای مسابقات اشاره کرد و گفت: پیگیر شدیم دو دوچرخه برای ورزشکاران مان آقای محمدرضا زارع و هدایت چاجی بگیریم و بلافاصله پس از رایزنی از اداره کل بودجه درخواست کردیم مبلغی هم به ما داده شد اما با افزایش قیمت دلار و ارز، دیگر با بودجه فعلی نمی توانیم دوچرخه مناسب این ورزشکاران را تهیه کنیم. 


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/04/19 -- 20:38:47
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 79

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا