نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 4 اسفند 1397
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
17. جمادي‌الثاني 1440
2019 Feb 23

 

 

 

مشاهده کامل خبر
کار جوانان باید به جوانان سپرده شود      

رضایی-روز گذشته جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان با حضور استاندار و مدیر کل ورزش و جوانان و همچنین فرمانداران 

شهرستان های تابعه و مدیران استانی برگزار شد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان بیان کرد: ستاد ساماندهی امور جوانان برای اینکه بتواند به بهروری بیشتر در امور مربوط به جوانان برسد باید تقسیم کار داشته باشد.

مهران سرپرست ادامه داد: تا دو هفته آینده سند توسعه ورزش به استانداری داده خواهد شد تا به عنوان برنامه ای در 5 سال آینده، محوری برای تقسیم کارها باشد.

وی با اشاره به اینکه مسائل مربوط به جوانان پیچیده و دارای جنبه های زیادی است و از حوزه سازمانی اداره کل ورزش و جوانان خارج است ، بر لزوم همکاری تمام نهادها و همگرایی بین بخشی برای رسیدن به نتیجه مطلوب تاکید کرد و افزود: 8 کمیته ذیل ستاد تخصصی وجود دارد که مربوط به موضوعاتی مانند: ازدواج، اوقات فراغت،آسیب های اجتماعی ، پیگیری مصوبات و... در حوزه جوانان است که بر اساس برنامه ستاد سامان دهی امور جوانان استان و شهرستان ها جلسات سامان دهی امور جوانان باید  مرتب و هر ماه برگزار شود تا از این طریق بتوان به اهداف پیش رو دست پیدا کرد.

 

در حوزه سمن ها 

سیاست مشخصی نداریم

سرپرست تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که همواره مطرح می شود، موضوع نشاط است که وابسته به عوامل زیادی است و برای این منظور برنامه جامعی ارائه خواهد شد تا به صورت متوازن در تمام نقاط استان و شهرستان های تابعه برنامه هایی وجود داشته باشد.اسدی، استاد دانشگاه بیرجند  هم بیان کرد: در حوزه جوانان فعالیت های علمی زیادی انجام گرفته است و با اینکه 10 سال از تشکیل این ستاد می گذرد هنوز آمارها در این حوزه ناقص و هدف مشخصی ندارد. اسدی ادامه داد: در حوزه سمن ها سیاست مشخصی نداریم و در دوره ای به آن بها داده شد و در دوره ای از آن غفلت شد. وی با اشاره به اینکه دستگاه های مرتبط با امور جوانان به طور مشخص نمی دانند که  در این حوزه چه باید انجام دهند، بر لزوم سند توسعه ورزش تاکید کرد و افزود: با تدوین سند توسعه ورزش و بانک اطلاعات جوانان، می توان برنامه ای راهبردی برای این حوزه تعریف کرد.

 

در حوزه اوقات فراغت متولی وجود ندارد

عرب نژاد مدیرکل بهزیستی استان بیان کرد: در دو حوزه ازدواج و اوقات فراغت دستگاه های مرتبط ضعیف حاضر شده اند و در حوزه اوقات فراغت متولی وجود ندارد که می طلبد اداره ورزش و جوانان در این دو حوزه پررنگ تر ظاهر شود و در این زمینه برنامه ریزی اساسی صورت گیرد.

 

مسائل مربوط به جوانان

 باید در اولویت باشد

استاندار نیز در این جلسه بیان کرد: در مسائل مربوط به جوانان باید اولویت ها در نظر گرفته شود و در پیگیری موضوعات طبق راهبردها  عمل شود و در این زمینه از تمام توان جوانان در امور اجرایی، نظارت و کمک های جانبی استفاده شود. وی با اشاره به موضوع نشاط در جامعه  بر ورود سمن ها به حوزه ورزش همگانی تاکید کرد و ادامه داد: برای حل مشکلات در این حوزه ابتدا باید تعریف دقیقی از نشاط  داشته باشیم و نهادهایی مانند سمن ها می توانند در ایجاد نشاط اجتماعی با ابزارهایی مانند ورزش همگانی بسیار موثر باشند .شهردار نیز در زمینه ورزش همگانی بیان کرد: هر سمنی که در زمینه ورزش همگانی بتواند کاری انجام دهد شهرداری تمام هزینه های مربوط را تقبل می کند.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/04/19 -- 20:37:58
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 65

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا