نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


سه شنبه 6 فروردين 1398
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
19. رجب 1440
2019 Mar 26

 

 

 

مشاهده کامل خبر
نامه استاندار به مقام معظم رهبری برای تامین آب شرق کشور      

حسینی- بعد از ظهر دیروز شورای اداری آخر سال 96 استان با حضور استاندار و مدیران استانی برگزار شد. در ابتدای جلسه حجت الاسلام 

عزیزی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت بزرگداشت روز شهدا، بیان کرد: اگرچه تکلیف ما در این بنیاد ترویج فرهنگ ایثار است اما مشکلاتی برای خدمت دهی با جامعه تحت پوشش خود داریم که از همه مسئولان استان تقاضا دارم تا جایی که امکان دارد، برای خدمت رسانی به این جامعه، خانواده شهدا و جانبازان کمک کنید. اسماعیلی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هم با تاکید بر این که مسئولان استان بستر مناسب تری 

را برای گردشگران و مسافران نوروزی فراهم کنند، خاطرنشان کرد: موضوعاتی مانند کشیک ادارات، توجه به فضا و نمای شهری و دقت در ارائه خدمات از سایر مواردی است که در ترغیب و تکریم مسافران موثر است. وی اهتمام به مشکلات خود مردم شهرها و روستاهای مختلف استان را فراتر از توجه به مسافران دانست و افزود: از حوزه راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی هم درخواست داریم تا با برنامه ریزی های انجام شده احساس امنیت را به خصوص در جاده های مواصلاتی فرآهم کنند.

 

رعایت نشدن نکات ایمنی

 در 30 درصد پروژه ها

علوی مقدم معاون عمرانی استاندار نیز در این جلسه با بیان اینکه کمبود اعتبار از مواردی است که با آن دست و پنجه نرم می کنیم و باید برای سال آینده مدیریت شود، اضافه کرد: از 3 هزار و 81 پروژه عمرانی در استان، 128 پروژه مورد بازدید قرار گرفتند. وی با انتقاد از اینکه در 30 درصد این پروژه ها 

نکات ایمنی رعایت نشده بود ادامه داد: این رقم بسیار بالاست و انتظار می رود در بازدیدهای بعدی کاهش پیدا کند. به گفته وی در 16 درصد پروژه ها  رعایت الزامات بتن و جوش انجام نشده بود، 29درصد آن ها

 شیت آزمایشگاهی نداشتند و 3 درصد از مصالح بومی استفاده نکرده بودند که با توجه به ظرفیت خوب استان در این زمینه انتظار می رود این درصد به صفر برسد.

معاون عمرانی استاندار با اشاره به این که 68 درصد این پروژه ها به پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد رسیده اند، یادآور شد: 83 پروژه در روستاهای استان است که نشان از نگاه ویژه دولت به توسعه روستاها دارد.

 

فرماندار درمیان برترین شد

علوی مقدم از ضعف 3 دستگاه اجرایی در این زمینه خبر داد و البته بدون ذکر نام این دستگاه ها اضافه کرد: سازمان نوسازی و تجهیز مدارس، شرکت برق، آب و فاضلاب شهری و منابع طبیعی دستگاه هایی هستند که بهترین عملکرد را از خود نشان دادند. از بین فرمانداران هم ، فرماندار درمیان با 93 امتیاز رتبه برتر را به دست آورده است. وی حفظ آراستگی سیما و منظر شهر ها را برای ایجاد نشاط برای مسافران، ساماندهی بازارچه های

نشاندهنده توانمندی های استان، ایجاد استراحتگاه در مبادی ورودی برای رانندگان، رفع نواقص احتمالی در جایگاه های سوخت و فعال کردن اورژانس های بیمارستان ها را از نکات الزامی برای ایام نوروز عنوان و ابراز امیدواری کرد: با تلاش و جدیت دستگاه های اجرایی و خدماتی، خاطره خوبی برای مسافران و گردشگران ایجاد شود.

 

کشتارگاه ها حق تعطیلی 

در ایام نوروز را ندارند

حسینی سرپرست معاونت اقتصادی استاندار هم به نقش حکومت در تنظیم بازار به هنگام افزایش تقاضا و کم شدن عرضه، اشاره کرد و گفت: در همین راستا از 650 تن برنج سهم استان ؛ 550 تن توزیع شده است، همچنین از 40 تن گوشت قرمز منجمد نیز 23 تن و از 660 تن مرغ منجمد ، 50 درصد توزیع شده است.وی با اشاره به توزیع 15 تن تخم مرغ به قیمت 6 هزار و 600 تومان ، عنوان کرد: به استناد کارگروه ملی هیچ کدام از کشتارگاه ها در ایام نوروز حق تعطیلی ندارند.

 

تاکید استاندار برای برخورد مطلوب با مسافران و گردشگران

در ادامه جلسه مروج الشریعه استاندار به برگزاری جلسه ای با محوریت ساماندهی شورای توسعه امنیت شرق و غرب کشور اشاره کرد و افزود: خراسان جنوبی می تواند از این فرصت حداکثر استفاده را ببرد.وی همچنین ضمن تشکر از نمایندگان مجلس به خصوص نمایندگان مردم استان، عنوان کرد: پس از 40 سال مصوبه ای ابلاغ شده که طی آن استاندار مسئول کارگروهی است که می تواند چنان چه واحد سرمایه گذاری متقاضی اخذ تسهیلات بانکی باشد و به هر دلیلی در بانک با مشکل برخورد کند، طرح را به بانک مرکزی بفرستند و با تاییدیه استاندار تسهیلات پرداخت شود.

استاندار در ادامه به نحوه رفتار مسئولان با گردشگران ، افرادی که به مقصد این استان سفر می کنند یا صرفا قصد عبور دارند، تاکید کرد و ادامه داد: این رفتارها در میزان ایستایی آن ها و نوع خاطره ای که در ذهنشان باقی می ماند تاثیر دارد.

 

برنامه ریزی برای نوروز 98

 از ابتدای سال 97

مروج الشریعه با بیان این که اکنون برنامه جذب گردشگر در تمام کشور مطرح شده و فضایی رقابتی را ایجاد کرده است، اضافه کرد: دیگر صرف خدماتی که حداقل برای گردشگران است ، کافی نمی باشد و باید کار ابتکاری و نوآوری کرد.

وی با اعتقاد بر این که گردشگر یعنی ایجاد اشتغال و تولید ثروت، خاطرنشان کرد: باید با هر برنامه ای مانند موسیقی سنتی یا صنایع دستی برای جذب گردشگر تلاش کرد. وی ابراز امیدواری کرد: برای سال 98 ، از مهر 97 و یا حتی از ابتدای سال آتی برای اجرای برنامه های 

مبتکرانه دست به کار شویم.

استاندار در ادامه به مدیران تاکید کرد با توجه به شرایط خاص فروردین 97، حتما در نبود خود، جایگزینی را با اطلاعات کامل معرفی کنید.مروج الشریعه با بیان این که نوع رفتارهای داخلی مسئولان با مردم باید مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: وظیفه اصلی خدمت به مردم شکیبا، صبور، متدین و وفادار به نظام خراسان جنوبی است و باید بدون هر نوع نگاه سیاسی ،

 اقتصادی و اجتماعی در جذب مردم و خدمت صادقانه تلاش کرد.

 

نامه استاندار به مقام معظم رهبری برای تامین آب شرق کشور

وی مسئله آب استان را مهم ترین موضوع دانست و خاطرنشان کرد: تمامی حوزه ها از قبیل شرب، اشتغال، صنعت و معدن و کشاورزی باید به فکر صرفه جویی از طریق متدهای نوین و بدون کاهش تولید ثروت و محصول باشند.استاندار از نامه ای که برای مقام معظم رهبری با مضمون توجه به تامین آب شرق کشور نوشته بود سخن گفت و افزود: 3 استان شرق کشور در مجموع 10 میلیون نفر جمعیت ساکن و شاغل دارد با 750 واحد صنعتی که بیشتر آن ها آب بر هستند و یا حداقل نیاز به آب را دارند. این 3 استان بیش از 8 میلیون راس دام و تولید 11 میلیون تن محصل دارد. 

مروج الشریعه با اشاره به این که اگر ما برای تامین آب از استان های دیگر برنامه ای نداشته باشیم قطعا در آینده سخت تر خواهد شد، عنوان کرد: آستان قدس می تواند به صورت توسعه ای در این مسئله ورود پیدا کند، برای 3 استان حدود 750 هزار متر مکعب آب با 15 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مطمئن باشید این گونه مرکز استان پیشرفت نخواهد کرد

 

وی در ادامه افزایش ظرفیت محور ترانزیت شرق کشور را با اهمیت دانست و افزود:  در این استان باید خودمان برای جذب سرمایه گذار  داخلی و خارجی آستین بالا بزنیم و هدف گذاری و اولویت ویژه سال 97 هم این موضوع باشد. استاندار خطاب به مدیران استانی بیان کرد: تصور نکنید فضای کاری همین است که مسالمت آمیز زمان بگذرانید و منتظر هر آن چه که از تهران برسد یا نرسد باشید، این حق پاسخگویی به این مردم نیست و نیاز به تلاش شبانه روزی شما دارد.

مروج الشریعه در بخش دیگر سخنانش به نقاط ضعف ، نقص ها 

و گرفتاری های فراوان اطراف مرکز استان اشاره کرد و ادامه داد: مطمئن باشید این گونه مرکز استان پیشرفت نخواهد کرد.وی مطالبه گری بخش اشتغال را برای سال آینده با وجود منابعی که تخصیص پیدا کرده بسیار با اهمیت دانست و بیان کرد: در سال 97، پیشنهادات و نظرات علماء، اساتید، نخبگان و فرهیختگان، سمن ها و تشکل های اقتصادی و سیاسی، درباره مسئلی که برای پیشرفت استان لازم است با نظم بیشتری پیگیری خواهد شد.

 

اگر رتبه بندی مشکوک باشد، کوتاه نخواهیم آمد

استاندار در پایان نقدپذیری و تحمل نقد را به مدیران استانی توصیه کرد و گفت: درباره این که خراسان جنوبی پایین ترین رتبه را در پاسخ گویی به مردم کسب کرده، اگر رتبه بندی انجام شده درست باشد که باید نواقص را پذیرفت در غیر این صورت اگر مشکوک و بدون ضابطه باشد یقینا کوتاه نخواهیم آمد و از بهترین اساتید و متفکران استان برای بررسی شاخص ها به طور ضابطه مند استفاده خواهیم کرد.

محمد مهدی مروج الشریعه مدیران

دستگاه های اقتصادی به خصوص اداره کار و صنعت ، معدن و تجارت را موطف به ارتقاء شرایط ایمنی در محیط های کاری کرد.در پایان از دستگاه های برتر در سال 95 تقدیر شد.


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/12/22 -- 18:59:36
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 160

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا