نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 4 بهمن 1397
ش ی د س چ پ ج
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
17. جمادي‌الاول 1440
2019 Jan 24

 

 

 

مشاهده کامل خبر
تسهیلات برای عملی شدن ایده های جوانان      

حسینی- مدیر عامل هلدینگ تجهیزات و نیرو در تهران عنوان کرد: قصد داریم با راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری ، بستر و پشتیبانی برای جوانان دارای ایده ایجاد کنیم تا هر ایده بارور و عملی شود و تا زمان رساندن آن به تولید مجبور به ترک استان نشوند.صبح دیروز اولین جلسه مجمع عمومی صندوق پژوهش و فناوری در پارک علم و فناوری استان برگزار شد. ناصری رئیس پارک در ابتدای جلسه با ارائه توضیحاتی درباره نحوه عملکرد صندوق بیان کرد: هر فردی که در حوزه علم و فناوری ایده پردازی و فعالیت کند می تواند از تسهیلات این صندوق که زیر مجموعه صندوق نوآوری و شکوفایی کشور است استفاده کند. وی تسهیل موضوع ضمانت نامه های بانکی که از اصلی ترین مشکلات فن آوران استان بوده را از مزیت های این صندوق دانست و افزود: سرمایه گذاری خطرپذیر در طرح های پژوهشی و فناوری و مشارکت و سرمایه گذاری در ایجاد و توسعه شرکت های پژوهشی از دیگر فعالیت های این صندوق می باشد.ناصری با اشاره به این که سهم پارک علم و فناوری 760 میلیون تومان معادل 25.3 درصد است، خاطرنشان کرد: دانشگاه بیرجند 360 میلیون با 12 درصد، دانشگاه صنعتی بیرجند 50 میلیون با 1.7 درصد، دانشگاه علوم پزشکی 300 میلیون با 10 درصد و بخش خصوصی 51 درصد سهم در این صندوق دارد.

 

ناامیدی فناوران استان

 در بروکراسی اداری

وی اضافه کرد: اکنون در مرحله ثبت نام صندق در ثبت شرکت ها هستیم که با مشخص شدن اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل و بازرسان قدمی جلوتر خواهیم رفت، همچنین هفته آینده حساب صندوق با تایید نام آن باز خواهد شد. خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند هم این کار را موثر در تسریع کارها و کاهش بروکراسی های اداری عنوان و اضافه کرد: بسیاری از دانشجویان و فن آوران به دلیل همین بروکراسی ها ناامید و خسته شدند، امیدواریم با چابکی و اختیارات این سیستم بخش بزرگی از مشکلات حل شود.

کار صرفا وام دادن و رها کردن نیست

فریدون بیکی، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل هلدینگ تجهیزات و نیرو در تهران، و عضو هیئت مدیره این صندوق در استان که خود اهل بیرجند نیز می باشد هم عنوان کرد: هنوز بسیاری از استان های بزرگ صندوق پژوهشی و فناوری را راه اندازی نکرده اند، این اتفاق در این جا نیز به دلیل ماهیت ذاتی و علمی این منطقه و کادر دانشگاهی قوی و ساختار فرهنگی بیرجند و خراسان جنوبی است. وی با بیان این که علاقه به خراسان جنوبی ، توجه به کارهای پژوهشی و نوآوری و کارآفرینی علل حضور وی در این منطقه می باشد، اظهار کرد: قصد داریم بستر و پشتیبانی برای جوانان دارای ایده ایجاد کنیم تا هر ایده بارور و عملی شود و تا زمان رساندن آن به تولید مجبور به ترک استان نشوند. به گفته وی حمایت تکنولوژی و  شناسایی بازار نیز از دیگر مواردی است که صندوق برای ایده های جوانان انجام خواهد داد و کار صرفا وام دادن و رها کردن جوانان نیست. بیکی با اشاره به این که زمانی شرکت توسعه و عمرانی خراسان جنوبی سهامدار می گرفت ولی تنها یک سال یا 18 ماه جهش داشت، تاکید کرد: قصد داریم این حرکت در استان جا بیافتد و تمام تلاشمان را می کنیم تا 5 سالگی این نهاد را رد کنیم، این کار نیز با تشریک مساعی و کنارهم بودن رخ خواهد داد.به گفته وی باید ظرف 5 سال آینده سرمایه اولیه 6 میلیاردی به 60 میلیارد تومان برسد. این کار نیز نیازمند یک طرح است که باید هیئت مدیره تصویب و مدیرعامل طراحی کند.عضو هیئت مدیره صندوق با بیان این که باید ردیف های بودجه ای متفاوت را نیز شناسایی و جذب کرد، ادامه داد: اعتبار خوبی در طرح های انرژی های تجدید پذیر برای سال 97 دیده شده است که مانند سلولهای خورشیدی مناسب همین منطقه نیز می باشد، حتی می توان از شرکت های خارج از کشور هم سرمایه گذار آورد.گفتنی است، آقای زمانی مدیرعامل صندوق، ایزدخواه، فاضلی فرد و بیکی اعضای هیئت مدیره از طرف بخش خصوصی و نمایندگان دانشگاه بیرجند و پارک علم و فناوری از طرف بخش دولتی هستند. همچنین خانم هوشیار از دانشگاه علوم پزشکی و هداوندی از دانشگاه صنعتی به عنوان بازرسان صندوق انتخاب شدند.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/11/23 -- 19:17:38
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 159

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا