نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 2 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
18. رمضان 1440
2019 May 23

 

 

 

مشاهده کامل خبر
خیران با قدوم سبز شان توانبخشی حضرت علی اکبر (ع) را مزین کنند      

 

 
 

 

 

قصه مردی که سالها اضافه کاری اش را به معلولان بخشید؛

 

 

 

 

 
 

 

خیران با قدوم سبز شان توانبخشی حضرت علی اکبر (ع)  را مزین کنند
 

 

 
 

 

نسرین کاری - در گوشه و کنار این سرزمین مراکز بی شماری وجود دارد که معلولان و نیازمندان در آن زندگی می کنند و آن مرکز برای آنها  می شود خانواده  و سرپناهی. موسسه علی اکبر (ع) یکی از این مراکز در بیرجند است که در حدود 500  معلول ناتوان و ذهنی و سالمند را پذیرا شده است. اما  قصه امروز ما نه موسسه علی اکبر بلکه قصه مردی است که به مدت 20 سال است در موسسه علی اکبر (ع)  کار می کند و  حالا در آستانه بازنشستگی است او طی این سالها همه حقوق اضافه کاری خود را به مرکز و معلولان بخشیده است  بطوری که خیلی از کارکنان موسسه از آن بی خبر بوده اند.
 

 

 
 

 

غلامرضا حسنی از همان ابتدای افتتاح  موسسه علی اکبر(ع) در آن مشغول به کار شد
 

 

 
 

 

غلامرضا حسنی 51 سال سن دارد  و از همان ابتدا یعنی سال 76 که موسسه علی اکبر افتتاح شد در آن مشغول به کار شد. او مهمان روزنامه آوا می شود، کاغذ کوچکی را از جیبش در می آورد و برایمان می خواند: سپاس خداوند که همراهی و کمک را نصیب من کرد به راستی کمک به معلولان یکی از افتخاراتی است که نصیب من شد. خداوند ایزد منان را سپاسگذارم که چنین امانت هایی در اختیار من قرار داده تا قدر سلامتی خود را بدانم. نیکی به دیگران اصل و محور همه خوبی هاست و نیکوکاری بهره ای ماندنی و غنیمتی پایدار که خدای عزوجل پاداش نیکی را ضایع نمی کند،  نیت من از کمک به معلولان نیت خیر بوده و آرزومندم خیرین عزیز با آمدنشان  لااقل سالی یک بار به این مرکز روحیه معلولان را شاد کنند و با قدوم سبز شان مرکز توانبخشی علی اکبر را جلوه ویژه ای دهند زیرا که در مقابل هر عمل نیکی خداوند مهربان  چندین برابر آن را پاداش خواهد داد.
 

 

 
 

 

پسرم 16 سال دارد و گرمی بخش زندگی من و همسرم است
 

 

 
 

 

او که 2 ماه دیگر بازنشسته می شود و یک پسر 16 ساله دارد می گوید از برکات مرکز بود که توانستیم بعد از دوندگی و تلاش فراوان پسرم را از بهزیستی زاهدان به فرزند خواندگی قبول کنیم و الان او گرمی بخش زندگی من و همسرم است. حسنی ادامه می دهد: از ابتدای کودکی دوست داشتم به نیازمندان و معلولان کمک کنم و به راستی کمک به این جماعت افتخاری است که نصیب هر کس نمی شود و باعث می شود بیشتر قدر سلامتی خود را بدانیم.
 

 

 
 

 

ماهی 20 ساعت اضافی کاری داریم که به معلولان اهدا کردم
 

 

 
 

 

اما این مرد خیر اندیش از همان ابتدای کارش در موسسه علی اکبر (ع) اضافه کاری اش را به حساب خود موسسه و معلولان می ریخته است وی می گوید هر ماهی 20 ساعت اضافه کاری داریم و از همان ابتدا قصد کردم آن را برای معلولان مرکز اهدا کنم. وی ادامه می دهد: از کارم راضی ام باورتان نمی شود از اول صبح که به سرکار می آینم تا ساعتی که کارم تمام می شود با همه مشقت و سختی کار از آن لذت می برم. وی با بیان اینکه دل کندن از مرکز برایم سخت است عشق و علاقه به بچه ها در وجودم قرار دارد می افزاید: اما اینکه یک نیروی جوان و تازه نفس برای خدمت به این فرشته ها می آید به من دلگرمی می دهد.حسنی یادآور  می شود: در شبانه روز 24 ساعت سرکار هستیم و 48 ساعت استراحت و این مرکز دارای 137 پرسنل و 37 مددیار است که تمام زندگی شان را برای خدمت به معلولان گذاشته اند.
 

 

 
 

 

موسسه علی اکبر (ع) دری از درهای بهشت است
 

 

 
 

 

او  تاکید می کند: اینجا یکی از درهای بهشت است و چون موسسه به نام علی اکبر ثبت شده تمام کسانی که وارد آن شوند چه به عنوان مسئول و مددیار چه خیرانی که با قلب پرمهرشان به مرکز می آیند در واقع دری از بهشت را برای خودشان باز می کنند.
 

 

 
 

 

 
 

 

امروز موسسه علی اکبر(ع) بیش از پیش  نیازمند کمک خیران است
 

 

 
 

 

او تاکید می کند: موسسه علی اکبر(ع) اکنون در شرایط بحرانی به سر می برد و اگر خیران پای کار نیایند زندگی 300 نفر معلول که اینجا برای آنها حکم خانه و زندگی دارد ممکن است از هم بپاشد.وی خاطر نشان می کند: شما فرض کنید روزانه 500 وعده غذایی برای معلولان و پرسنل موسسه باید آماده شود آن هم متفاوت چون خیلی از این افراد دارای رژیم غذایی مخصوص  هستند و مثل هم نیستند. مرد دلسوز با اشاره به اینکه موسسه واقعا نیازمند همدلی و همراهی خیران است از تمام آنها دعوت می کند به موسسه علی اکبر(ع) بیایند و از نزدیک با تلاش های پرسنل و معلولان که نیازمند قلبهای مهربان آنها هستند بازدید کنند. وی ادامه داد: کار کردن در این مرکز عبادت است و من طی سالهای که در آن کار کرده ام معجزات فراوانی در زندگی ام دیده ام
 

 

که وصف ناشدنی است.
 

 

 
 

 

آرمین کودک استثنایی موسسه همه جا مرا صدا می زند
 

 

 
 

 

حسنی در مورد خاطره شیرین دوران کار خود گفت: شبی در حدود ساعت 10 در کنار معلولان بودم که در بخش اطفال کودکی به نام آرمین که پیش دبستانی استثنایی می خواند کنارم ایستاد و گفت: حسنی من چای شیرین می خواهم گفتم یک لیوان بیاور تا برایت چای بریزم در همان لحظه از ته اتاق یکی از معلولان دیگر صدایش زد و لیوانی به او داد. من برای او چای ریختم و دو حبه قند به او دادم گفت: حسنی من چای شیرین می خواهم شکر بریز. من هم گفتم همین قند بهتره و چای را خورد  و لبخندی زد و گفت: این چای خیلی به من مزه داد و چسبید . از آن روز به بعد هر وقت مهمانی است یا من را می بیند در بین همه پرسنل به سراغم می آید و درخواستش را از من می خواهد.
 

 

 
 

 

همسرم نقش «زهرا» گونه در زندگی ام دارد
 

 

 
 

 

او خاطر نشان می کند: همسرم از مشوقان اصلی من در این کار بوده و هست و به جرات می توانم بگویم اگر او نبود شاید نمی توانستم سختی های کار را تحمل کنم نقش او بسیار پررنگ بوده و نقشی زهرا گونه در زندگی ام داشته است. او  خاطرنشان می کند:  کسانی که در کنار معلولان کار می کنند می دانند چه کار سخت و جانفرسایی است و اگر عاشق کارت نباشی نمی توانی دوام بیاوری.حسنی معتقد است: قداست و پاکی موسسه به پرسنل آن اثبات شده است چون با حقوق پایین و کار سنگین هر روز باید با افراد تکراری و کارهای تکراری روبرو شوی ما در این مرکز با معلولان از کودکی شان بزرگ می شویم و لحظه به لحظه زندگی و سختی را در کنارشان لمس می کنیم.


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/11/15 -- 10:19:54
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 857

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا