نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 25 آذر 1397
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
07. ربيع‌الثاني 1440
2018 Dec 16

 

 

 

مشاهده کامل خبر
حفظ جمعیت برای کاهش مهاجرت ضروری است      

 

استاندار خراسان جنوبی گفت: برای کاهش آهنگ مهاجرت بویژه در قشر جوان توجه به شرایط حفظ جمعیت در مناطق ضروری است. به گزارش ایرنا محمد مهدی مروج الشریعه سه شنبه شب در جلسه ستاد مردمی ساماندهی امور جوانان افزود: امروز با معضل هجوم حرکتی و مهاجرت جمعیت از روستاهای کوچک به روستاهای بزرگ و از شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ در مرکز استان و پایتخت کشور روبرو هستیم.وی اظهار کرد: مشکلات موجود در موضوع مهاجرت به درستی شناسایی و راهکار رفع مشکل با یک کار کارشناسی با کمک اندیشمندان دانشگاهی ارائه شود.مروج الشریعه افزود: ستاد ساماندهی امور جوانان باید برنامه مشخص برای سال آینده خود مشخص کند اگر بخواهیم اشتغال جوانان را ساماندهی کنیم کارها را در این بخش با اولویت بندی انجام دهیم.استاندار در ادامه تاکید کرد: جلسه این ستاد صرفا به ارائه گزارش خلاصه نشود، اقدامات انجام شده به درستی تبیین شود.مروج الشریعه گفت: این ستاد از مهم ترین ستاد های استانی است و به موضوع جوانان به عنوان بهترین و مهم ترین قشر جامعه می پردازد .مروج الشریعه گفت: وقتی عده ای را در مکانی به هر شکل اسکان داده شوند نباید تصور شود که به مشکل حاشیه شهر رسیدگی کرده ایم، رسیدگی وقتی است که جوان را در شهرستان خودش حفظ کنیم و از آهنگ مهاجرت جلوگیری شود. 

 

کارگروه بررسی علل مهاجرت

در خراسان جنوبی تشکیل شود

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی خواستار تشکیل کارگروه تخصصی مهاجرت ذیل ستاد ساماندهی امور جوانان شد و گفت: باید در این کارگروه علل مهاجرت بررسی و به ستاد اعلام شود. محمد اسماعیل افضل پور

هم بیان کرد: چندین کمیته ذیل ستاد ساماندهی امور جوانان بوده که موضوعات را بررسی می کنند. وی ادامه داد: این کمیته ها 

شامل ازدواج، اشتغال، فضای مجازی، مشارکت اجتماعی و اوقات فراغت است.وی راه اندازی خانه جوان در بیرجند را از دیگر مصوبات ستاد دانست و گفت: در راستای تجهیز و راه اندازی این مرکز اقداماتی انجام شده که در حال اجرا است.مدیر کل ورزش و جوانان بیان کرد: تاکنون شش سمن در شهرستان های خوسف، سربیشه و بیرجند تاسیس شده است. وی با اشاره به مهاجرت در روستاهای استان بیان کرد: اگر نسبت به مهاجرت چاره اندیشی نشود، به یک معضل مهم تبدیل خواهد شد.

۴۳ درصد از مقرری بگیران بیمه بیکاری خراسان جنوبی جوانان هستند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: ۴۳ نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری استان را جوانان تشکیل می دهند. به گزارش مهر سنجری نیز  بیان کرد: خوشبختانه دولت در سال جاری با تعریف طرح های مختلف اشتغال زایی حمایت های خوبی انجام داده است. وی با بیان اینکه از سال ۹۲ تاکنون، ۱۰ هزا و ۲۳۲ نفر اشتغال برای استان پیش بینی شده است، افزود: از این تعداد برای هفت هزار و ۵۹۴ نفر اشتغال ایجاد شده است.سنجری ادامه داد: همچنین ۴۹ درصد این جمعیت معادل سه هزار و ۸۲ نفر را قشر جوان تشکیل داده اند. وی با اشاره به اجرای طرح مشاغل خانگی بیان کرد: این طرح از سال ۹۰ تاکنون باهدف کاهش هزینه های زندگی اجرایی شده است. وی با بیان اینکه هشت مرکز کاریابی فعال در خراسان جنوبی فعالیت می کند، افزود: در هشت ماهه سال جاری سه هزار و ۴۶۸ نفر از جویندگان کار در این مراکز ثبت نام کرده اند.مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی بیان کرد: طرح «سفیران نونهال فرهنگی» برای فرزندان کارگران اجرایی خواهد شد.وی افزود: در راستای اجرای این طرح فرزندانی که دارای تخصص خاصی بوده شناسایی و از تفکر آن ها نیز استفاده می شود.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/10/20 -- 19:23:24
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 172

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا