نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 21 آذر 1397
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
03. ربيع‌الثاني 1440
2018 Dec 12

 

 

 

مشاهده کامل خبر
بازگشت کامل درآمدهای حاصله از مرز به استان      

حسینی- استاندار خراسان جنوبی با بیان این که هر ساله درآمد حاصل از مرز به خزانه کشور می رود، تصریح کرد: متاسفانه از این مبلغ بین 20 تا 50 درصد باز می گردد، در حالی که باید کامل بازگشت داده شده و برای زیرساخت ها مخصوصا در مرز استان صرف شود.ظهر دیروز کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با حضور استاندار برگزار شد. حسنی مقدم مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری با ارائه گزارشی از اقلام قاچاق کشف شده ادامه داد: بیشتر این کشفیات در محورهای قائن، فردوس طبس و نهبندان انجام می شود. وی خواستار حضور نمایندگان گمرک و اداره تعزیرات حکومتی در این محورها شد و افزود: البته دلیل نبود این ها، به گفته خودشان کمبود نیرو است که اگر این موضوع حل شود، قطعا کشفیات بیشتر خواهد شد.

نبود هیچ گونه کالای قاچاق
 سلامت محور در مراکز عرضه

شهرکی رئیس سازمان صنعت، مدن و تجارت نیز به عنوان رئیس کارگروه حمایت از تولید خاطرنشان کرد: برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم جلسات با اتحادیه ها و اتاق اصناف و کلاس های آموزشی برگزار کردیم. وی از ثبت هزار واحد تولیدی، عرضه خدمات، نگهداری و بهداشتی در سامانه جامع انبارها خبرداد و افزود: با این سامانه انجام تمام حمل و نقل ها منوط به داشتن کد بوده و شفافیت حمل و نقل برون شهری را در پی داشته است. شهرکی همچنین با تاکید بر این که سیاست برای 6 ماهه دوم سال نبود هیچ گونه کالای قاچاق سلامت محور در مراکز عرضه است، اضافه کرد: در همین راستا بیش از 2 هزار و 900 بازرسی موردی و 2 هزار و 700 بازرسی در سطح داشته ایم.
افزایش 500 درصدی کشفیات قاچاق دارو

سردار شجاع فرماندهی نیروی انتظامی هم گزارشی از کشفیات تا ابتدای آبان امسال ارائه داد و بیان کرد:  بیشترین افزایش در دارو با 500 درصد، لوازم خانگی با 200 درصد، تجهیزات رایانه ای با 70 درصد و فرآورده های نفتی بوده است. وی عمده علت مشکلات این حوزه را عدم تناسب بین امکانات موجود و حجم قاچاق دانست و افزود: در گذشته توافق نامه ای با استانداری برای تجهیزات از جمله بالابر، دوربین امنیتی و سایر دستگاه ها امضا کردیم و امیدواریم در تهیه آن همکاری شود. به گفته وی نبود دسترسی به بانک های اطلاعاتی و کمرنگ شدن پرداختی حق الکشفیات از دیگر عوامل است. فرماندهی نیروی انتظامی با این پیشنهاد که سامانه رهگیری و شناسایی کالا باید فراگیر شود اظهار کرد: بخش خصوصی در خرید پیاز عفران از کشاورزان ورود پیدا کند تا از قاچاق آن جلوگیری شود.

خرده فروشی نفت در بازارچه های مرزی

در ادامه فخر، سرپرست بازارچه های مرزی استان پیشنهاد داد: با توجه به پیگیری ها برای بازگشایی مجدد بازارچه های مرزی، خرده فروشی نفت تا سقف 200 لیتر به اتباع داشته باشیم. وی همچنین با اشاره به این که تاسیسات سیلندر پرکنی گاز مایع در میل 78 به طور پایلوت و برای اولین بار در کشور راه اندازی شده است خواستار فروش گاز به صورت بالک(گاز مایعی است که توسط تانکرهای توزیع کننده به صورت عمده در مخازن تحت فشار نصب شده و در محل مصرف تخلیه می گردد) شد.

بالابردن هزینه های انجام قاچاق

استاندار خراسان جنوبی نیز با تاکید بر این که باید برای حل این مشکل، برنامه ای جامع و مدون داشت اضافه کرد: گاهی اوقات برداشت اشتباه از یک قانون و یا اشکالات سیستم مقرراتی منجر به قاچاق می شود. مروج الشریعه کنترل های هدفمند و منظم را لازمه مبارزه با قاچاق دانست و خاطرنشان کرد: باید هزینه های برای قاچاق به قدری بالا برود که برای فرد توجیه اقتصادی نداشته باشد. وی همچنین با دو پیشنهاد سرپرست بازارچه های مرزی استان موافقت و بر فروش سوخت به افغانستان تاکید کرد. استاندار افزایش اقلام کالایی متنوع به لیست تعاونی های مرزنشینان برای وارد کردن، را راهکار دیگری برای مبارزه با قاچاق کالا دانست و عنوان کرد: قرنطینه و ترخیص کالاها نیز باید در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود تا راهی برای قاچاق باقی نماند.

 


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/08/23 -- 19:40:53
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 188

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا