نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 2 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
18. رمضان 1440
2019 May 23

 

 

 

مشاهده کامل خبر
دعوت یک شهروند از مسئولان: فقط 48 ساعت با خانواده در محله فرزان زندگی کنید!      

حسینی- “بهداشت را برای من تعریف کنید، این عرض من است، شما باید در قبال سالک، مریضی های 

عفونی و سگ های ولگرد که در محل رها هستند و بیماری ایجاد می کنند، پاسخ گو باشید” این ها بخشی از سخنان “افروز” نماینده اهالی خیرآباد بود. صبح دیروز برنامه دیدار اهالی خیرآباد با فرماندار شهرستان بیرجند در نهاد توسعه محله منطقه برگزار شد. در همان ابتدای ورود به نهاد صدای اعتراضات بلند این شهروند شنیده می شد که خطاب به مسئولان حاضر بیان می کرد: آیا شما حاضر هستید فقط 48 ساعت به همراه زن و بچه خود در این محله زندگی کنید؟ “افروز” با بیان این که ابتدای طرح فرزان دیدگاه بر این بود که ملک ها

را خریداری و سپس تخریب شوند ادامه داد: از 385 ملک در طرح ده هکتاری، بیشتر از 100 ملک که اکثرا ورثه ای بود را خریداری کردند و همه هم به محض خرید تخریب شدند که باعث شد منازل کناردست ضربه بخورند و مشکلاتی پیش آید. 

 

محله پاتوق هایی برای معتادان

به گفته وی در همین حال برخ خانه هایی که کامل تخریب نشده بودند پاتوقی برای معتادان، انجام تزریقات و خرید و فروش مواد شد. این شهروند با انتقاد از این که 4 سال است کار پل موسی بن جعفر(ع) هنوز باقی مانده، افزود: از همان ابتدا مخالف طرح فرزان بودیم ولی برای سریع تر جمع شدن کار با شرکت مادر تخصصی عمران و مسکن سازان همکاری کردیم، اکنون هم که می گوییم حداقل شهرداری کوچه ها را آسفالت کند یا برای جلوگیری از پارک ماشین ها 

در زمین های خالی چهاردیواری بکشد کاری انجام نمی دهند. “افروز” خاطرنشان کرد: برداشت مسئولان این است که چون محل تخریب شده، مردم محل هم جز افراد بی بضاعت و مردمان بدی هستند در صورتی که ما اصالت داریم و سال هاست در این محله زندگی می کنیم. دیگر اهالی نیز خواستار اجرای سریع طرح فرزان و ساخت پل موسی بن جعفر بودند.

 

تا پایان کار نهاد و رفع مشکلات مردم ادامه خواهیم داد

پس از شنیدن این اظهارات به سراغ مسئول نهاد توسعه محله خیرآباد رفتیم. خانم ناصری با بیان این که برنامه ای به صورت پایلوت در ماه آبان اجرا کردیم ادامه داد: هر هفته سه شنبه ها از ساعت 8:30 تا 11:30 اهالی به طرح مشکلات خود و محله در حضور مسئولان شهرستانی مدعو می پردازند. وی با اشاره به این که نماینده فرمانداری، شرکت عمران و مسکن سازان، راه و شهرسازی و شهرداری هر هفته ثابت حضور دارند .ناصری این نهاد را حلقه اتصال بین مردم و مسئولان دانست و افزود: 11 محله هدف داریم و برنامه آتی ما راه اندازی نهادهای توسعه محله در هر یک از این مناطق و پیگیری مشکلات مردم است. به گفته وی اصلی ترین مشکل محله فرزان را آسفالت کوچه ها، رفع مسائل بهداشتی، افزایش سطح امنیت اجتماعی، مشکلات با اداره گاز و آب، عدم اطلاع از قوانین مالیاتی و تامین اجتماعی است که توسط مردم منطقه مطرح شده بود. مسئول نهاد توسعه محله خیرآباد با اعتقاد بر این که در گام های بعدی و پس از پایان یافتن جلسات این ماه، پیگیری تحت نظارت فرمانداری آغاز می شود، خاطرنشان کرد: این برنامه تا پایان کار نهاد و رفع مشکلات مردم ادامه خواهد داشت.

 

مُسَکّن موقت برای محله

کمیلی دوست مدیر عامل شرکت عمران و مسکن سازان خراسان جنوبی که پیشنهاد دهنده اجرای این طرح بود نیز از فرمانداری تقاضای پلمپ و یا تخریب کامل ساختمان هایی که محل تجمع معتادان شده بود را داشت. وی همچنین به ساختمان هایی که تخریب شده و تبدیل به مکانی برای پارک ماشین یا گذرگاه شده اند، اشاره کرد و یادآور شد: گرد و غباری که از این مناطق نیز بر می خیزد برای مردم مشکلات بهداشتی ایجاد کرده است. وی پیشنهاد داد: تا زمان اجرای طرح، با توجه به محدودیت اعتباری، قیرپاشی روی این زمین ها را به عنوان مُسکّن موقت محله داشته باشیم.

 

شهرداری می تواند مشکل را حل کند

مدیر عامل شرکت عمران و مسکن سازان نیز با توضیح این که در طرح فرزان از ابتدای خیابان جمهوری، 14 واحد تجاری ، کاروان سرای مستوفی و 7 ملک خصوصی باقی مانده که تملک شود، یادآور شد: شرکت عمران و بهسازی قول داده بود در سال 96 از محل اعتبارات 95 مبلغی برای تملک تخصیص دهد، برهمین اساس مدارک مالکان 4 ملک که اسناد آن ها مشکلی نداشت را به تهران فرستادیم ولی نه تنها هنوز پاسخ رضایت بخشی نگرفتیم، متاسفانه بوی فراق و مشکل اعتبار هم می آید! کمیلی دوست با بیان این که اوایل سال 96 جلسه ای با مدیر کل شهری استانداری با موضوع ورود شهرداری برای تملک این املاک داشتیم اضافه کرد: با این که شهرداری می تواند این مشکل را حل کند، متاسفانه بعد از آن هم پیگیری جدی انجام نشد. وی همچنین به حل مشکل کاروان سرای مستوفی اشاره کرد و افزود: تغییری کوچک در مساحت پلاک به وجود آمده که باید شورا مجدد آن را اصلاح کند.

 

خیرآباد، هسته اقتصادی شهر

پس از آرام شدن جوّ اعتراضی حاکم، رونقی معاون عمرانی فرماندار با تاکید بر این که در نهایت تمام مسائل مردم در قالب لیستی به فرمانداری برای پیگیری ارجاع داده می شود، تصریح کرد: کار را با محله خیرآباد هم به دلیل این که در طرح بازآفرینی قرار دارد و هم از مشکلات ویژه تری برخوردار است ، شروع کردیم. 

در ادامه فرماندار نیز با تاکید بر این که حل مشکلات این محله در مقام اول، همت اهالی را می خواهد ، اضافه کرد: حکم شهردار طی 8 روز آینده اعطا می شود و ایشان نیز قطعا پیگیر جدی خواهند داشت. وی با این قول که تا پایان سال حداقل شخصا در 2 جلسه این محله حضور پیدا کند، اضافه کرد: این جا هسته مرکزی و ثقل اقتصادی شهر است، از طرفی ارائه بعضی خدمات به مردم این محله ربطی به تعریض خیابان ندارد و می توان سریع تر ان ها حل کرد.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/08/23 -- 19:25:51
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 207

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا