نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 27 تير 1397
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
05. ذي‌القعده 1439
2018 Jul 18

 

 

 

مشاهده کامل خبر
50 درصد صادرات به افغانستان از مرزهای استان      

حسینی- عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی بیرجند با اعلام آمادگی اتاق بازرگانی برای بستن هر گونه قرار داد و در اختیار قراردادن اطلاعات ، ابراز امیدواری کرد: این سفر مقدمه بستن قراردادهای تجاری بیشتر بین دو استان شود.
نشست تخصصی مشترک بین سرمایه گذاران استان و هیئت تجاری افغانستان به همت اتاق بازرگانی بیرجند، سه شنبه شب برگزار شد.
علیرضا خامه زر هدف از این جلسه را معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری در استان دانست و ادامه داد: خراسان جنوبی دارای محصولات راهبردی از جمله زرشک، زعفران و عناب بوده که در دنیا منحصر بفرد است. وی با بیان این که استان رتبه نخست تولید زرشک و قطب تولید عناب کشور را دارد اضافه کرد: در تولید زعفران رتبه دوم، در گل نرگس رتبه پنجم و در تولید پسته، انار و گیاهان دارویی حائز رتبه های برتر هستیم. به گفته وی حدود ۸۰ درصد طیور تولیدی در استان مازاد بر مصرف استان بوده و در زمان حاضر، دو واحد بزرگ تولید خوراک طیور در استان وجود دارد.
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی بیرجند همچنین با اشاره به این که در کشور 45 ماده معدنی داریم که 37 ماده مانند سنگ زغال، بنتونیت، کرومیت و سنگ های تزیینی در این استان وجود دارد ، افزود: چهار بازارچه فعال مرزی داشتیم که از سمت دولت افغانستان 3 بازارچه تعطیل شده است.
سفر تجار افغانستانی
مقدمه بستن قراردادهای تجاری بیشتر

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی بیرجند  با اشاره به این که سال گذشته ایران با افغانستان 2 میلیارد و 500 میلیون دلار تجارت کالا داشته است اضافه کرد: از این مقدار نزدیک به 900 میلیون دلار کالا از بازارچه مرزی ماهیرود و منطقه ویژه به افغانستان می رود که بخشی تولید استان و بخشی از سایر استان های کشور است. به گفته خامه زر از نظر وزنی ۵۰ درصد کالای صادراتی به افغانستان از طریق خراسان جنوبی به این کشور صادر می شود. وی خاطرنشان کرد: 50 درصد سوخت مصرفی افغانستان از مرز ماهیرود که یکی از مرزهای رسمی مشتقات نفتی است، تامین می شود. عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی بیرجند  ثبت 3 اثر جهانی و 11 اثر ملی را از جذابیت های توریستی استان دانست و یادآور شد: در بخش سلامت نیز از امکانات بسیار خوبی برخوردار هستیم. خامه زر به 30 هزار دانشجوی افغانستانی که در این استان تحصیل کردند، اشاره و بیان کرد: خراسان جنوبی استانی دانشگاهی و برخوردار از توانایی آموزشی است. وی با تاکید بر این که از طرف تجار خراسان جنوبی هیچ وقت اعتماد تجار افغانستانی به خطر نیافتاده است تصریح کرد: خراسان جنوبی سالم ترین تجار را دارد و کم تر مسائلی پیش آمده که منجر به مشکلی شود.
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی بیرجند  همچنین با اعلام آمادگی اتاق بازرگانی برای بستن هر گونه قرار داد و در اختیار قراردادن اطلاعات ، ابراز امیدواری کرد: این سفر مقدمه بستن قراردادهای تجاری بیشتر بین دو استان شود.
لازم به ذکر است در پایان جلسه، نشست میزهای تخصصی برای تبادل نظر بین تجار خراسان جنوبی و افغانستان برگزار شد.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/07/19 -- 20:44:08
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 441

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا