نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 27 تير 1397
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
05. ذي‌القعده 1439
2018 Jul 18

 

 

 

مشاهده کامل خبر
سرمقاله - خداحافظ شهرفرهنگی؟      15 سال قبل مسافری در پارک توحید می گفت این شهر چه جوانان خوبی دارد؛ حتی یک جوان را سیگار به دست ندیدم اما در شهر های بزرگ دیگر در پارک ها اوضاعی است که نگو؛
حالا اما بعد از 15 سال خبرهای تکان دهنده ای از گسترش اعتیاد و رویت سرنگ های آلوده در گوشه کنار آرامستان،سرویس بهداشتی پارک ها،لابلای پرچین های بولوارهای شهر و ... شنیده می شودکه مصرف سیگار دربرابر ان سرگرمی تلقی می شود .
همین چند روز پیش بود که فرمانده نیروی انتظامی استان از افزایش 251 درصدی کشفیات شیشه  سخن گفت. حالا  بنا بر اخبار رسیده بیش از 70 درصد سارقان شهر را  نیزمعتادان تشکیل می دهند.معتادانی که برای تامین نیاز روزانه خود، به «دله دزدی»  ازجمله سرقت  قطعات موتور سیکلت وقالپاق اتومبیل واساسا هرچه قابل تبدیل به پول نقد است روی می آورند.

این روند چندسالی است که رو به افزایش گذاشته است. و همواره مسئولان نیروی انتظامی به بیان اخبار و مسئولان فرهنگی و مردم به اظهار تاسف بسنده کرده اند.
 این همه در حالی است که اعتیاد ام الفساد است و در یک حلقه متصل به هم بی غیرتی،دزدی،فحشا وکودک ازاری وهمسر ازاری  را نیز به دنبال دارد.
اگر پایه  این همه بیکاری است،چه کسانی باید دست به کار شوند؟اگر قرار است از خالی شدن روستاها جلوگیری کنیم،چه کسی مسئول است؟با حاشیه نشینی شهر ها  چه می کنید که هرروز بیشتر و بیشتر می شود و تبعاتش بدتر و بدتر؛اغراق نیست اگر بگوییم در بهترین حالت زباله گردی می شود منبع روزی حلال کسانی که امکانی برای کار بهتر ومناسبتر ندارند؛درباره اشتغالات  بدتر هم که آوازه اش به گوش همه رسیده است  چیزی نمی گوییم.
 راستی چه کسی باید پاسخگوی این  وضع باشد؟تا کی می خواهیم به جلسات فرمایشی  وهمایشهای نمایشی بسنده کنیم؟
 این پدیده محصول هرچه که باشد باید هرچه سریعتر برای حل علمی واصولی آن بررسی واقدام شود. پذیرفتنی نیست استانی که فقط هشتصد هزار نفر جمعیت دارد بیکاری وفقر در این حد گلویش را بفشارد وهمه صبغه وابروی فرهنگی اش با اعتیاد روز افزون فرزندانش برباد رود ؟ در این زمینه همه مسئولان  در هر سطح ومقام یا کسوتی به اقتضای عنوانشان باید پاسخگو باشند.جز آن به این دلیل که در حکومت اسلامی سمتی دارند،هم در این دنیا و هم در اخرت مسئول اند؛
پس به خاطر خدا برای نجات فرزندان این سرزمین برخیزیم.
 


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/07/19 -- 20:42:48
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 402

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا