نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 27 تير 1397
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
05. ذي‌القعده 1439
2018 Jul 18

 

 

 

مشاهده کامل خبر
انجام قرار داد صادرات ، فقط با یک اظهارنامه      

حسینی- مدیر گمرک ماهیرود با تاکید بر این که می توان معادل کل قرار داد تاجر افغانستانی با تولید کننده ایرانی را با یک اظهارنامه انجام داد، یادآور شد: از هم اکنون برای محموله های تا دو هزار تن این کار قابل اجرا است، حتی به محموله 3 هزار تنی نیز مجوز این کار را داده ایم.کیانی در حاشیه نشست تخصصی تجار افغانستانی، با بیان این که تا سال 92 زمان صادرات یعنی از زمانی که کالا از کارخانه بارگیری و از مرز خارج می شد، هفت روز بود ادامه داد: با توجه به کارهای قابل توجهی که در زمینه دولت الکترونیک انجام شد ، این زمان به سه روز در سال 95 کاهش یافت. وی همچنین به کاهش مدت زمان واردات از مرز، از 26 به هفت روز اشاره کرد و افزود: برنامه ما این است که تا پایان سال جاری مدت زمان صادرات از سه به یک روز و واردات نیز از هفت به سه روز کاهش یابد. مدیر گمرک ماهیرود راه تحقق این کار را کم کردن رویه ها، اسناد و گره ها دانست و خاطرنشان کرد: تا قبل از سال 92 برای یک مجموله تجاری بالغ بر هفت سند صادر می شد. کیانی با اشاره به این که در مرز ایران و افغانستان تجار ایرانی روی پنج هزار تومان با تجار پاکستانی رقابت می کنند،

اضافه کرد: توقف کالا روزانه یک درصد ارزش کالا را افزایش می دهد و این یعنی اگر کالا سه روز در مرز بماند سه درصد هزینه های تمام شده کالا افزایش خواهد یافت. به گفته وی مطابق رویه قبلی، کار از گمرک آغاز و تا زمان خروج از مرز باید هفت مرحله کارشناس روی آن نظر می داد، ولی این فرآیند امروز به سه کارشناس کاهش یافته است. وی، ایجاد مسیر سبز برای تولید کننده را از جمله دیگر کارها برای کاهش زمان صادرات عنوان کرد و گفت: با اجرای این طرح تولید کننده به صورت اتوماتیک وارد مسیر سبز شده و کالا مستقیم از کارخانه بارگیری و از مرز خارج می شود.

مدیر گمرک ماهیرود ، به حذف گمرک های داخلی به عنوان یکی دیگر از برنامه ها برای تسهیل صادرات اشاره کرد و ادامه داد: با اجرای این طرح بین 24 تا 48 ساعت در فرایند صادرات صرفه جویی می شود، ولی به دنبال این هستیم که استاندارد 24 ساعت در مرز ماهیرود را به 12 ساعت کاهش دهیم. کیانی با تاکید بر این که می توان معادل کل قرار داد تاجر افغانستانی با تولید کننده ایرانی را با یک اظهارنامه انجام داد، یادآور شد: از هم اکنون برای محموله های تا دو هزار تن این کار قابل اجرا است، حتی به محموله 3 هزار تنی نیز مجوز این کار را دادیم. وی تاکید کرد: به دلیل ظرفیت منطقه اقتصادی در مرز ماهیرود به محض اینکه زیر ساخت های منطقه عملیاتی شود این طرح اجرایی خواهد شد.

(Ava.news13@gmail.com)


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/07/19 -- 20:40:30
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 305

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا