نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 27 تير 1397
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
05. ذي‌القعده 1439
2018 Jul 18

 

 

 

مشاهده کامل خبر
استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: «پیگیری» اصل مهم در جذب سرمایه گذار      

 

 

قاسمی- استاندار بر لزوم  «پیگیری» در جذب سرمایه گذار تاکید و  افزود برای جذب سرمایه گذار خارجی باید به انسجام اطلاعات، نظم کاری و پیگیری توجه زیادی شود. «مروج الشریعه» روز گذشته در جلسه ستاد سرمایه گذاری استان افزود: امروزه پیگیری امور به عنوان  اصل مهم علمی مورد توجه می باشد، به گونه ای که بدون پرداختن به آن کاری انجام نمی شود. وی با بیان اینکه جذب سرمایه گذاری خارجی باید در اولویت قرار گیرد، اظهار کرد: با شرایط نقدینگی اکنون کشور باید به این موضوع توجه شود.  

 

بیشترین میزان اعتبار توسعه ای استان ها منوط به سرمایه گذار خارجی

مقام عالی دولت در استان تشریح کرد که بیشترین میزان اعتبار برای توسعه استان ها منوط به سرمایه گذاری خارجی می باشد و اگر می خواهیم که شرکت های سرمایه گذاری بزرگ کشور مانند ایمیدرو، ایدرو، بنیاد برکت و آستان قدس نیز در استان ما سرمایه گذاری کنند باید برنامه های راهبردی و زیرساختی کامل و لازم را فراهم کنیم تا همه موارد آماده باشد و این خود مدت زمان زیادی را می طلبد. به گفته «مروج الشریعه» به همین دلیل باید به سرمایه گذاران خارجی توجه شود چون دروازه های جدید بسیاری را برای عرضه محصولات و دیگر گزینه های استان فراهم می کنند و در همین راستا می توان از ظرفیت شرکت های دانش بنیان استفاده کرد. وی تصریح کرد که سرمایه گذاران داخلی با توجه به شرایط مالی و اعتباری کشور ممکن است در فروش محصولات خود در داخل با مشکلاتی مواجه باشند که این موضوع در درازمدت موجب ورشکستگی آنان می شود؛ بنابراین استفاده از توان بازاریابی سرمایه گذاران خارجی برای فروش و صادرات محصولات تولید شده در داخل می تواند یکی از راه حل های موجود در این زمینه باشد. 

 

فعال سازی مرکز 

حمایت از سرمایه گذاری خارجی

استاندار دستور داد و مصوب کرد که هرکدام از دستگاه های اجرایی عضو این ستاد، نمایندگان ثابت و تام الاختیاری را برای فعال سازی مرکز حمایت از سرمایه گذاری خارجی  معرفی کنند تا علاوه بر آموزش های لازم و کسب اطلاعات کافی به کشورهای دیگر سفر و قابلیت ها و فرصت های دیگر را بشناسند و آن را در استان برای جذب سرمایه گذار به کار گیرند. «مروج الشریعه» خاطر نشان کرد که هر سرمایه گذار خارجی با آمدن خود به استان دانش فنی، سرمایه، تکنولوژی، تجربه و یا تلفیقی از همه آنان را وارد می کند. وی تاکید کرد که باید خلق مزیت داشته باشیم و از مزیت های استان نیز برای جذب سرمایه گذار استفاده کنیم چرا که یکی از مهمترین راه حل های کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار در استان توسعه سرمایه گذاری خارجی است. به گفته وی باتوجه به زیرساخت های مناسبی که مانند  فرودگاه بین المللی در استان باید از ظرفیت های

سایر کشورهای منطقه و همسایه نیز استفاده کرد و خود را به کشور افغانستان محدود نکنیم.

 

586 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی فعال و در حال پیگیری در استان

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی  نیز در این جلسه اظهار کرد: میزان سرمایه گذاری خارجی مصوب پروژه های فعال و در حال پیگیری استان بیش از 586 میلیون دلار مربوط به 5 پروژه  زغال سنگ طبس،  ریخته گری شمش چدن خاکستری،  پرورش شتر  داشتی، انبار و بسته بندی مصالح ساختمانی در منطقه ویژه اقتصادی، اکتشاف و استخراج معادن مس  است. وی افزود: تابعیت متقاضیان سرمایه گذاری خارجی در استان نیز کشورهای چین، آلمان، افغانستان و ایرلند می باشد

به گفتۀ وی مجموع سرمایه گذاری خارجی مصوب در استان 651 میلیون دلار مربوط به 9 پروژه است.این مقام مسئول با بیان اینکه 3 مجوز سرمایه گذاری خارجی با 64 میلیون دلار سرمایه گذاری به دلایل متعدد ابطال شد، عنوان کرد: همچنین اجرای فاز توسعه پروژه با احداث شمش فولاد به ظرفیت 90 هزار تن در حال پیگیری است که تاکنون 30 درصد پیشرفت  داشته است. «جعفری گیو» اظهار کرد که  از ابتدای سال 95 تا 6 ماهه نخست امسال مرکز خدمات سرمایه گذاری استان اقدام به بررسی 44 درخواست سرمایه گذاری ( 24 درخواست سرمایه گذاری خارجی و 20 سرمایه گذاری داخلی) کرده است. به گفتۀ وی از سوی این متقاضیان تعداد 35 درخواست در حوزه انرژی های نو و 9 درخواست در زمینه خدمات، صنعت، معدن و آب و فاضلاب بوده است.  

 

تاکنون هیچ پروژه ای 

برای بررسی به ما معرفی نشده است

مدیرکل حفاظت محیط زیست  با انتقاد از اینکه تاکنون هیچ  طرح مطالعاتی که برای محیط زیست خطرناک می باشد به آن ها داده نشده است، اظهار کرد: به عنوان نمونه می توان به  پروژه فولاد خوسف اشاره کرد. «آرامنش» ادامه داد: چنین طرحی نه تنها مشکلات زیستی زیادی دارد بلکه جزو  صنایع آب بر می باشد که از ابتدا نباید اصلا  به آن مجوزی داده می شد. وی افزود: اینکه الان می گویند حتی پیشرفت فیزیکی هم داشته است کاملا اشتباه است و دیگر نمی توان کار مؤثری انجام داد مگر  اینکه منابع آب مصرفی آنان بررسی شود و کل شهرک صنعتی آن جا را فریز کرد که به دیگر صنایع آسیبی وارد نکند.

 

به سرمایه گذاران داخلی توجه کنید

مدیرکل  اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با تأکید بر اینکه باید به سرمایه گذاران داخلی توجه شود، عنوان کرد ما باید هرساله هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم و  در همین راستا باید سرمایه گذاران داخلی و بومی بیشتر مورد توجه و حمایت قرار گیرند.  به گفته«سنجری» : 

صنایع تولیدی بومی  فقط با 20درصد از توان و ظرفیت خود کار می کنند که  با حمایت از آنان می توان ظرفیت های دیگر آنان را نیز  فعال کرد.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/07/19 -- 20:35:56
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 126

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا