نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


جمعه 1 تير 1397
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
08. شوال 1439
2018 Jun 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
حدود 3 هزار فرزند زندانی در معرض آسیب های جدی      

  قاسمی- مدیرکل زندان های استان با بیان اینکه  یک هزار و ۳۰۰ خانواده زندانی تحت پوشش انجمن های حمایت از زندانیان استان قرار دارند، عنوان کرد که 5 انجمن حمایت از خانواده های زندانیان در استان وجود دارد که 2 هزار و ۶۰۰ فرزند زندانی را تحت حمایت خود دارند. «علی هاشمی» روز گذشته در جمع خبرنگاران افزود: این تعداد کودک بالغ بر 10 مدرسه 250 نفری در استان هستند و اگر به آنان توجه و رسیدگی نشود به دلیل لطمه های روحی و روانی که خورده اند امکان دارد شاهد آسیب های اجتماعی زیادی باشیم و شاید حدود 50 درصد آنان سر از زندان ها در بیاورند. 

وی تأکید کرد که به دلیل همین آسیب های 

مختلف که برای خانواده آسیب دیده و آسیب رسان 

وجود دارد باید کمک کرد که زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شوند تا از آسیب های بیشتر جلوگیری شود. به گفتۀ وی جشن گلریزان یکی از مراسم های پسندیده در همین راستا می باشد که امسال هم سیزدهمین همایش کمک به زندانیان جرائم غیر عمد در ۲۰خرداد ماه برگزار می شود. 

135 زندانی جرائم غیرعمد

 در انتظار آزادی

مدیرکل زندان ها اظهار کرد که ۱۳۵ زندانی جرائم غیر عمد آبرومند در استان وجود دارند که امیدواریم بتوایم امسال آنان را با کمک خیرین آزاد کنیم. «هاشمی» خاطر نشان کرد که جرائم غیرعمد به محکومیت هایی مانند قتل غیرعمد، حوادث کارگاهی،  محکومیت های مالی، نفقه و چک های بلامحل غیر کلاهبرداری، گفته می شود. به گفتۀ وی برای آزادی این 135 نفر حدود 12 میلیارد و 600 میلیون تومان نیاز است که امید داریم از محل ستاد دیه کشور و استان، خیرین، مراسم گلریزان و رضایت دادن شکات تأمین شود. وی با بیان اینکه از مجموع این زندانیان 4 نفر زن و مابقی مرد هستند، عنوان کرد: از ابتدای امسال تا کنون نیز ۱۹ زندانی در استان آزاد شده اند، که از این تعداد ۱۵ نفر بدهی مالی، 2 نفر مهریه و 2 محکوم به پرداخت نفقه بوده اند.

 

آزادی ۱۱۵ زندانی جرائم غیر عمد سال گذشته در استان

مدیرکل زندان ها با بیان اینکه در سال گذشته 115 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شدند، اظهار کرد: برای آزادی آنان 7 میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شد که از این مبلغ 3 میلیارد و 200 ملیلون تومان آن مربوط به گذشت شکات بود. «هاشمی» با اشاره به اینکه از مجموع این زندانیان آزاد شده 3 نفر زن و مابقی مرد بودند، افزود: ۱۳ نفر آنان محکوم به دیه، ۷۴ نفر بدهی مالی، ۲۱ نفر مهریه و 7 نفر مربوط به نفقه از زندان و بازداشتگاه بیرجند، قاین، فردوس، نهبندان و طبس بوده اند.

 

۸۵۰ حافظ قرآن

 در زندان مرکزی بیرجند

وی با اشاره به نهضت قرآن آموزی با همکاری دادگستری استان، بیان کرد که هر زندانی یا یکی از اعضای خانواده وی 3 صفحه از قرآن کریم را حفظ کنند دو روز مرخصی به زندانی داده خواهد شد. به گفتۀ وی در زندان مرکزی بیرجند ۸۵۰ حافظ قرآن از یک جزء تا کل قرآن وجود دارند و حتی از خانواده های آنان هم 250 نفر حافظ یک جزء تا کل قرآن هستند. مدیرکل زندان ها خاطر نشان کرد که ۱۲۵ زندانی سواد آموز در شهرستان بیرجند و ۲۳۰ سواد آموز در استان وجود دارد و همچنین میانگین روزانه اشتغال غیر مولد در بین زندانیان ۷۱۲ نفر با درآمد زیر 200 هزار تومان است و ۸۳۰ نفر نیز دارای اشتغال مولد با درآمد بالای 200 هزار تومان می باشند.

 

پیشگیری از آسیب 

با کمک خیرین و گذشت شاکیان

«علی اکبر خویی»، مسئول ستاد دیه استان نیز در این جلسه با بیان اینکه کمک خیرین و گذشت شاکیان در جرائم غیرعمد منجر به پیشگیری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی می شود، اظهار کرد: شماره حساب های ۰۱۰۶۳۴۱۹۷۵۰۰۶ بانک ملی، ۴۶۴۰۹۵۸۱۸ بانک ملت و شماره حساب جاری بانک صادرات ۰۱۰۶۲۹۴۶۵۲۰۰۸ و حساب سپرده این بانک با شماره 0210680338002 آماده دریافت کمک های خیرخواهانه مردم جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد می باشد. وی ادامه داد: مردم استان می توانند با شماره گیری # ۷۷۷۷۰۵۶*780* از طریق تلفن همراه به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کمک کنند.


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/03/17 -- 17:00:28
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 443

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا