نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 6 خرداد 1397
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
12. رمضان 1439
2018 May 27

 

 

 

مشاهده کامل خبر
معاون اقتصادی استاندار: مدیرانی که تغییر نگاه نمی دهند تشریف ببرند      


قوسی-صبح روز گذشته اولین کارگروه تخصصی GNAF استان در مورد ایجاد و راه اندازی سامانه یکپارچه نشانی املاک به ریاست معاون اقتصادی استاندار برگزار شد. در ابتدا مدیرکل پست  به عنوان دبیر جلسه اظهار کرد: در بانک اطلاعات مکانی یا سامانه سینا -سامانه یکپارچه نشانی ایرانیان- هر مکانی دارای آدرس استاندار به صورت سه سیلابی محله/معبر/پلاک خواهد بود و این آدرس در تمام دستگاه های اجرایی ساری و جاری خواهد بود. صابریان ادامه داد: در کنار این آدرس کد پستی ده رقمی قرار می گیرد و در پایان استقرار کامل پروژه دستگاه های اجرایی می توانند اطلاعات شان را با هم به اشتراک بگذارند. وی اضافه کرد: این طرح در حوزه کسب و کار، شناسایی بازارهای کالا و خدمات، رصد مهاجرت، نقل و انتقال املاک، خدمات شهری، اورژانس و آتش نشانی بسیار مفید خواهد بود.  به گفته وی مهمترین بخش آن، به هنگام سازی کدپستی ده رقمی و تولید نقشه های GIS می باشد که در اداره پست انجام شده است.

 

صرف هزینه حدود 200 میلیون تومان

صابریان ادامه داد: تقریبا نقشه های GIS تمام نقطه های شهری -28 شهر استان- را تهیه کرده ایم اما اینکه این نقشه ها چقدر کیفیت دارد بستگی به پیشرفت پروژه دارد و این که بتوانیم روز به روز کیفیت نقشه ها را بالاتر ببریم. وی افزود: متولی این کار همه دستگاه های اجرایی چون ثبت اسناد، مدیریت برنامه ریزی، فناوری اطلاعات، شهرداری می باشد. دبیرجلسه تصریح کرد: در سال جاری بین 190 الی 200 میلیون تومان برای به هنگام سازی و تولید نقشه های GIS هزینه شده است و پیش بینی می کنیم در سال آینده هم همین مقدار هزینه شود. وی عنوان کرد: مبلغ هزینه شده از محل منابع داخلی اداره پست  بوده است چون از لحاظ اعتباری در استان در مضیقه بودیم، معطل اعتبارات استانی نشدیم. صابریان تصریح کرد: علاوه بر کدپستی و نقشه ها، اطلاعات دستگاه های خدمات رسان شامل شماره اشتراکات گاز و تلفن، کدملی، تلفن همراه باید روی نقشه اصلی پیاده شود. برای دسترسی عموم لایه بندی های مختلفی وجود دارد که بخشی از آن امنیتی است و بخشی از آن که مربوط به حوزه کسب و کار می شود را در اختیار عموم قرار خواهیم داد.

 

اجرای طرح در مهرشهر

به صورت پایلوت

وی با بیان اینکه تمام کد پستی ده رقمی ثبت شده در استان 616هزار رکورد است، افزود: مرز محلات در تعدادی از شهرها بعد از مکاتبات انجام گرفته هنوز اعلام نشده و خیلی از معابر بدون نام هستند و بسیاری از مکان ها فاقد پلاک آبی شهرداری است که این مشکلات باید مرتفع شود.  به گفته وی قرار است این طرح به صورت پایلوت در مهرشهر اجرا شود و معایب و مزایای آن مشخص شود. برای مهرشهر پارسل بندی انجام شده و کدپستی ده رقمی و طول و عرض جغرافیایی روی نقشه قرار گرفته و فقط باید نقشه ها را ارتقا بدهیم و سپس برای تکمیل سه سیلاب لازم است شهرداری پلاک آبی را تعیین بکند.

در ادامه اشرفی متخصص GIS توضیح داد: درخصوص این گونه پروژه ها دستگاه های اجرایی همکاری نمی کنند. گویا اطلاعات مکانی، ابزاری برای اعمال قدرت است. وی متذکر شد: آیا اداره پست در آینده اطلاعات را رایگان در اختیار دیگران قرار خواهد داد؟ من فکر نمی کنم.

سرفرازی معاون اقتصادی استاندار در این باره توضیح داد: از زمانی که من وارد کار شده ام تمام نگاه هایی که وجود دارد به نتیجه دیگری رسیده است و بالاخره مدیران یا باید همراه شوند یا راه دوم را انتخاب کنند و تشریف ببرند. تمام مدیران باید تغییر نگاه را در خود ایجاد بکنند. در حوزه اقتصادی آثار تغییر نگاه در جلسات کارگروه ها دیده می شود.

در پایان علوی نماینده شهرداری بیان کرد: حوزه GIS مستلزم صرف هزینه هنگفت است. فقط در یک پروژه با سازمان نقشه برداری نیروهای مسلح در مورد نقشه برداری هوایی از شهر بیرجند مکاتبه کردیم و سپس یک رقم نجومی به ما اعلام کردند. برای این هزینه ها نیاز به یک منبع وجود دارد و معمولا فروش اطلاعات مطرح می شود و این یکی از منابع درآمدی سازمان ها است.

 


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1395/12/25 -- 20:16:57
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 408

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا