نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 6 خرداد 1397
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
12. رمضان 1439
2018 May 27

 

 

 

مشاهده کامل خبر
امضای تفاهم نامه با آستان قدس برای 40 پروژه در حوزه آب استان      

حسینی- صبح دیروز نشست خبری سازمان بسیج سازندگی با موضوع ارائه گزارش عملکرد یک ساله این سازمان برگزار شد. زهرایی رئیس بسیج سازندگی استان با اشاره به کارها در حوزه اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: نزدیک به 6 هزارنفر آموزش عمومی و 2 هزار نفر نیز آموزش های تخصصی را در کارگاه های اقتصاد مقاومتی فراگرفته اند. وی هزینه کرد تسهیلاتی در همین حوزه را نزدیک به 9 میلیارد تومان دانست و ادامه داد: حدود 573 کارگاه اقتصاد مقاومتی تحت عنوان کمک اشتغال روستایی ایجاد شده است. زهرایی یکی از نقاط هدف در راه اندازی این کارگاه ها را رساندن به 700 مورد اعلام و بیان کرد: از آنجایی که تسهیلات اعطایی و متوسط واگذاری را افزایش داده بودیم، سعی کردیم با کمتر کردن تعداد کارگاه ها اثر بخشی را بیشتر کنیم. رئیس بسیج سازندگی به استفاده از ظرفیت جوانان در محرومیت زدایی روستاها با عنوان گروه های جهادی اشاره کرد و افزود: امسال 29 هزار و 135 هزار نفر در قالب 1100 گروه جهادی به مناطق محروم اعزام شدند و از فرمانداران شهرستان ها تشکر ویژه ای برای همکاری در این زمینه داریم. زهرایی با بیان این که اعزام 77 گروه جهادی دانشجویی در قالب هزار و 50 نفر که از بومیان این منطقه بوده اند را داشته ایم اضافه کرد: گروه های جهادی محلات نیز در قالب 84 گروه و هزار و 548 نفر فعالیت داشته اند.

 

امسال رکوردار حضور

گروه های جهادی مهمان بوده ایم

 

رئیس بسیج سازندگی از اعزام 193 گروه دانش آموزی 10 روزه با عنوان طرح هجرت خبر داد و افزود: 537 گروه در قالب 22 هزار نفر را نیز در گروه های یک روزه صالحین داشتیم. زهرایی همچنین به اعزام تیم های بهداشتی و درمانی تخصصی اشاره و عنوان کرد: بالغ بر 744 نفر بهیار، پرستار و پزشک عمومی و متخصص به مناطق در این حوزه بودند. وی با قدردانی از مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی اظهار کرد: این گروه های جهادی همیشه در این راه پیش رو بودند. زهرایی با بیان این که امسال با 21 گروه، رکورد گروه های جهادی مهمان را داشتیم اضافه کرد: این گروه ها در قالب هزار و 201 نفر اعزام شده بودند و پیش بینی می شود سال آینده این تعداد بیشتر شود.

وی از گروه های جهادی بومی تشکر ویژه ای داشت و عنوان کرد: با این قصد از گروه های جهادی مهمان درخواست به حضور کردیم زیرا که می توان از اتفاق نظر و انتقال تجربیات آنان و از ظرفیت خیران تهرانی استفاده کنیم. رئیس بسیج سازندگی از راه اندازی اتاق فکر مشترکی بین گروه های بومی و مهمان به همین منظور در سال آینده خبر داد. زهرایی با بیان این که تا الان شورای اندیشه ورز برای انجام کارهایی مانند شناسایی گروه های جهادی و ترغیب اقشار مختلف برای حضور فعال بوده است اضافه کرد: برای سال آینده علاوه بر پویا شدن این شورا می خواهیم از منتقدین به سازمان های مختلف که در گروه های جهادی فعالیت دارند در شورای اندیشه ورز استفاده کنیم. به گفته رئیس بسیج سازندگی بسترهای گروه های جهادی همان ستاد پشتیبانی قبلی است که در استان و شهرستان اجرا می شود. وی به 8 کمیته ذیل ستاد پشتیبانی اشاره کرد و افزود: یکی از کمیته ها، دانشجویی است و تقاضا دارم فعال تر در این قسمت عمل شود زیرا که به دلیل متفاوت بودن حمایت های دانشگاه ها توزیع نرمال این گروه ها را نداریم.

 

حمایت آستان قدس از گروه های جهادی استان

 

رئیس بسیج سازندگی از حضور 927 نفر در گروه های جهادی برای عید خبر داد و اضافه کرد: برای اولین بار به این تعداد رسیده ایم و در سال 96 اولویت کار کیفی و اثر بخشی است. زهرایی با بیان این که برای نوروز تبلیغ کرده ایم تا حضور گروه های جهادی و دانشگاهی مهمان بیشتر شود ادامه داد: به خصوص الان که آستان قدس هم پای کار آمده است و جا دارد این جا از دکتر پرچمی تشکر داشته باشیم. وی با اعلام این که در سال 95 لیستی از تمام گروه های جهادی برای شناسایی تهیه کردیم عنوان کرد: از این طریق آستان قدس راحت تر به گروه های فعال تر و اثر بخش تر، تا سقف 5 میلیون تومان کمک می کند، همانطور که تا الان حمایت از 5 گروه جهادی استان را قبول کرده است. رئیس بسیج سازندگی تعداد گروه های دانشجویی برای ایام عید را 6 گروه با 54 دانست و افزود: محلات ما 22 گروه با 331 نفر است. زهرایی با اشاره به این که برای اولین بار اردوی دانش آموزی باشرایط بالای 15 سال و به مناطق نزدیک شهرها تاکید کرد: این حرکت، بهترین تمرین برای زمانی است که وارد دانشگاه می شوند.

 

تمرکز گروه های جهادی

بر 6 دهستان قرارگاه پیشرفت و آبادانی

 

وی اولویت کار بسیج سازندگی در سال 96را تمرکز بر 6 دهستانی که در طرح قرارگاه پیشرفت و آبادانی قرار گرفته اند اعلام و عنوان کرد: به همین منظور قرار شده گروه های جهادی را هم بیشتر به همین مناطق اعزام کنیم. رئیس بسیج سازندگی با بیان این که کار شناسایی مناطق محروم و نوع خدمت مورد نیاز، زمان و هزینه بر است پیشنهاد داد: دستگاه های اجرایی بر اساس ماموریت سازمانی خود و اعتباراتی که دارند، عرصه هایی که می شود از پتانسیل نیروی جوان استفاده کنیم را شناسایی و به ما اعلام کنند. 

 

آب شرب 440 روستا با 16هزار و 500 خانوار از طریق تانکر انجام می شود

 

وی در ادامه به طرح آبرسانی سیار که در ابتدای آبان ماه از این سازمان گرفته شد اشاره و عنوان کرد: نزدیک به یک میلیارد و 900 میلیون تومان طلب داشتیم که تاکنون یک سوم آن پرداخت و مابقی آن نیز طبق قول آب و فاضلاب روستایی بزودی پرداخت خواهد شد.. زهرایی با اشاره به این که در سال 96 ردیف اعتباری جداگانه ای برای آبرسانی سیار تعریف شده است یادآور شد: آب شرب 440 روستا با 16هزار و 500 خانوار از طریق تانکر انجام می شود و باید فکری اساسی در این باره انجام شود. رئیس بسیج سازندگی در ادامه از لامعی مدیر کل آموزش و پرورش برای نهضت سوادآموزی تشکر کرد و ادامه داد: 2 هزار و 220 نفر با اعتبار 750 میلیون تومان در نهضت سواد آموزی که کار مشترک دو سازمان بود تحت پوشش قرار گرفتند.

 

تشکیل هسته فلاحین برای کم کردن

فاصله کشاورز نمونه با سایر کشاورزان

 

زهرایی همچنین به پروژه های محرومیت زدایی که شامل پروژه های کوچک و زودبازده عام المنفعه می شود اشاره و عنوان کرد: در سال 95 بالغ بر 2 میلیارد تومان برای این طرح ها که بخشی از سال های گذسته نیز ادامه دار بودند گذاشته شد. وی از تصویب و ابلاغ قانون اختیارات بسیج سازندگی در هیئت دولت خبر داد و بیان کرد: در همین راستا کارگروه استانی هم ابلاغ شده است که مشکل بستن تفاهم نامه های جزیره ای با دستگاه های اجرایی برای سازمان ما حل شد و همه دستگاه ها به صورت یک جا در این کارگروه بررسی می شوند. رئیس بسیج سازندگی به اجرای طرح همگام با کشاورز اشاره کرد و در این باره عنوان کرد: قصد داریم در این طرح فاصله بین کشاورز نمونه را با سایر کشاورزان کم کنیم و همه به یک سطح مطلوب از کشت برسند. زهرایی افزود: در همین راستا 150 هسته فلاحین در استان تشکیل شده است.

امضای تفاهم نامه با آستان قدس

برای 40 پروژه در حوزه آب استان

 

زهرایی به امضای تفاهم نامه با آستان قدس در 4 ماه پیش اشاره کرد و ادامه داد: برای 40 پروژه تا سقف 100 میلیون تومان، که بیشتر منابع آبی را در بر می گیرد قراردادی بستیم که در آن هر کدام از طرفین 50 درصد یعنی 750 میلیون تومان آورده خواهد داشت.  وی از تفاهم دیگری که با آستان قدس برای 3 دهستان به غیر از 6 دهستان قرارگاه پیشرفت و آبادانی خبر داد و عنوان کرد: از آن جایی که قرار است کار در همه جا واحد باشد قرار شد تفاهم سه جانبه ای با جهاد کشاورزی و آورده 50 درصد و آستان قدس و آورده 50 درصد دیگر و سازمان ما بسته شود و بسیج سازندگی مجری کار باشد. رئیس بسیج سازندگی از حضور 20 تسهیل گر در این دهستان ها خبر داد و افزود: هر یک از این افراد قرار است کاملا مانند این مردم زندگی کند و از طرفی انگیزه کار کردن را به مردم بدهد.

 

تعیین یک محصول ارزشی برای هر دهستان

 

وی در ادامه به کارگروه فرهنگی، تعلیم وتربیت و زیرساخت عمرانی اشاره کرد و افزود: در کارگروه سلامت قصد داریم تا افراد این دهستان ها دوباره به استفاده از طب سنتی و گیاهان دارویی روی بیاورند. رئیس بسیج سازندگی کارگروه توانمندسازی و اشتغال روستاییان را مهم ترین دانست و عنوان کرد: سعی داریم تا نه فقط توزیع تسهیلات بلکه الگوی مشخص آن و تعیین یک محصول ارزشی را در هر دهستان داشته باشیم. به گفته زهرایی می توان از تعاونی های روستایی صنایع دستی نیز در این زمینه استفاده کرد. وی با تشکر از ولی پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی عنوان کرد: در تفاهم نامه ای که داشته ایم، قبول کردند 50 درصد سهم استان را از هر کانالی که بتوانند در اختیار ما قرار دهند. زهرایی همچنین از عقد تفاهم نامه ای با چهار دستگاه اجرایی برای همسو شدن فعالیت ها خبر داد و عنوان کرد: می خواهیم به گونه ای نباشد که یک مددجو 4 بار تسهیلات بگیرد و دیگری هیچی!

رئیس بسیج سازندگی همچنین ضمن تشکر از سردار حزنی بیان کرد: برای 50 پروژه محرومیت زدایی در روستاها قراردادی بستیم که امید می رود 17 اردیبهشت 96 افتتاح شوند. زهرایی در پایان از سازمان مدیریت برنامه ریزی استان درخواست کرد که در سال مالی 96 دستگاه ها، تمرکز روی این 6 دهستان را مد نظر قرار دهد و از طرفی استاندار نیز برای پروژه های بزرگ تر قرارگاه با ترک تشریفات عمل کند.

 


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1395/12/25 -- 18:03:13
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 477

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا