نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 6 خرداد 1397
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
12. رمضان 1439
2018 May 27

 

 

 

مشاهده کامل خبر
محمد اسماعیل آبادی (طوفان)، هنرمند همشهری در گفتگو با آوا: چه توفیقی از این بهتر که خلقـی را بخندانی      

نسرین کاری- یک کلاه مشکی بلند، عصا، دستکش، کبوتر و خرگوش تمام این ها یادآور تصویری است که از کودکی تا کنون از یک شعبده باز در ذهن ما نقش بسته است، فردی که هر لحظه ما را شگفت زده می کند. غیب کردن آنچه در دستش بود، دو نیم کردن یک داوطلب و  بلعیدن شمشیر هربار که این حرکات را می بینیم پیش خود می گوییم این یک ترفند است؛ ولی با این حال می پذیریم که فریب بخوریم و لذت ببریم و البته همه این ها بستگی به شعبده بازی دارد که رو به رویت ایستاده و تو را مسحور می کند.محمد اسماعیل آبادی معروف به اسم هنری طوفان  فرزند رضا متولد بیرجند 46 سال دارد از کودکی به سینما و فیلم و هنرمند علاقمند بود. می گوید 12 سال کار هنر می کنم از سینما و تئاتر  گرفته تا طراحی صحنه و دکوپاژ  و تردستی! وی درباره شعبده بازی می گوید: شعبده بازی هم علم است و هم هنر، در شعبده بازی علاوه بر سرعت عمل و دقت باید خلاق بود.

 

در شعبده از همه علوم استفاده می شود

 

این شعبده باز اضافه می کند: از دید من شعبده بیشتر یک هنر ظریف است و شعبده باز علاوه بر اینکه هنرمند است باید به علوم مختلف آشنایی داشته باشد زیرا در شعبده دانستن ریاضی، شیمی و فیزیک مهم است.

اسماعیل آبادی ادامه می دهد: همچنین یک شعبده باز باید یک روانشناس نیز باشد و هر لحظه بتواند مخاطب خود را ارزیابی کند و بداند آنچه بر روی مخاطب تاثیر می گذارد چیست. وی دنیای شعبده را دنیایی وسیع و گسترده می داند و می گوید: در واقع مردم فقط یک نمایش سی دقیقه ای از کار ما را می بینند ولی از اتفاق های پشت صحنه و سختی های آن خبر ندارند. اسماعیل آبادی (طوفان) بیان می کند: تفاوت مخاطب امروز با مخاطب خیلی دور این است که دیگر می داند شعبده جادو و سحر نیست ولی باز هم تمام تلاشش این است که بداند چه ترفند یا به قول خودمان حقه ای به او زده شده است. وی ادامه می دهد: حقه اصل کار شعبده بازی است، شعبده باز در واقع می خواهد با کمک وسایل و حرکت دست هایش واقعیت را طوری جلوه دهد که مخاطب برداشت متفاوتی از آن داشته باشد، یعنی بگوید این واقعیت است و مخاطب هم همان را باور کند.طوفان می افزاید: علاقه من آنقدر زیاد بود چون می بینم مردم می خندند و حس خوبی دارند و چه توفیقی بهتر از این می تواند باشد؟!

 

با هنرمندان کشوری 

کارهایی در طراحی صحنه و دکوپاژ داشته ام

 

درباره کارهای هنری اش می گوید: هنوز هم با این هنرمند بزرگ کشوری در ارتباطم و در فیلمهای کارهای پشت صحنه ، طراحی صحنه و دکوپاژ را با او داشته ام.همچنین برنامه جنگ بهار در زمستان که در سال 70 در بیرجند برگزار شد با آقایان نیک شعار، قهوه چی و دشتی همکاری کردم.با کارگردان  و نویسنده صباغ زاده هم در فیلمش همکاری داشته و در سال 68 هم مستندی با خانم جواهریان داشته ام. از کودکی عشق و علاقه به سینما داشته و می گوید: از بچگی پوسترهای سینمایی را جمع می کردم و یک بشکه در زیر زمین خانه پدری دارم که در حدود 200-300 پوستر هنرمندان در آن جمع کرده ام. 

اسماعیل  آبادی با اشاره به اینکه حدود 28 سال هنر تردستی را انجام می دهم می افزاید: موجب افتخار است که 120 لوح تقدیر از جاهای مختلف دارم. وی عنوان می کند: هنرمند باید مردمی باشد هنر علاقه می خواهد کمتر کسی است که بتواند از این راه درآمد انچنانی داشته باشد. طوفان با بیان اینکه با نهادهای خیریه و بهزیستی همکاری کرده ام الانم اعلام می کنم هر جشن که برای این عزیزان باشد حاضرم بی منت کار کنم و حتی به دورترین نقاط روستاهای استان بروم و دل هم استای هایم را شاد کنم. هنرمند همشهری خاطر نشان می کند: در رشته تردستی همیشه مدلهای جدید و طرحهای جدید ارائه می شود و من سعی می کنم آنها را یاد بگیرم.

 

20 سال است که 

عضو کانون هنرمندان هستم

 

اسماعیل آبادی 20 سال است که عضو کانون هنرمندان و عضو رسمی هنرها نمایشی است و از هنر خود را در کشورهای ارمنستان، ترکیه و تایلند هم به نمایش گذاشته است. او به کارهای هنری و صنایع دستی هم علاقمند است و یادآور می شود: کلکسیون زیبایی از تمبر و کلکسیون های دیگری هم جمع کرده ام. اسماعیل آبادی دستی هم در آشپزی دارد دراین باره می گوید: در جشنواره ای قرمه بیرجندی که چند سال پیش برگزار شد با همکاری خانم معاضدی مقام اول آوردم و درمنزل هم اکثرا غذاهای سنتی می پزم. او که از بیماری همسرش ناراحت است می گوید: همسرم برای درمان به تهران رفته و البته خداروشکر این روزها حالش بهتر است اما من به خاطر اینکه پسر بزرگ خانواده هستم در بیرجند مانده ام تا به وظیفه فرزندی ام برسم. هنرمند همشهری با اشاره به اینکه هنر در خانواده ما موروثی است می افزاید: مادر پیرم هم کارهای بافتی با چرخ انجام می دهد و حتی در جشنواره هایی هم شرکت کرده است. وی از مسئولان می خواهد از هنرمندان استان حمایت کنند و اجازه ندهند هنرمندی از تهران بیاید و پول هنگفتی به جیب بزند و برود بلکه با حمایت هنرمندان استان آنها را بزرگ کند.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1395/12/25 -- 17:23:57
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 530

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا