نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


جمعه 1 شهريور 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
21. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 23

 

 

 

مشاهده کامل خبر
سن اعتیاد دختران استان نگران کننده است      

ملایی- شامگاه چهارشنبه اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی در سال جدید که با حضور سید مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات کشور و عضو شورای فرهنگ عمومی کشور با موضوع راهکارهای فرهنگی در عملیاتی سازی اقتصاد مقاومتی برگزار شد . در این جلسه حجت الاسلام رضایی امام جمعه بیرجند اظهار کرد: جلسات شورای فرهنگ عمومی در استان یک شورای مشورتی هم دارد که در آن شورا از نظرات نخبگان هم استفاده می‌شود. 

 

همه چیز سیاسی بازی شده است

 

وی گفت:رفتار مردم تا عملشان خیلی متفاوت است.  متاسفانه همه چیز سیاسی بازی شده و این موضوع قدرت نیروی جوان ما را هدر 

می دهد . رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به اخلاق مردم در جامعه خاطرنشان کرد: متاسفانه رشد دینی در بین مردم احساس

نمی شود و اخلاق در عمل فراموش شده است.

 

کوچ اجباری روستاییان آسیب های اجتماعی را تشدید می کند

 

رضایی با بیان اینکه باید فرهنگ سازی در حوزه اقتصاد و عمل انجام شود تصریح کرد: خشکسالی‌های اخیر مردم روستاها به کوچ اجباری دچارشده اند. 

وی امنیت خراسان جنوبی را فداکاری مرزبانان نیروهای مسلح نظامی و مردم مرزنشین استان دانست و یادآورشد: خوشبختانه هنوز مردم در مرز زندگی می‌کنند و به نوعی مرزبانان همیشه در صحنه و متعهد به انقلاب و کشورشان هستند .   رئیس شورای فرهنگ عمومی استان گفت: 50 روستای بزرگ در خراسان جنوبی وجود دارد که خانه عالم داشته اما روحانی ندارد و حضور روحانیت در استان باید بیشتر شود چرا که وجود روحانیت, کاهش آسیب‌های اجتماعی و ماندگاری مردم در روستاها خواهد شد.

وجه ا... خدمتگذار استاندار خراسان جنوبی و نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به امنیت بالای مرزهای استان عنوان کرد: خراسان جنوبی مردمانی فرهنگی، متعهد و وفادار به انقلاب اسلامی ایران دارد به همین علت آسیب های اجتماعی در استان خیلی کم است و ما تلاش می کنیم تا همین مقدار هم وجود نداشته باشد.  وی از جلسه ای که با هیئت دولت و رئیس جمهور داشت سخن گفت و قول رئیس جمهور را نسبت به افزایش اعتبارات و حل مشکلات مردم استان را در سال جدید امیدوار بخش دانست. 

 

برای حل مشکلات از 

مردم نظرخواهی کنید 

 

سید مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و عضو شورای فرهنگ عمومی کشور از ارزش های فرهنگی نخبگان و فرهیختگان در استان گفت و افزود : بارها رهبر معظم به مسئولان کشوری تاکید کرده است که نگاه ویژه ای به فرهیختگان داشته باشند و امسال خوشبختانه این امر محقق خواهد شد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور پیشنهاد تجاری سازی دانش را یکی از راهکارهای پیشرفت خراسان جنوبی دانست و خاطرنشان کرد: در کشورهای پیشرفته کارخانجات هیئت علمی دارند و می توان براساس نیاز و پتانسیل استان از هئیت های علمی دانشگاه ها استفاده کرد و پیشرفت داشت.

خاموشی ادامه داد: پول خوبی در معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور وجود دارد هر که ادعای علم دارد میتواند با تجاری سازی دانش از آن تسهیلات استفاده کند.

 

نبود سبک زندگی اسلامی و نبود آموزش قبل ازدواج بیشترین

 عامل طلاق در استان

 

شریفی مدیرکل امور بانوان استانداری نیز با اشاره به آسیب پذیری دختران در مواد مخدر تاکید کرد و یادآور شد: در سال گذشته کارگروه های را در این خصوص تشکیل و پیشگیریهای را در آموزش و پرورش و مناطق آسیب پذیر استان انجام داده ایم و خوشبختانه نتایج خوبی گرفتیم.

وی گفت: با همکاری دادگستری استان پرسش نامه هایی را تهیه کردیم تا علل طلاق در استان مشخص شود و با توجه به نتایج این نظرسنجی، نبود سبک زندگی ایرانی اسلامی و عدم آموزش های قبل از ازدواج بیشترین علل طلاق در خراسان جنوبی اعلام شده است که جوانان در 5سال اول زندگی خود طلاق میگیرند.

 

سن اعتیاد در دختران 

نگران کننده است

 

شریفی با بیان اینکه اعتیاد در دختران 13ساله در استان مشاهده شده است از طرح مشاوره، حمایت و توانمندسازی خانواده های معتاد به ویژه خانواده های روستایی خبر داد و افزود: در استان 15هزار معتاد وجود دارد که 3هزار نفر را زنان تشکیل می دهند. وی از اولین مرکز توانمندسازی دختران و زنان سرپرست خانوار در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: این مرکزبرای اولین بار در ایران و با محوریت اقتصاد مقاومتی در شهرستان های بشرویه و خوسف تاسیس خواهند شد.

 

سیاسی کردن فضای دانشگاه ها

در استان نگران کننده است 

 

خلیل خلیلی، رئیس دانشگاه بیرجند نیز اظهار کرد: سیاسی کردن دانشگاه ها به ضرر فرهنگ است و اگر این فضا آلوده شود دیگر نمیتوان نفس کشید. وی نظرخواهی و اظهارنظرهمگان را در مورد سیاست اشتباه دانست و تاکید کرد: باید هرکه مربوط به رشته حرفه ای خود اظهارنظر کند و جرات گفتن کلمه نمیدانم را داشته باشد. 

رئیس دانشگاه بیرجند افزود: خراسان جنوبی ادعای تجاری سازی دانش را دارد به شرط آن که فعالان اقتصادی بخواهند و دانشگاه بیرجند 5 شرکت دانش بنیان دارد که در استان و کشور مطرح است. 

 

خشکسالی روستاها را تخریب

و خالی از سکنه خواهد کرد

 

مقدادی معاون امور فرهنگی سپاه استان با بیان اینکه مشکلات فرهنگی را بباید از ریشه پیگیری و حل کرد افزود: اقتصادی مقاومتی هم باید از روستاها شروع شود چرا که روستا منبع تولید ملی است و نیاز به زیرساخت های خاص خودش دارد وی وجود روحانی را در روستاهای مزری استان را  یک تقویت مردم برای ماندگاری در روستاها دانست و تاکید کرد: خشکسالی روستاها را تخریب و خالی از سکنه خواهد کرد و به ضرر کشور است  

  مصوبات جلسه:

احمد محبی دبیر شورای فرهنگی عمومی استان نیز در پایان جلسه گفت : مسئولان راهکارهای فرهنگی در اقتصاد مقاومتی را ارائه دهند و مقرر شد  تجلیل از فرهیختگان استان انجام شود و برگزاری اولین گرامیداشت آیت الله تهامی خواهد بود .


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1395/02/10 -- 19:35:29
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 655

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا