نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 6 بهمن 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
30. جمادي‌الاول 1441
2020 Jan 26

 

 

 

مشاهده کامل خبر
الحیات : اعراب متحد شوند و از ایران شکایت کنند      

روزنامه الحیات با ادعای اینکه ایران در امور کشورهای عربی مداخله می کند، از کشورهای حوزه خلیج فارس خواست در دادگاه های بین المللی از ایران شکایت کنند. این روزنامه چاپ لندن در شماره دیروز خود در مقاله ای با عنوان «چهار مسئله بین المللی در انتظار ایران است» به قلم عبدا... ناصر العتابی نوشت: مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه ایران درباره نشست کمپ دیوید گفت ادعاها درباره اقدامات بی ثبات ساز ایران تکراری است. مقامات ایران از جمله امیرعبداللهیان معاون وزیر خارجه این کشور نیز این جمله را تکرار می کند. البته مردود دانستن اظهارات مبنی بر اقدامات بی ثبات ساز ایران از سوی مرضیه افخم مسئله قابل پیش بینی است و سیاستمداران عرب که با سیاست ایران آشنایی دارند، منتظر نیستند تهران به این مسئله اذعان کند.
ایران روند تغییر دمکراتیک را تعطیل کرده است !
در همین حال، با وجود اینکه مقامات عربی مسئله مداخله(!) ایران را در امور کشورهایشان مطرح می کنند، باید اتهام های خود را در عرصه بین المللی اثبات کنند. باید کشورهای ذیربط یا کشورهای خلیج (فارس) در برابر سازمان ملل و دادگاه های بین المللی ذیصلاح چهار دعوای حقوقی اقامه کنند.
دعوای اول مربوط به حضور ایران در عراق، زیرا ایران روند تغییر دمکراتیک را تعطیل کرده است، از گروه های شبه نظامی بسیج مردمی در این کشور حمایت می کند و تهران فرماندهی گروه های شبه نظامی شیعه را به عهده دارد. دعوای دوم مربوط به مداخله ایران در سوریه است البته رسیدگی به این دعوا آسان خواهد بود، به ویژه این که ایران از بشار اسد حمایت می کند. دعوای سوم به تحمیل جنبش حزب ا... بر عرصه سیاسی لبنان مربوط است. دعوای آخر مربوط به ایجاد بی ثباتی در یمن است، زیرا ایران از گروه حوثی ها حمایت می کند. اعراب و همپیمانانشان باید در این خصوص فعالیت کنند در ادامه این ادعاها، الحیات آورده است: اقامه این چهار دعوا می تواند کلمه «تکراری» در اظهارات افخم، امیر عبداللهیان و مقامات سیاسی ایران را
بی اعتبار کند، فقط باید کشورهای حاشیه خلیج (فارس) و همپیمانانشان در این چهار محور فعالیت کنند.
حضور ایران در مذاکرات یمن الزامی و ضروری است
در همین حال شورای سیاسی جنبش انصارا... با صدور بیانیه ای ضمن تشریح مواضعش نسبت به آخرین تحولات یمن، خواستار حضور جمهوری اسلامی ایران در هر مذاکراتی که تحت نظارت سازمان ملل صورت گیرد، شد. جنبش انصار ا... در این بیانیه اعلام کرد حضور ایران در مذاکرات ژنو ضروری است.
کشورهای دوست به اراده ملت یمن احترام بگذارند
شورای سیاسی انصار ا... از همه کشورهای دوست خواست به اراده ملت یمن احترام گذاشته از گزینه های آن با هدف تکمیل مسئولیت های باقیمانده مرحله انتقالی در راس آنها تکمیل تدوین قانون اساسی و برگزاری انتخابات سپس اصلاح نظام انتخابات حمایت کنند. 
 


گروه خبری : سیاسی
منبع :
آخرین ویرایش : 1394/02/29 -- 19:21:28
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 846

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا