نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 30 دي 1398
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
24. جمادي‌الاول 1441
2020 Jan 20

 

 

 

مشاهده کامل خبر
بروکراسی های اداری، دشمن شماره یک سرمایه گذاری است      

در بازدید حجت الاسلام والمسلمین عبادی از منطقه ویژه اقتصادی بیرجند مطرح شد:
بروکراسی های اداری، دشمن شماره یک سرمایه گذاری است
اتاق بازرگانی بین المللی در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند راه اندازی می شود / منطقه ویژه اقتصادی بیرجند به بارانداز شرق کشور تبدیل خواهد شد
 

حسین زاده- نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی روز گذشته از منطقه ویژه اقتصادی بیرجند بازدید کرد و در نشستی با مدیرعامل این منطقه از اقدامات صورت گرفته در این منطقه مطلع گردید.

انعقاد قرارداد با 18 واحد تولیدی، خدماتی و تجاری

در این نشست ابتدا مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بیرجند اظهار امیدواری کرد بازدید حجت الاسلام والمسلمین عبادی برای این منطقه مایه خیر و برکت باشد. مهندس صفدری زاده گزارشی از نحوه شکل گیری و اقدامات صورت گرفته در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند ارائه داد و گفت: کمتر از 9 ماه از اخذ مجوز محیط زیست و آغاز عملیات اجرایی در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند می گذرد و در این مدت، حجم اقدامات صورت گرفته به رکوردی قابل توجه رسیده است و نگاه مثبت و همت مسئولین محترم استان به ویژه آقای استاندار و نمایندگان مردم می تواند نوید این را بدهد که منطقه ویژه اقتصادی بیرجند به عنوان سرآمد سایر مناطق اقتصادی ویژه کشور مطرح گردد.

آغاز بهره برداری از دو سه واحد تولیدی
در اردیبهشت ماه سال آینده

صفدری زاده افزود: در حال حاضر با 18 واحد تولیدی، خدماتی و تجاری برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند انعقاد قرارداد شده است که امیدواریم حداقل دو سه واحد از این واحدها تا اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری برسد و با توجه به اینکه آقای ترکان مشاور رئیس جمهور وعده حضور مجدد در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند را در اردیبهشت ماه سال آینده داده اند قطعاً شاهد افتتاح چند واحد تولیدی در این منطقه خواهیم بود تا مردم شریف استان، طعم خوش توسعه و بالندگی اقتصادی را با رونق منطقه ویژه اقتصادی بیرجند بچشند. وی همچنین گفت: شاید برای اولین بار در سطح مناطق ویژه اقتصادی کشور قصد داریم اتاق بازرگانی بین المللی را با استخدام سه نفر نیرو از کشورهای عراق، افغانستان و تاجیکستان در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند راه اندازی نماییم تا این سه نفر که خود تبعه کشورهای مذکور هستند به عنوان نیروی استخدامی مورد وثوق ما زمینه حضور هیئت های تجاری از این کشورها را در استان فراهم نمایند زیرا معتقدیم مبادلات تجاری و اقتصادی ما فقط نباید به کشور افغانستان محدود گردد و ضرورت دارد که با سایر کشورهای همسایه کشورمان نیز در ارتباط باشیم.
نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: اقدامات قابل توجه صورت گرفته توسط مدیریت و دست اندرکاران منطقه ویژه اقتصادی بیرجند ما را خوشحال کرد به ویژه اینکه این اقدامات اقتصادی، آثار فرهنگی نیز برای استان و شهرستان بیرجند در پی خواهد داشت زیرا وقتی مردم ما رونق کار، تولید، صنعت و اقتصاد را در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند مشاهده کنند، با توجه به هوش و خلاقیتی که دارند نیز در این راستا گام برخواهند داشت.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی با اشاره به وجود نمایندگی وزارت امور خارجه در استان، تصریح کرد: قطعاً فعالیت نمایندگی وزارت امور خارجه در استان و رونق منطقه ویژه اقتصادی بیرجند، زمینه توسعه سرمایه گذاری و گردشگری را در خراسان جنوبی فراهم خواهد کرد. ضمن اینکه قطعی شدن اتصال استان به راه آهن سراسری نیز می تواند منطقه ویژه اقتصادی بیرجند را در آینده به بارانداز شرق کشور و مرکزی استراتژیک و مهم تبدیل نماید.

اسامی دستگاه هایی که برای سرمایه گذاران
مانع تراشی کنند، اعلام خواهیم کرد

حجت الاسلام عبادی بروکراسی های اداری را دشمن شماره یک سرمایه گذاری دانست و گفت: در حقیقت دشمن شماره یک سرمایه گذاری، بروکراسی های اداری هستند نه تحریم ها و البته این بروکراسی های اداری منحصر به استان خراسان جنوبی نیست و در کل کشور رایج است و دولت حتماً باید تحویل و اصلاح سیستم اداری را در دستور کار قرار دهد که در آن صورت، کشور متحول خواهد شد. وی تصریح کرد: متأسفانه سخت گیری ها
و بروکراسی های اداری در استان مابیش از سایر استان های کشور است و مجلس این آمادگی را دارد که برای اصلاح سیستم اداری با دولت همکاری نماید. سرمایه گذاران هم می توانند موانع و مشکلات سر راه خود را به ما منعکس کنند تا از طریق مرکز پژوهش های مجلس و کمیسیون های تخصصی ذیربط، رفع این مشکلات و موانع را پیگر شویم. ما کوتاهی ها و سنگ اندازی های دستگاه های اجرایی استان را که از طرف سرمایه گذاران به ما منتقل شود به اطلاع مسئولین عالی استان خواهیم رساند تا آن را رفع نمایند و در غیر این صورت با این سنگ اندازی ها برخورد کرده و اسامی این ادارات را برای اطلاع مردم اعلام خواهیم کرد.

تجلیل از اولین سرمایه گذاران منطقه ویژه اقتصادی
بیرجند در همایش فعالان اقتصادی استان

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بیرجند از برنامه این منطقه برای برگزاری همایش فعالان اقتصادی استان با حضور 1500 فعال اقتصادی استان که در اقصی نقاط کشور حضور دارند، خبر داد و گفت: اگر خدا بخواهد این همایش را در اردیبهشت ما سال آینده با هدف معرفی پتانسیل های استان برگزار خواهیم کرد و در آن از اولین سرمایه گذاران منطقه ویژه اقتصادی بیرجند از جمله بسیج سازندگی نیز تجلیل به عمل خواهیم آورد.
در حاشیه این مراسم حجت الاسلام عبادی در خصوص پیگیری خبرنگار آوا برای آسفالت جاده منتهی به منطقه ویژه اقتصادی بیرجند قول مساعد داد تا موضوع را از طریق راه و شهرسازی پیگیری نماید.
 


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1393/11/20 -- 20:50:56
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 879

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا